Hnus

Krásně prosluněné nedělní ráno, krásně odpočatí hoši, zkrátka ideální podmínky pro další kolo G3 ligy v nedalekém Králově Dvoře, kde borce čekali papírově slabší oponenti ze středu tabulky SK Alien Nation a Palermo Příbram.

Chlapci ochuzeni o hodinu spánku vstoupili do prvního zápasu velice vlažně, dalo by se říci i ospale. Byl to soupeř, který otevřel skóre. Zbytek utkání lze shrnout slovy „Tohle doma nikdy nedělejte.“ Zápas skončil poměrem 1:13, čestný zásah si připsal v přesilové hře Tomáš Forejtek, který tak vsítil poprvé v této sezóně, gratulujeme! Zbytek týmu ukázal, jak se nemá „hrát“ florbal. Po zápase přišel zasloužený fén od kouče.

Obě naše dnešní utkání dělila tři a půl hodiny dlouhá pauza, a tak jsme se rozhodli navštívit místní restaurační zařízení. U Ciprů však otevírali až ve dvě, a tak bylo rozhodnuto, že se projdeme trochu víc a pročistíme si hlavu od depresivních myšlenek, které hlodaly ve svědomí každého z nás. Podařilo se nám úspěšně doputovat až do KFC u D5. Najedli jsme se dosyta a poslechli si pár vědeckých, spíše vědecko-fantastických teorií Dana Ježila.

Do druhého zápasu jsme vstupovali s čistou hlavou a chtěli si napravit reputaci. Začali jsme lépe než minule, když po Jebouskově stoprocentně chtěné přihrávce o zadní mantinel pohotově dorazil kapitán Baumruk. Už o jedenáct sekund později zajistil dvoubrankový náskok Anthony Meadow po přiťuknutí od florbalového krále Ježila. Soupeř ale dokázal bleskově odpovědět a vrátil se zpět do hry. O několik minut později dal Drašnar podle pravidla „Čím větší rána, tím větší gól“ nejmenší gól v historii, když z půlky hřiště vyslal skákavý projektil, který však umístil přesně k tyči. Po několika sekundách došlo k oslavám. Protihráči dokázali do první sirény opět snížit a do rohu jsme odcházeli za stavu 3:2. Druhá třetina přinesla pouze zásah laserového mága Ježila. Dvougólový náskok po dvou periodách byl až příliš uspokojivý pro většinu střídačky a příbramští hoši se krátce po úvodním buly dostali opět na dostřel. Ve 28. minutě poprvé v utkání vyrovnali, vedení na naše hole ale vrátil nádhernou střelou tahem Jebousek. Dvě a půl minuty před koncem si Palermo vybralo oddechový čas, což se ukázalo jako geniální manažerský tah, když v čase 35:05 srovnalo stav utkání. Po našem závěrečném tlaku zůstal za obrannou dvojicí Štíbr-Lávička zapomenutý kluk v nepatrně odlišném dresu, soupeři totiž nastoupili v červenobílých dresech a my se v šatně před utkáním nemohli rozhodnout, zda na palubovku vyběhnout v bílé nebo červené sadě dresů, kterému se podařilo vykoupat Máčalu a zavěsit nanosekundu před závěrečným hvizdem.

Naše neděle by se dala krásně shrnout jedním slovem – hnus. První zápas jsme absolutně nezvládli do obrany, nebyli jsme důrazní a vůbec jsme nepomáhali Chocholovi. Párkrát se stalo, že soupeři probíhali od vlastní brány až k té naší jako nůž máslem, aniž bychom jim jakkoli překáželi v cestě. Byl to náš nejhorší zápas v sezóně nejen podle výsledku, ale sledováním hry museli trpět všichni přítomní, tímto, prosíme, přijměte naši velkou OMLUVU. Druhý zápas byl relativně koukatelný, ale třetí třetina bohužel nebyla z říše snů, ale spíše z říše nočních můr. Jeli jsme si do Králováku pro šest bodů a vrátili se bodově naprázdno a navíc se slušným gólovým přídělem. Mohli bychom se vymlouvat na rozhodčí, na trávník nebo na zahnutí čepelí soupeřů, ale ani jedna z těchto výmluv není na místě. Nemůžeme se vymlouvat, dnes jsme šest bodů odevzdali soupeřům jako na stříbrném podnose. Musíme se zlepšit ve všech aspektech hry, jinak se dnešní vystoupení může klidně opakovat i příště. Poslední kolo nás čeká v domácím prostředí 12. 4., rádi uvidíme co nejvíce fanoušků. Vstup od radlické arény je ale na vlastní nebezpečí, příchozím hrozí trvalé poškození zraku. Děkujeme rodičům za odvoz a za to, že s námi dnešek přetrpěli.

Panthers Praha B 1:13 SK Alien Nation (online)

Panthers Praha B 5:6 Palermo Příbram (online)

Autor: Lávičkos