Kunratický zmar Dorostenek

Na další turnaj vyrazily naše holky v poměrně ochuzené sestavě (chyběly obě Adélky, Karyn, Klárka, Kristýna, Jennie, Jana a samozřejmě dlouhodobě chybějící Anička). Navíc přijela jenom Dominika, která se po delší pauza opět vrací. Každopádně bylo deset hráček a jedna brankářka, což je pořád uspokojivý počet.

Jako první nás čekal celek Plzně, který se drží těsně za první trojicí v tabulce (dost možná přeskočí Tatran na třetím místě). Respekt (ostatně jako před každým zápasem) byl na místě, ale stejně tak nebojácnost a chuť vyhrát. Trenér cítil ve vzduchu šanci na bodový zisk a snažil se pozitivní nadšení přenést na holky, což se podařilo jenom z části. Každopádně holky hrály velice vyrovnané utkání a soupeřky nás trochu překvapily, protože nehrály nijak zvlášť dobře (zejména jejich rozehrávka byla většinou jenom o dlouhých balonech za obranu, které naše holky většinou sbíraly). Naše slečny ale byly horší v té nejvíce sledované a ve finále rozhodující statistice, ve vstřelování branek. V osmé minutě to bylo ošklivých tři nula (po hrubých chybách obrany i brankářky). Naštěstí po dlouhé době vytáhla krásnou střelu Lucka Retová a po první třetině to bylo 1:3.
Další třetina byla taková ťukací a za zmínku stojí zejména krásný průnik Kačky Strnadové, když si mazácky prohodila soupeřku, avšak v souboji s brankářkou hostů prohrála. Ve třetí třetině se už ale prosadila a soupeřky se začaly bát o výsledek. Holek bylo plné hřiště a hnaly se za vyrovnáním. To bohužel nepřišlo a naopak dostaly dva hloupé, slepené góly tři minuty před koncem a už nedokázaly odpovědět. Je to škoda, soupeřkám tento zápas moc nesedl a Panterky měly o něco více ze hry. Góly nicméně padaly do naší sítě.

Ve druhém zápase na nás vletěl nabušený Chodov, který si předtím hravě poradil s Wizardkami. Druhým soustem mu měly být právě naše holky. V tomto zápase se nám toho mnoho nedařilo a soupeřky naopak hrály výborně, skvěle nás napadaly a nepouštěly nás tak skoro do zápasu. Těžko se hledala morální síla na obrat, i když se některé holky nevzdávaly a bojovaly dál, ale bylo to marné. Když ztrácíte v rozehrávce skoro všechny balonky a někdy skoro nevynuceně, tak to prostě nejde zlomit nijak.

Každopádně díky holkám za turnaj a stejně tak rodičům za podporu. Ve středu nás čeká dohrávka a 8. dubna poslední ligový turnaj.

Autor: Gigi

Panthers Praha – FBŠ Slavia Plzeň 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Panthers Praha – Florbal Chodov 0:7
(0:3, 0:2, 0:2)