Čtyři zlaťáky z Kobylis znamenají postup a krok od titulu!

Prospaný úvod a následné zaváhání proti bývalému Elite mohlo přijít Sépiáky draho. Parta v oranžovém ale nakonec zvládla získat alespoň bod, následně porazit nepříjemné Vosy a definitivně se tak kvalifikovat do vyšší ligy. V příštím kole navíc mohou bez ohledu na ostatní výsledky oslavit zisk mistrovského titulu!

Jeden bod. Toliko stačilo k absolutní jistotě toho, že se parta z legendárního ročníku juniorského Béčka sportovní cestou probojuje do vyšší ligy. První možnost je získat měla už v brzké nedělní ráno proti pražskému Elite, respektive rezervě Black Dragons, kde soupeř v současné době trénuje. Jenže od začátku to nešlo podle představ…

Sépiáci vs. Elite Praha

Ukolébáni výsledkem z minulého vzájemného střetnutí (12:3) a s navracejícím se pocitem nedotknutelnosti se Sépiáci v prvních minutách ploužili po hřišti jako úředník, co si ráno nedá kafe. Jistě, o procentech držení balonku a porovnání šikovnosti nemůže být řeč, i tak to ale vypadalo, jako kdyby si v Kobylisích dali sraz bývalí spolužáci z dob normalizace.

Fakt, že se potkaly dva týmy s nejnižším počtem trestných minut, byl podkopán už po pěti minutách, kdy se na trestné lavici vystřídali borci po jednom z každé strany. Pro lídry tabulky ale bylo soupeřovo vyloučení paradoxně katastrofou, neb si nepohlídali zadní vrátka a Elite šlo ve vlastním oslabení do vedení. Následně po špatném střídání udeřilo znovu a do šaten se šlo za překvapivého stavu 0:2 ve prospěch černě oděných.

Druhá třetina už vypadala o něco lépe, stále to však nebylo ono. Konečně začaly padat góly, nejprve se po prohozu od Paučise, jenž v první třetině zazvonil o spojnici, prosadil Šimi, následně po dalším přežitém oslabení srovnal z mezikruží Víťa. Jubilejní 100. gól měl zlepšující se výkon ještě víc oživit, místo toho ale přišla hodně studená sprcha. Elite, které od nějaké desáté minuty hrálo víceméně (respektive pouze) na nahazované balony, během 90 sekund třikrát využilo skulinek v obraně a uteklo do vedení 2:5. Do toho znovu za katr putoval Víťa a situace se stala kritickou. Naštěstí ani Elite nezvládlo bránění vlastní přesilovky a nechalo osamoceného Lávičkose, aby z úniku snížil technickou ranou o tyčku a následně razancí svého hlasu div že nezbořil tribunu.

Ve třetí části se hrálo už víceméně jen na jednu bránu, Sépiáci byli v permanentním tlaku, soupeř se bránil jen za cenu zahazování míčku kamkoliv směrem od brankoviště. Přidalo se i na důrazu a zbytečných faulech, tržnou ránu na noze a krev kolem ní musel u stolku ošetřovat Bobr, Lávičkos pak při průniku dostal ramenem přímou ránu do obličeje a bylo až s podivem, že se nevylučovalo, a to ani za hloupé řeči z hostující střídačky, které na hřiště plynuly během celého zápasu. Spravedlnosti bylo učiněno zadost šest minut před koncem, kdy se nejprve po krosové nahrávce podruhé trefil Šimi a následnou nechytatelnou ránou někde pod zemí od modré srovnal na 5:5 Fanda. A vzhledem k tomu, že prázdná brána je některým Vítkům malá, byla z toho nakonec další nezasloužená remíza.

Sépiáci vs. Vosy Praha C

Vosy už několikrát dokázaly potrápit týmy z horní poloviny tabulky, Snipers a Kolín se před partou mladíků v modrých dresech dokonce museli sklonit. Pro Sépiáky to byl zápas o bytí a nebytí, protože jen případné vítězství jim zajišťovalo další boj o titul, navíc měli Vosám co vracet z minulého střetnutí v Ruzyni. Zápas rozehráli podstatně aktivněji než ten minulý a už po půl minutě si mohli vyzkoušet přesilovku poté, co Mára svým výhozem málem zastřelil příliš blízko stojícího útočníka. Přesilovka to byla perfektní, neb se v ní po odrazu balonku od vlastní nohy prosadil Bobr. Jenže ještě než stihl doslavit, z přečíslení Vosy srovnaly.

