Ranní boje v Kobylisích

Junioři přijížděli na předposlední turnaj letošní sezony do nové haly v Kobylisích, aby postupně vyzvali Vinohrady a rezervu Bohemians. Vzhledem k brzkému konci mužské sezony se v nominaci po delší době ukázal kapitán Hudec, zbývající kluci z áčka však ze studijních či zdravotních důvodů v nominaci nebyli.

První zápas, kdy nás čekaly Vinohrady, začínal v 8 hodin ráno, což už že zkušenosti víme, že není náš oblíbený a preferovaný čas. Kluci nastoupili ještě v županech a s kartáčkem v puse a taky podle toho celá první třetina vypadala. Vyjma několika jedinců to bylo chodecké představení bez špetky energie. I přesto jsme se dostali do vedení, když se nám podařilo zužitkovat přesilovou hru. Po přestávce došlo ke kosmetickým změnám sestavy, kýžený efekt se ale dostavoval pomalu. Soupeř záhy srovnal a my museli přeřadit na druhý rychlostní stupeň. Dvěma góly nás vysvobodil Doméz a dostali jsme se tak do dvoubrankového vedení.

Poté přišel zásah z hůry a soupeři byla nabídnuta možnost trestného střílení, přičemž důvod znal v celé hale pouze rozhodcovský pár, přičemž argumentace se zastavila na dlouhé

m a trochu nepatřičném úsměvu. Nu, řekněme že rozhodčí prokázali cit pro hru asi jako na zápase poslední ligové soutěže. Škoda. Kobzič nařízené trestné střílení poměrně v pohodě pokryl.

Nakonec se nám podařilo po další redukci sestavy zápas dovézt do vítězného konce po výsledku 5:2. Výkon měl k dokonalosti daleko ale body se počítají.

Následovala dvouzápasová pauza a měření sil s rezervou Bohemky.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s ambicemi napodobit první vzájemný zápas, který skončil rozdílem 20 branek, bohužel se nám tato představa rozplynula hned po první třetině, kterou jsme vyhráli opět o jeden gól, když přehled a chladnokrevnost předvedl Fanda Novosad. Postupem času jsme získávali čím dál tím větší převahu a soupeř hrozil jen z ojedinělých šancí. Skóre narůstalo až do konečné podoby 7:0, a tak si chytající Honza Cigler připsal nulu.

Máme 6 bodů a v příštím kole, posledním v této sezoně, se porveme o celkové prvenství. Ačkoli nás nečeká nic lehkého, mohla by to být ideální rozlučka s klukama, pro které to budou poslední zápasy v juniorské kategorii. Je potřeba přiznat, že nás dneska forma nepotkala, ale i přesto jsme všechny body urvali. A jak jsme se mohli přesvědčit v prvním i druhém zápase, nebyli jsme v tom sami, rozhodcovská dvojice dnes skutečně působila velmi nejistě, nezkušeně a nepřesně. Přejeme příště více štěstí a taky kapičku sebereflexe.

Panthers Praha vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (online)

Panthers Praha vs. FbŠ Bohemians B 7:0 (online)