Dorostenci B odehráli poslední ligový turnaj sezóny 2018!

Dorostenecká rezerva odcestovala na zápasy přes řeku Vltavu na Děkanku, kde sehrála svoje poslední zápasy. Jelikož byl do tohoto turnaje vložen zápas play-off ženské extraligy, hráli jsme netradičně ve večerních hodinách hned 2 zápasy po sobě.

První zápas proti Neratovicím jsme začali velmi zodpovědně a aktivně což vedlo k vedení po první třetině 3:0, kdy postupně skóroval Raška, Voves a Jestříbek. Ve druhém dějství hra pokračovala pod naší taktovkou, kdy soupeř sice jednou skóroval, ale ostatní jeho pokusy řešila s přehledem naše obrana nebo výborně chytající Peter. K tomu jsme přidali další 4 branky a šli do posledního dějství s výsledkem 7:1. Poslední dějství moc florbalu nenabídlo, za zmínku stojí jen 2 naše ubráněné oslabení, kdy si oba tresty odpykával kapitán týmu Jestříbek za nedovolené bránění. Branka v tomto dějství nepadla, a tak jsme potvrdili roli favorita a první zápas bez větších problému vyhráli.

Před posledním zápasem této sezóny s lídrem ligy Bohemkou, která hrála ještě v domovské hale, jsme si dali půl hodinky pauzu na regeneraci. Mezitím dorazila i trenérská posila a zápas mohl začít.

Do zápasu jsme vstoupili ukolébáni prvním zápasem velmi vlažně což zapříčinilo 6 branek v naší síti a jelikož jsme ani jednou neskórovali, svítil po první siréně na tabuli hrozivý výsledek 0:6. Do druhého dějství tohoto florbalového představení jsme vstoupili už velmi aktivně a byl na nás cítit hlad po gólech. V první minutě snížil Rendl a najednou jsme začali hrát florbal. Začala stíhací jízda soupeřova náskoku, z kterého jsme ukrojili v druhé třetině dvě branky. V posledním dějství této sezóny se hrál vyrovnaný florbal s mnoha šancemi na obou stranách, kdy v poslední minutě zkompletoval hattrick Rendl, a tak jsme i třetí třetinu vyhráli, a to o jednu branku a celkově tak prohráli 6:9. Nebýt prospané první třetiny mohli jsme pomýšlet i na nějaké ty bodíky. Bohemka hrála celý zápas a my jsme začali až za stavu 0:6, což je při 12 minut trvající třetině, proti tak kvalitnímu soupeři obrovské manko. Kluci zaslouží velké uznání, že to za tohoto stavu nezabalili a bojovali až do konce.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům co nás podporovali celou tuto sezónu a těšíme se zase za rok!

Panthers Praha – Florbal Neratovice 7:1 (3:0 ; 4:1 ; 0:0)

Panthers Praha – FbŠ Bohemians B 6:9 (0:6 ; 3:1 ; 3:2)

 

Autor: Školka