Elévové B se vezou na vítězné vlně

V neděli 25. března se na ZŠ Campanus sešla 2 družstva elévů Panthers. Časy jednotlivých utkání vycházela tak náramně, že si kluci stíhali navzájem fandit, což přineslo skvělou atmosféru a poukázalo na týmovost a kamarádství všech elévů.

První zápas proběhl s Olympem, do kterého jsme se vrhli s vervou. Také jsme jako první skórovali, avšak do špatné brány, kam se omylem trefil Marťas. Kluky to však nezaskočilo a bez váhání výsledek otočili na svou stranu. Do druhé poloviny jsme vstupovali za stavu 6:4, který svítil na tak mrňavé časomíře, že na ni nebylo ze střídačky vidět. Kluci hráli, tak jak měli, soupeře nepouštěli do větších akcí a konec utkání si pohlídali na konečných 9:6. Ještě před koncem utkání došlo ke zranění Martina, který už nemohl odehrát zbytek a následující dvě utkání. Doufáme, že se brzy uzdraví!

Druhý zápas byl s Olympem. Ne, není to překlep, opravdu jsem hráli dvakrát s Olympem, avšak jednou s Olympem Achilles a později s Apollon. Tento výběr Olympu už byl těžší oříšek. Kluci byli mnohem důraznější, lepší ve střelbě. Na druhou stranu naše hra opět ukazovala kompaktnost týmu a skvěle chytajícího Davida. Po první polovině bylo skóre 3:2 pro naše borce, ale hned po několika málo vteřinách poloviny druhé Olymp dorovnal. Hra byla i nadále velmi vyrovnaná, góly padaly na obě strany. Olymp ale navýšil o jeden gól 2 minuty před koncem, z čehož se vyklubalo ještě velké drama. Soupeř si vyžádal time-out, který nakonec pomohl nám, a tak jsme dokázali vyrovnat a dovést utkání do remízového konce.

Díky většímu počtu vstřelených branek z prvního zápasu jsme se dostali do finále, kde na nás čekal Start98 Kunratice, který dokázal nastřílet Spartě 21 fíků. Tedy bylo znát, že tohoto soupeře bude ještě těžší porazit. I přesto, že jsme předváděli výbornou hru, dokázal Start jako první vstřelit gól. Kluci se snažili dorovnat, co to šlo, však jejich gólman bezchybně čapal všechny naše vlaštovky. Do poloviny se skóre neměnilo, tedy 0:1. Po přestávce jsme přidali na důrazu a konečně začal Hrneček střílet góly. Možná ho probudila sázka s přihlížejícím trenérem našeho áčka Pokym, se kterým se vsadil, že dá 4 góly. Postupně se mu sázka dařila plnit a do konce utkání opravdu 4 góly nastřílel. O pátý gól se postaral Honzík. Kluci dokázali vyhrát i poslední utkání, tedy dokázali opět vyhrát celý turnaj, čímž postoupili podruhé v řadě.

Chtěl bych kluky moc pochválit, hráli bezvadně a hlavně dělali, co se po nich chtělo. Doufám, že si turnaj užili a budu se těšit opět příště.

Autor: Petr (Bobr)