Kapitánovy narozeniny Déčko body neoslavilo

Na den přesně se sešel další turnaj Mužů D s datem narození jejich kapitána Martina Bajera a úkol tak byl jasný – s týmy z předních pozic vybojovat 6 bodů (nejen) pro Martina a před posledním turnajem odskočit sestupem ohroženým soupeřům.

V ranním zápase se čtvrtým Kostelcem nad Labem jsme si pohlídali první třetinu, což nám v letošní sezóně dělá obrovský problém, a tak skóre 2:0 mohlo těšit trenéra Školku na lavičce i ostatní hrající trenéry. Těch by vystačilo na kompletní formaci, jako dnešní speciální posila se představil lodivod elitních Žen i Mužů Lukáš Jenšík.
Ve druhé třetině přišla odpověď matně hrajícího Kostelce, který dvakrát udeřil v přesilovkách. Nejdříve se díky šťastnému odrazu od Davida Volka prosadil soupeř střelou z dálky a podruhé dorazil kostelecký hráč skákavé nahození před branku. Druhá třetina skončila za stavu 3:3, mezi přesilovky soupeře dokázal vměstnat svůj druhý zápas Volek a Kostelec srovnal asi minutu a půl před koncem. Třetí třetina nabídla naopak Panterům možnost srovnat ve dvou přesilovkách, bohužel bez úspěchu, a tak zaúřadoval soupeř a dvěma trefami odskočil a když se schylovalo k infarktovému konci při naší powerplay, tak šťastně zakončil do prázdné branky – 3:6.

Po pauze na sluníčku na zahrádce místní pizzerie nás čekal soupeř z druhého místa – Lions Mladá Boleslav. Úkol pohlídat si začátek doplnil úkol pohlídat si i konec, ale začátek byla ta část, která se hrubě nepovedla. Boleslav nás opařila svým bleskovým nástupem a za minutu a půl prakticky rozhodla zápas. V prvních dvou střídáních potrestala naši ospalost, po půl minutě to bylo 0:2 a Školka bral timeout, za další minutu už to bylo 0:3. Poté se hra zklidnila a my alespoň na čas odvrátili debakl, ke kterému se schylovalo. V dalších třetinách Lions navyšovaly skóre a Panteři marně obléhali branku soupeře. Výsledek 0:7 hovoří za vše. Příště znovu a lépe.

Panthers Praha – TJ Sokol Kostelec nad Labem 3:6 (2:0, 1:3, 0:3)
Panthers Praha – Lions Mladá Boleslav 0:7
(0:3, 0:2, 0:2)