Nájezdové drama Přípravky

Naše nejmladší naděje čekal turnaj na hale Barrandov.

Prvním soupeřem, který s námi měřil síly, byl celek Vinohrad. Úvodní půlka byla trochu nervóznějšího charakteru, než si na sebe kluci zvyknou. Ovšem v druhé části jsme předvedli, že již víme co a jak hrát. Za zmínku stojí nádherná spolupráce, kterou předvedla trojice Pepa-Honza-Vojta: Pepa na Honzu, Honza přešel po pravé straně přes soupeře a nádhernou přihrávkou našel volného Vojtu, který skvělou akci zakončil do brány soupeře.

V druhém utkání proti Wizards jsme chtěli pokračovat v nastavené hře. Do začátku se nám nepodařilo vstoupit úspěšně. Ale hned v úvodu se nakupilo několik chyb, které soupeř dokázal trestat. I přes všechno jsme se dokázali zvednou a srovnat. Ovšem soupeř nám zase odskočil na 2 brankový rozdíl. To zahýbalo s naší mladou psychikou. Nemáme co ztratit a šlo se do všeho. Dařilo se nám dotahovat, pořád jsme však tahaly za kratší konec, ale srovnání to nepřineslo. První prohra byla na světě.

V poslední utkání o 3.-4. místo nám byl celek domácí Sparty, které se nedařilo již při derby. Kluci si chtěli napravit chuť z předchozího utkání a vlétli na soupeře. Hra se přelévala ze strany na stranu. Vedeme, srovnáno, vedeme, srovnáno, prohráváme. Najednou byla cítit nervozita, ale tu jsme rychle zahnali díky srovnaní na konci první půle. Druhá půle byla bojovná a soupeř nepřestával hrozit. Podařilo se mu odskočit o 2 branky. Ovšem krásným přesným passem našel Honza Šímu na druhé straně hřiště, který neváhal a rovnou bez přípravy překvapil gólmana i přítomné diváky nechytatelnou střelou na vzdálenější tyč. Naše vůle po vítězství nepolevovala, náš gól byl jako živá voda. Z následných protiakcí soupeře nás držel skvělý Ondra. Díky rychlým rozehrávkám jsme hrozili i my, ovšem ne a ne vstřelit ten srovnávací gól. Do konce chybělo 30 sekund a Vojta se toho ujal jako zkušený mazák a poslal nechytatelnou střelu. Srovnáno, výbuch emocí na střídačce, který se klidnil v našem time-outu. Stále není konec. Nesmíme polevit. Nepolevilo se a šlo se tak do nájezdů. Po prvních 3 na každé straně bylo srovnáno a rozhodovala náhlá smrt. Fandila snad celá hala a nám se podařilo rozhodnout až v 7. sérii. Nastala neskutečná euforie radosti a série oslav.

I když se prohrávalo, tak vůle po vítězství nás hnala dopředu. A podařilo se nám vyhrát. Ta upřímná dětská radost hráčů byla k nezaplacení.
Děkuji hráčům za obětavost a odhodlání. Rodičům za podporu.

Autor: Toli

Výsledky:
:)
:(
Panthers Praha – Sparta :) po nájezdech