Obecně těch prvních pět minut vypadalo jako zápas Bohemians s Plzní – obrany moc nefungovaly a útočníci měli pré. Zažitý pořádek změnil až Tomík, který z pozice beka chtěl vyzkoušet otevřenost soupeřova pásma po svém a svou exkurzi zakončil navštívenkou do šibenice. Záhy mohlo být ještě veseleji, neb se síťka vlnila znovu, tentokrát po střele Vítka. Rozhodčí ale branku nakonec neuznali, neb seznali, že balonek trefil obě tyče a následně vyletěl ven. Opakované záběry bohužel vyvrátí správnost tohoto tvrzení, neboť balonek prokazatelně doplachtil za brankovou čáru. Přesto do konce třetiny ještě jeden gól padl a stal ze z něj aspirant na gól sezony. Anthony Meadow si na středu jedním dotykem povodil dva soupeře a z úniku zavěsil – 3:1 po první části.

Druhá třetina pokračovala v rychlém a atraktivním tempu, navíc přinesla další dva sépiácké góly. První, tentokrát platný, po odebraném balonu na mantinelu vyrobil ranou do teploměru Víťa, ten druhý vznikl po šíleném chaosu v hostujícím brankovišti a dodnes není známo, jestli ho dal Anthony poté, co přehodil ležícího gólmana, nebo dorážející Kuba. 5:1 už vypadalo více než nadějně, opět ale stačilo na chvíli povolit v obraně a Vosy rázem dvěma zásahy snížily na 3:5. Mohlo být ještě hůř, minutu před koncem si však Mára profesorsky poradil s nájezdem a udržel dvoubrankový náskok.

Třetí perioda patřila asi k nejpohlednějším v letošní sezoně napříč všemi týmy. Oba soupeři se soustředili zejména na útok, jeden kvůli možnému dorovnání ztráty, druhý v touze náskok navýšit. Těžko říci, kdo byl úspěšnější, neboť gól daly Vosy, radoval se ovšem zejména Bobr s Paučisem. První jmenovaný si v předbrankovém prostoru stahoval míček, ten mu však hostující obránce odpálil tak nešťastně, že skončil až v brance. Pět minut před závěrečnou sirénou pak krásným únikem zvýšil na 7:3 Šimi a zdálo se, že je rozhodnuto.

Ještě větší klid na hokejky přinesl 40 sekund nato střelecky se trápící Paučis, který se chopil nařízeného nájezdu a s ledovým klidem jej poslal do pravé šibenice. Mimochodem, byl to vůbec první proměněný sépiácký nájezd v týmové historii. Vosy záhy dokázaly snížit, jenže odpověď v podobě letos prvního normálního a konečně ze vzdálenosti větší než metr a půl vstřeleného gólu měl přichystanou Bobr, který mohl přihrát do prázdné branky, nicméně vidina druhého hattricku za poslední tři zápasy byla zkrátka blyštivější. Ještě jednu korekturu si pár vteřin neodpustily opět Vosy, které tak stanovily skóre na konečných 5:9.

.

Díky tomu, že Kolín v jednom ze svých zápasů taktéž zaváhal, dvě utkání před koncem nám pro absolutní klid stačí oba mače vyhrát. A už teď se můžete spolehnout na to, že to bude velké. Poslední kolo se za tři týdny odehraje na legendární Stodole ve Střešovicích, kam jsou všichni naši fanoušci srdečně zváni, zejména na druhé utkání proti Hornets od pěti hodin, po kterém bude následovat krátká oslava přímo na místě a následně se všichni budou moci přesunout do zatím neurčeného podniku, kde proběhne závěrečné rozloučení se sezonou. Na zápas s Pečkami raději nezveme, protože se náš nejoblíbenější soupeř podle nejnovějších zpráv z odpoledního programu v Kobylisích raději vykartoval, těžko říct proč. Asi špatná barva ponožek.

Sledujte náš Facebook a Instagram, kde se ve správný čas dozvíte vše podstatné k závěru sezony! Příchozím fanouškům děkujeme za podporu a budeme se těšit na Stodole!

.

Sépiáci vs. Elite Praha 5:5 (0:2, 3:3, 2:0) online
Sépiáci vs. Vosy Praha C 9:5 (3:1, 2:2, 4:2) online

.

Autor: Paučis