Sépiáci dál válí, ze Sedlčan vezou sedmou výhru v řadě!

Vlna značky ideál. Sépiáci najeli na dosud nepoznanou formu, večerní turnaj v Sedlčanech sice nezačali nijak světoborně, přesto dokázali svým soupeřům nasázet dohromady dvacet branek a jsou pár krůčků od postupu!

Jistě, poslední věta může znít trochu nadneseně, pokud ale zabrousíme do statistik, tak vlastně odpovídá pravdě. Chlapci v oranžovém drží první místo skupiny B, aby přišli o postupovou příčku, museli by prohrát všechny čtyři zbývající zápasy. A to je vzhledem k aktuální formě vcelku nepravděpodobné.

Sépiáci vs. Štěňátka (Prague Tigers E)

Tigers Sépiáky trápili už před Vánoci na Radlicích, kde jim ale chyběla trocha toho štěstíčka. Nejinak tomu bylo i tentokrát, neb se po šestnácti odehraných kolech stali vůbec prvním sokem, který #nejmladsitymnasvete dokázal na dlouhou dobu zamknout na jejich polovině. Lídr ligové tabulky místy nestíhal, všechny nebezpečné akce však na poslední chvíli dokázal zachytit. Paradoxně navíc Sépiáci otevřeli skóre poté, co soupeři pláchl Vítek Halamíček a prostřelil Dundra. Vedení ale dlouho neudrželi, po chybkách v obraně srovnal Novotný.

Tigers hráli hodně do těla, což odnesli prvním oslabením. A ač na tréninku vypadají přesilovky všelijak, v ostrém nasazení vyšla ta první na jedničku – Víťa Halamíček bezpečně přidal druhou trefu v utkání. Ta však byla minutu před sirénou dorovnána z prakticky totožné akce jako předtím.

Tahání kuličky po mantinelech dělalo Sépiákům velké problémy, jen se štěstím se Štěňátka nedostala do vedení. To na druhé straně přisoudil hochům v oranžovém Petr Vobecký, který dorazil nepřesnou Tomešovu ránu, následně ho pak napodobil jmenovec Lávička, jenž přetáhl střídání a počkal si na jednoduché zakončení u levé tyče. Lehká ztráta koncentrace ale opět vedla ke srovnání, Bodlákovi s Čížkem na to stačila pouhá minuta. 4:4 po dvou třetinách.

Vůbec poprvé tak bylo přistoupeno ke stažení na dvě lajny, které přineslo ovoce rychleji než doplňovač zboží v kobyliském Albertu. Po sedmi vteřinách přidal pátý korálek Fanda Štíbr, o minutu později zkompletoval hattrick Vítek Halamíček. A bylo ještě veseleji, neb se pět minut před koncem nechal vyhodit Táborský a ostrostřelec Halamíček II. zvýšil už na 7:4. Přesto z toho nakonec bylo drama, o chvíli později stál Alchi moc blízko rozehrávce a přesilovku za nedovolenou vzdálenost jeden z Bodláků. Konečný stav 7:5.

.

Sépiáci vs. Vlci Tatran Kostelec

Kostelec se před turnajem krčil na posledním místě tabulky, díky výhře nad Lvy Banko ale dokázal přeskočit Pečky. Nikdo tak nečekal nic jednoduchého a začalo se tak v plném nasazení, které, jak se záhy ukázalo, nakonec nebylo potřeba. Při vší úctě k soupeři totiž na hřišti byl jenom jeden tým, jenž si víceméně dělal co chtěl. Po jedenácti minutách svítilo na tabuli skóre 6:0, jindy marný Petr Vobecký už za tu dobu navíc stihl natěžit hattrick.

Druhá část probíhala v úplně stejném rytmu, jen na jejím samém začátku dokázal lord Pauček, že zadovky ještě nejsou jeho silnou stránkou (společně například se střelbou, přihrávkami či pohybem na hřišti) a mizernou rozehrávkou připravil Máčalu o nulu, skóre i tak pozvolna narůstalo. Vítek Halamíček zaznamenal druhý večerní hattrick, k velké radosti místní Tribuny Sever vedené pochybně vypadající omladinou odkudsi z Kolína se trefil i na čumendo dorazivší Jarda Janoušek. 11:1.

Poslední perioda jela prakticky celá stylem „čas zastuvejeme jen po gólu“, neb pořádající Pátečníci potřebovali dohnat čas, který společně se všemi aktéry utkání místo hrou strávili koukáním na derby (kdyby přijel delegát na začátek zápasu a místo nastoupených domácích, hostů a rozhodčích viděl všechny vyjmenované u stolku koukat na fotbal, asi by radost neměl). Nezbylo tak čas dohnat Poděbrady, které dopoledne nasázely Elite šestnáct fíků.

Zaplněná aréna tak viděla už jen druhý gól Jardy Janouška a jednu z nejpříšernějších akcí v dějinách sportu, kdy si pánové Pauček s Vobeckým snad deset vteřin vyměňovali míček, aby druhý jmenovaný načal kapitolu ponižování soupeře lobíkem přes gólmana. Konečný účet zní 13:1, poděkování kromě perfektního pořádání míří také do Kostelce, který celý zápas bral sportovně a přes vysoký výsledek i velmi sympaticky.

.

Sépiáci – Štěňátka 7:5 (2:2, 2:2, 3:1) online
Sépiáci – Vlci Tatran Kostelec 13:1 (6:0, 5:1, 2:0) online

.

Autor: Paučis