Juniorky v domácí hale braly tři body

Sobotní zápasy doprovázené překvapivým sněžením se místo v Kladně, z důvodu aktuální obsazenosti haly, konaly v domácí hale na Radlicích. Za to byly rády nejen trenérky a hráčky, ale určitě také rodiče.

V prvním zápase se holky utkaly s papírově nejslabším, a také pořádajícím týmem z Kladna. Hlavním cílem bylo udržet nulu brankářce Štěpánce Klingerové a vstřelit co možná nejvíce gólů. Holkám se zpočátku nedařilo hrát svou hru a zápas působil velice ospale.  Přesto se jim podařilo vyhrát první třetinu v poměru 3:0. Po druhé třetině dokonce vedly 7:0 a trenérky byly s předvedenou hrou relativně spokojeny. Holkám se dařilo vcelku kombinovat, problémy jim však dělalo dodržování systému směrem do obrany. Právě z tohoto důvodu, především špatného bránění a nedůrazu před bránou se hráčce z Kladna podařilo backhandem vstřelit ve třetí třetině dva góly a překazit náš společný cíl – udržet nulu. Naštěstí holky hrály ve třetí třetině dobře dopředu a vstřelily dalších sedm branek. Konečný stav tak byl 14:2. Nejvíce bodů, a to celkem pět, nasbírala vysoce agilní Kateřina Kubištová, na většinu gólů jí nahrála převážně Šárka Šporová, která nasbírala čtyři body. Hattrickem se blýskla Kristýna Madarázsová.

V druhém zápase nás čekal tým z Benešova, který na radlickou halu dorazil pouze se sedmi hráčkami. Zároveň je to ale tým, který je umístěný vysoko v tabulce, takže bylo jasné, že to i přes jejich malý počet nebude lehký zápas. To se bohužel potvrdilo už v první půl minutě utkání, kdy jsme obdržely gól. Následně holky dostaly dvě šance v podobě přesilovek utkání vyrovnat, což se ovšem nepovedlo, naopak jsme v jedné naší přesilovce gól dostaly. Holkám se podařilo odpovědět jedním gólem, na pauzu mezi třetinami jsme tedy odcházely za stavu 1:2. Po pauze se holky probudily, začaly více dřít, bohužel se nám však nedařilo trefit bránu. Naopak Benešov navýšil své vedení, na což holky vzápětí odpověděly, také díky jejich skvělému napadání. Na další pauzu jsme tedy odcházely za stavu 2:3. Úkol do další třetiny byl jasný – vzít soupeřovi vedení a získat tak další tři body. Benešov byl opět první, komu se podařilo v této třetině dostat balónek do branky. Na to opět dokázala odpovědět Týna Madarázsová. Bohužel jsme pak obdržely další dva góly, po kterých jsme dokázaly dostat balónek za záda benešovské brankářky už jen jednou, a to díky souhře Kačky Kubištové a Markéty Šporové. V závěrečné hře v šesti jsme ještě obdržely jeden gól do prázdné branky. Utkání tak skončilo 4:7 v náš neprospěch. Nebyl to od holek špatný zápas, jen je třeba začít se více soustředit už od první třetiny a lépe řešit gólové situace, což ovšem není nic na čem bychom ještě nemohly zapracovat.

Jako již tradičně děkujeme rodičům za podporu a příště se budu těšit (snad s lepším počasím) při dohrávce s Benešovem opět na Radlicích

Autorky: Eliška a Ivča

Panthers Praha – Kanonýři Kladno 14:2 (3:0, 4:0, 7:2)
Panthers Praha – SK Florbal Benešov 4:7
(1:1, 1:2, 2:4)