Lepený turnaj s velice dobrým výkonem

Účast na předmětném turnaji se nerodila jednoduše a bylo do ní zapojeno hodně lidí, kdy dorazilo hodně omluv a začínal shon ohledně doplnění sestavy. Naštěstí to všechno dopadlo dobře a Elévové C se vydali v ranních hodinách do Čáslavi. Premiérovou účast si připsal Honza Teska.

První utkání odchytal Jirka Kuntoš a postavil se proti nám poměrně silný soupeř – Boleslav. Zápas začal poměrně odlišně než normální ranní zápasy, kdy hráči kupodivu tolik nespali a odehráli vyrovnaný zápas. Nejspíše v euforii se hra přelévala nahoru a dolů a někteří předcenili své síly.

Druhý zápas skupiny jsme odehráli proti Prague Tigers, kde se nám do branky postavil Alf, který se přihlásil dobrovolně. Diváci měli k vidění úplně odlišný zápas než ráno, kdy se klukům asi nechtělo vůbec běhat a zapomínali na volné hráče. Trenérka v druhé půlce i přes indispozici zvýšila hlas a hra se zlepšila. I když se po skončení zápasu radoval soupeř, kluci dokázali sami přijít na to, kde nastala chyba, a dostali za úkol přemýšlet v dlouhé pauze při čekání na třetí zápas, jak to zlepšit.

Na poslední zápas dne jsme si počkali, jak jen to bylo možné. Naštěstí na turnaji byl časový předstih, což uvítal každý z přítomných. Úkoly zněly jasně: běhat, nechat na hřišti všechno a ukázat, co v sobě hráči mají. Před zápasem na taktické poradě jsme trošku zabrousili do psychologie a vyzdvihli přednosti jednotlivých hráčů, což nastolilo veselou atmosféru a snad i bojovného ducha. Štěstí se usmálo na nás a po zápase jsme se mohli radovat my a ne domácí Kutná Hora.

Pár neproměněných šancí nás teď může mrzet, ale předvedený výkon si kluci vezmou do dalších zápasů a sezon. Ještě je třeba vylepšit řešení standardních situací (našich i soupeřových) a hlavně střídání, které nám na turnaji dělalo největší problém, kdy se na hřišti v jeden čas objevilo někdy i 5+1 (pozn. redakce: elévové hrají 3+1). Díky pořadatelskému stolku a shovívavosti rozhodčího (což byl vždy někdo z pořadatelů) se naštěstí nejel nájezd.

Odpočiňte si před Velikonoce a načerpejte hodně sil, které budou potřeba.

Sportu zdar!

Autor: Andrea Nováková