Poslední turnaj dorostenek

Tam kde jsme tuto sezónu začali, tak tam jsme jí také zakončili. Za jarních teplot jsme vyrazili do Mladé Boleslavi porvat se o další body. Všichni dorazili v pořádku a včas, ačkoliv jedna posádka měla o zábavu a pocuchání nervů postaráno, když jim během jízdy odlétlo ze střechy auta kolo. Nikomu se naštěstí nic nestalo (ani tomu kolu) a tak jsme v klidu mohli nastoupit k našemu prvnímu zápasu.

Jako první se proti nám postavily hráčky Black Angels, které jsou takovým černým koněm soutěže, ačkoliv jsou na nízkých příčkách tabulky (dokáží obírat favority o důležité body a naopak někdy naprosto vyhořet). Holky do zápasu bohužel vstoupily naprosto ospale a bez náboje, po hřišti se ploužily a do soubojů chodily stylem „hlavně ať tam nejsem první“. Soupeřky nás postupem času logicky začaly přehrávat, ačkoliv jim k tomu stačilo poměrně málo. Také se začalo ukazovat jejich lepší zakončení, kdy trestaly sebemenší chyby v naší obraně, kdežto my jsme trefovali v nejlepším pupíček. Několik záchvěvů během druhé a třetí třetiny, kdy holky zahrály dobrá střídání stačilo jenom ke korigování výsledku a odešli jsme tedy zaslouženě poražení.

Tento výkon opravdu mrzel, protože kdyby holky navázaly na poslední zápas s Bohemkou, tak jsem přesvědčen, že jsme mohli klidně zvítězit. Následovala tedy důsledná promluva (otázkou samozřejmě je, jestli v těch hlavách, potažmo myslích něco zůstane, protože čistě statisticky vzato už slyšely takových proslovů tolik, že by to měly být schopné odrecitovat).

Druhý zápas nás čekaly holky z Wizardek, které se v předchozím zápase svezly na hodně ošklivém kolotoči a odnesly si z něj šestnáct zářezů. Proti nám tedy nastupovaly pocuchané, ale zároveň odhodlané, protože jsme přeci jen blízko v tabulce. :-)

Po pár minutách už ale bylo celkem jasné, kdo bude mít na konci úsměv na tváři. A od druhé třetiny už šlo jenom o to, jak široký. Holky sypaly branky a soupeřky neměly moc sil vzdorovat. Pro trenéra se takový zápas těžko hodnotí (zvláště s pachutí po prvním zápase), protože soupeřky nám hru hodně usnadňovaly. Pozitivní určitě byly některé pěkné gólové akce, nebo zahrání „postupného útoku“ dle trenérových požadavků (sice až po dvou třetinách, ale přeci) a také asi šest minut hry v šesti, při které jsme obdrželi jenom jeden gól a která hodně pomohla tomu, že trenér trochu zchudne. :-)

Za tento turnaj bych chtěl především moc poděkovat Janě Reitmajerové, která přijela chytat přesto, že ještě není zdravotně v pořádku a nohy ji bolely. Přesto podala skvělý výkon a dostalo se jí i pochvaly od pořádajících maminek (ty jo ona je poloviční než ta brankařka soupeřek, ale chytá ještě lépe) a také Aničce a Klárce, pro které to byl poslední zápas za dorostenky, takže i pár slziček upadlo.

Tradičně též děkuji rodičům (tentokrát i za několik rad do života, které mě ale spíš vyděsily :-D) za podporu a dopravu.

Sezónu ještě zhodnotíme spolu po tréninku (dáme si vědět), ale zatím ve zkratce – Díky moc!!!

Panthers Praha vs. Black Angels 3:8 (0:1, 0:2, 3:5) online
Panthers Praha vs. Wizards 10:2 (3:1, 3:0, 4:1) online

Autor: Gigi