Dala bych 9 bodů z 10, hodnotí uplynulou sezonu Anežka Slaná

Ke zhodnocení sezony jsme si přizvali jednu z nejvýraznějších tváří ženského týmu Panthers, Anežku Slanou. Ač je novináři často nazývána univerzálkou, je rozená hrotová útočnice, což potvrdila v play-off proti Tigers, kde byla nejlepší střelkyní svého týmu.

Ahoj Anežko. Jelikož je tohle rozhovor k zhodnocení uplynulé sezony, musím na začátek položit obligátní neoblíbenou otázku – jak bys sezonu krátce zhodnotila? 

Za tuhle otázku jsem ve výsledku ráda, protože sezóna pro mě byla jedna z nejlepších a že už jsem jich pár zažila. Mám dobrý pocit z našich výsledků, s holkama jsme to odmakaly, ale zároveň v týmu panovala dobrá atmosféra, takže za mě 9 z 10 bodů. Ten jeden bod strhávám za příliš hodného trenéra, občas by bylo fajn, kdyby na nás i trochu zvýšil hlas nebo nám vynadal.

Po většinu sezony jsi hrála v útoku s Týnkou Lochmannovou a tetou Barbarou Jelínkovou. Obzvlášť v play-off vám to tam všem třem dost padalo, v čem spočívá tajemství fungující chemie ve vaší lajně? 

Sama jsem z toho až překvapená, že jsme si takhle sedly. Myslím, že se vzájemně doplňujeme našima superschopnostma. Týnka Lochy je hrozně důrazná (dopředu i dozadu), rychlá a se skvělou střelou. Já mám sem tam rychlej únik před bránu, kterou občas trefím no a Teta Barbara je ta, co u toho přemýšlí a krásně nám to rozdává. Celkově si troufám říct, že si sedíme i lidsky, což je pro mě veledůležité, nikdy na střídačce nebyl žádný konflikt… teda až jednou, když se slečně Jelínkové nelíbila moje čelenka s mašlí.

Co tě v téhle sezoně nejvíc pobavilo?

Mně k pobavení stačí dost málo. Hlavně jsem celkem škodolibá, takže jako největší zábavu považuju dementní pády, ať už moje nebo ostatních spoluhráček, v lepším případě soupeřek, samozřejmě za předpokladu, že se nikomu nic vážného nestane. Jsem si ale stoprocentně jistá, že největším zážitkem byla výhra nad Chodovem, z toho jsem se usmívala ještě hodně dlouho.

Jsi známá přebornice v neproměňování šancí, v play-off jsi se rozhodla je proměňovat a i přestože jsi jeden zápas vynechala, stala ses nejlepší střelkyní Panterek ve vyřazovacích bojích, proč ta změna? Šetřila sis góly záměrně až na konec sezony? 

Tak primárně děkuju za lichotku. Na netrefování brány si zakládám. Myslím, že to bylo hlavně v hlavě. Odjela jsem si před play off na hory, florbal mi chyběl, takže mě to pak i děsně bavilo a naštěstí mi to vydrželo na oba víkendy. A když tě to baví, tak se ti i líp běhá a tak nějak to jde všechno líp. Brala jsem to tak, že o nic nejde a ty zápasy si chci užít, což se povedlo.

Jaké byly největší rozdíly mezi Panthers a Tigers, co tuhle sérii rozhodlo a na čem musíte do příští sezony nejvíc zapracovat?

Největší rozdíly? Řekla bych, že tam byl rozdíl ve všech aspektech. Hráčky Tigers jsou o něco rychlejší, o něco důraznější, dokážou lépe kombinovat, trefujou bránu atd… tohle všechno z nich dělá herně lepší tým. Ale myslím, že v průběhu sezóny jsme je v každém tom kritériu trochu dohnaly, přece jenom v prvním zápase padl výsledek 10:0 a v play-off už ty výsledky, i zápasy, byly mnohem vyrovnanější.

Na tvůj excentrický účes se tě už ptala spousta novinářů, my všímavější víme, že kromě dvou bobků na hlavě jsou dalším tvým poznávacím znakem na hřišti světle lososové podtrenky s puntíky barvy rajských jablíček. V letošní sezoně tě kvůli novému doporučení z unie jeden pár rozhodčích nutil pravidelně toto spodní prádlo na zápasy svlékat. Co na tohle nově vznikající pravidlo říkáš? Ovlivnil zákaz tvých oblíbených kraťásek nějak negativně tvůj výkon? 

Musím přiznat, že první zápas jsem z toho byla vykolejená, hlavně nechápu, co je v tom za problém, navíc, když je to zatím jen doporučení. Celkově si myslím, že je to přehnané, komu může vadit takhle hezká věc, která vykukuje jen pár cenťáků? Čekám, kdy budou nařízené barvy bot, hokejky nebo mi třeba zakážou ty moje parůžky. :( Nemám pocit, že by to ovlivnilo můj výkon, ale rozhodně mám chuť si pro tyhle rozhodčí sehnat extrémně barevný, vzorovaný a dlouhý legíny, který budu nosit jen na rozcvičku, ať je trochu potrápím.

Letní příprava vašemu týmu začíná až za pár týdnů, lidé, kteří tě znají, však ví, že neleníš i mimo povinné tréninky. Jak se ty osobně v následujících týdnech budeš připravovat na letní přípravu?

Můj plán zní jasně “dát se do kupy”. Už nejsem nejmladší a kotníky a záda po té asi 14. sezóně už bolí. Začínám teď tréninky s osobním trenérem, které nakombinuju s oblíbeným během a plaváním. Doufám, že bude možnost jít si pinknout aspoň jednou týdně florko a pak hurá na ovál.