Starší žáci A na Děkance v 1. koši

Starší žáky v sobotu 24.3. čekal na Děkance turnaj Ligy starších žáků, kde se v 1. koši postupně utkali s týmy Boleslavi, Chodova a Kladna.

V prvním zápase nás čekala Mladá Boleslav. Už od začátku bylo znát, že jsou kluci natěšení a že o motivaci máme postaráno. Hráli jsme velmi vyrovnané utkáni kde byli vidět hlavně střelec Petrák Jaroslav a král přihrávek Petráň Michael. Byli to oni, kdo zařídili první dvě branky. Bylo konečně znát, že jsme hráli poctivě do obrany a bylo to vidět i na výsledku. První poločas skončil 5:2. Soupeř ve druhém poločase zapnul a dokázal snížit na rozdíl jedné branky, ale naši borci si vedení uhlídali a vyhráli 5:4.

Ve druhém zápase nás čekal Chodov. V šatně před zápasem jsme změnili pár věcí a šli jsme na to. Soupeř většinu času držel balon a my poctivě bránili. Zanedlouho přišla akce, kdy jsme vybojovali ve středním pásmu balón, získal ho Petrák, chladnokrevnou pumelenicí otevřel skóre a vedli jsme 1:0. Soupeř však přidal a bohužel přidal 3 branky. Po psychické stránce nás to celkem položilo. Zkusili jsme hrát bez brankáře a s výsledkem něco udělat. Ale bohužel soupeř po naší ztrátě ještě navýšil skóre a prohra 1:4 byla na světe.

Další zápas nás čekal o třetí místo s Kladnem. Soupeř byl lepší. Byly fáze utkání, kdy jsme opravdu výborně kombinovali a drželi míček, avšak bez efektivity. Bez střelby v zápase nemůžeme myslet na vítězství. Zápas skončil 0:3.

I přes všechno musím říct, že to byl povedený turnaj. Zlepšili jsme hru do obrany, se kterou jsme měli celou sezonu problémy. Do útoku hrajeme krásně, ale neefektivně. Málo se tlačíme do brány a na tom musíme zapracovat. Občas mi chybí podpora mezi hráči na střídačce. Rodičům děkuji za podporu.

Autor: Lukáš Jenšík

Fotky na Facebooku