Dorostenci vybojovali s předstihem postup do nejvyšší dorostenecké soutěže!!

Do konce letošní dorostenecké sezony sice ještě jeden turnaj zbývá, nicméně vzhledem k situaci v tabulce je již nyní jasné, že dorostenci si vybojovali s dvouzápasovým předstihem postup do nejvyšší dorostenecké soutěže. Stačilo k tomu na dnešním turnaji vybojovat dva body, což však naši kluci nebrali a odvážejí si hned dvě výhry.

V prvním zápase jsme vyzvali Olymp Praha, který má na naše první vzájemné utkání nemilé vzpomínky (22:3). Kluci se sice trochu zahřívali, ale postupem času jednoznačně dominovali a soupeř představoval spíše tréninkového sparing partnera. Skóre narůstalo, a nakonec se zastavilo na jednoznačných 15:2. Nejvyšší produktivitou se mohla pochlubit první lajna, která soupeře několikrát rozebrala na součástky, ale ani další formace se nenechaly zahanbit. Škoda jen, že nás znovu trápila mírně řečeno kostrbatá rozehrávka, která akce zbytečně zpomalovala a komplikovala.

V mezičase jsme všichni společně zhlédli baseballové utkání na místním hřišti, abychom si rozšířili znalosti v jiných sportovních odvětvích.

Druhý zápas se nesl ve znamení motivace celého týmu zastavit potentní dvojici soupeře z Falconu. Ve výsledku se to povedlo, ačkoli trochu jinak, než jsme si představovali, když kreativnější z dvojice vyfasoval 2+10 za nesportovní chování a následně již do zápasu (patrně za trest) nezasáhnul. Kluci tak měli zápas o trochu jednodušší, než jsme čekali, a ačkoli jsme spálili velké množství vypracovaných šancí, ve výsledku jsme zvítězili poměrně v poklidu 7:2.

Snad nebudeme obviněni z namyšlenosti a sebechvály, ale postup si tento tým jednoznačně zasloužil. Konstantní výkony po celou sezonu, jediná porážka a rozdíl skóre +123 patrně bude mluvit sám za sebe.

Rádi bychom klukům za odvedené výkony poděkovali, stejně jako rodičům, za jejich podporu, mladším spoluhráčům za to, že dorazili dorostence podpořit, a v neposlední řadě Janě za zdravotní bezpečí a potravinové zásobování.

Postup máme v kapse, ale prvenství v tabulce je ještě stále ve hře. Výchozí pozici máme skvělou, ale to nemusí ve výsledku nic znamenat, a tak budeme za dva týdny znovu a letos již naposledy bojovat. Všechny vás tímto na poslední turnaj dorostenců zveme, v rodičovských kuloárech jsme zaslechli něco o malé oslavě :-)

Fotky na Facebooku

Panthers Praha vs. FBK Olymp Praha 15:2 (online)

Panthers Praha vs. Floorball Club Falcon 7:2 (online)

Gastronomická vsuvka tentokrát od rodičů. Pokud máte dost času mezi zápasy a zvládnete se vydrápat do kopce, vyzkoušejte restauraci Mattes v ulici Na Strži. S Mártem ani Mílou prý nic společného nemají, ale vaří tam fakt dobře.