Dorostenci A urvali 6 bodů!

Tuto sobotu nás dorostence čekalo ranní prověření v nedaleké hale v Kunraticích. Nejdříve jsme se postavili proti týmu ze středu tabulky Wizards DDM Praha 10 a po hodinové pauze jsme čelili béčku Sparty, kteří nám jako jediní minulý rok sebrali 3 body.

Do prvního zápasu jsme naskočili velice rychle a po 5 minutách jsme vedli díky dělovce Davida Mašáta a střele na rozchytání Filipa Hajžmana. Za nedlouho jsme ale inkasovali, kvůli špatnému důrazu před vlastní bránou. Většinu zápasu jsme se drželi na straně soupeře, tudíž výsledek 6:2 po první třetině to jen dokazoval. V druhé třetině hlavně dominoval Tomáš Mánek, který nejdříve nahrál na branku Zdeňka Prokůpka a následně po střele Antonína Ježka dopinkal míček za brankovou čáru. Soupeř se opět, jako v první třetině, zmohl jen na 2 branky, kvůli stálému nedůrazu našich hráčů, a tak svítil stav 9:4. Ve třetí třetině se snažili hráči spíše nahrávat Mánkovi na hattrick, aby porazil Jana Sysla ve velmi hloupé sázce. V poslední minutě za stavu 15:4 trenéři dali na údiv všech oddechový čas, aby tuto sázku Mánek vyhrál, ale jeho síly už na třetí branku nestačily.

Výsledek  Tomášovy sázky
Výsledek Tomášovy sázky

Po hodině odpočinku nás čekal nelehký úkol, a to vyhrát nad rezervním týmem ze Sparty. Úvodní branku vstřelil Karel Petrák v přesilové hře, po nádherné nahrávce jeho bratra Jaroslava. I přesto, že jsme hráli lépe, tak jsme po první třetině prohrávali 1:2. Ve druhé třetině soupeř využíval našeho nedůrazu před vlastní bránou, a tak jsme po druhé třetině prohrávali 3:4. O pauze jsme od trenérů, jako celý tento dvojzápas, dostávali pokyny zlepšit důraz. Tentokrát jsme si vzali rady trenérů k srdci a do konce zápasu jsme inkasovali od soupeře pouze jednu branku. O obrat v poslední třetině se zasloužila první lajna, která skórovala v 38. a 42. minutě zápasu. Za zmínku také stojí situace, když soupeř hrál bez brankáře a před prázdnou bránou se ocitl Jakub Žiška, který ale prázdnou bránu nepokořil. V pozápasovém mini interview nám řekl: „Já jsem běžel, zamířil, ale sjelo mi to.“

Trenéři byli s naším výkonem spokojeni a vytýkali nám pouze důraz. Nejvíce se jim v tomto dvojzápase líbil Mánek, ale to se po jeho ostříhání brzy změní. Dále pochválili Hajžmana, který byl prohlášen nejvíce ukecaným hráčem na střídačce.

 

Autor: Tomáš Mánek