Petra Šusterová: „Máme samozřejmě ty nejvyšší cíle. Vyhrát a postoupit!“

Loni měly Panterky dlouhou a náročnou sezónu, když se při své premiérové účasti v Extralize žen protrápily až do baráže, kde nakonec svou příslušnost mezi elitní týmy uhájily. Letos si zajistily play-off už pár zápasů před koncem základní části, ve které obsadily konečné 6. místo.

„Je to super pocit, hrát s čistou hlavou a nebýt pod psychickým tlakem z toho, že musíme soutěž udržet, jako tomu bylo loni,” vyjadřuje své pocity k účasti v play-off Petra Šusterová, která je již třetí sezónu kapitánkou ženského elitního družstva Panthers Praha. A ačkoli je Šusty obránkyně, v základní části byla druhou nejproduktivnější hráčkou Panterek (9+11) hned po Veronice Zittové (13+18).

„Splnili jsme cíle, které byly nastaveny před sezónou, takže play-off je takovou pomyslnou třešničkou na dortu, kterou si můžeme vychutnat a je už jen na nás, jak dlouho budeme v této sezóně pokračovat. Pro mě to byla velmi překvapivá sezóna. Díky trenérům, posilám a tomu, jak jsme si všichni sedli, se nám podařilo vytvořit super kolektiv a z outsidera, který minulou sezónu nasbíral 13 bodů, se nám podařilo stát se respektovaným týmem Extraligy. Takže za mě parádní sezóna a doufám, že ta další bude zase o něco lepší.”

Play-off je úplně jiná soutěž

Panterky mají za sebou první dva zápasy s Tigers, kdy byly loňským mistryním vyrovnaným soupeřem. V sobotním zápase prohrály 9:3 a v neděli si odvážely z Milevska, kam Tigers druhé čtvrtfinále vyvezly, těsnou prohru 5:4. Pro většinu týmu to byly první play-off zápasy vůbec, ale výsledky ani hra týmu tomu neodpovídala. „Ze soupeře máme zdravý respekt, ale chuť vyhrát je velká a dáváme do toho všechno. Výsledek po sobotním zápase tomu sice neodpovídal, ale snažily jsme se ze všech sil,” dodává Šusterová.

„V sobotním zápase jsme opět zaspaly třetinu a to nás stálo zápas. S kvalitním soupeřem nejsme schopné dohnat tak velký brankový rozdíl. V nedělním zápase jsme naopak ukázaly, že když hrajeme zodpovědně do obrany, dokážeme hrát vyrovnaně a v některých pasážích dokonce lépe, než úřadující mistryně. Ne nadarmo se říká, že play-off je úplně jiná soutěž,” komentuje Šusterová rozdíly mezi sobotním a nedělním utkáním.

Před play-off se trenéři s děvčaty na trénincích zaměřili především na obranu. „Hlavně tedy naše lajna, dost často se nám stává, že propadáme, takže se snažíme hrát zodpovědněji,” dodává Šusterová.

Je mi jedno komu, hlavně když to tam padá

Vzhledem k výsledkům ostatních čtvrtfinálových duelů se série mezi Panthers Praha a Ivanti TIGERS FK Jižní Město jeví jako nejvyrovnanější. A s čím do této série jdou Panterky v čele se svou kapitánkou? „Máme samozřejmě ty nejvyšší cíle. Vyhrát a postoupit!” Dle Šusterové je klíčem k úspěchu v nadcházejících zápasech hlavně chuť vyhrát: „Jak se říká, všechno je to o hlavě a kvalitu týmu na to, abychom uspěly, máme,” dodává.

Zatím nejproduktivnější hráčkou týmu Panterek je právě Šusty (2+1) a na otázku, jestli jí to tam takhle bude padat o víkendu, reagovala s úsměvem. „Je to hezké zjištění, že jsem v něčem první a ještě ke všemu před Zittů (úsměv). Ale já osobně na statistiky moc nehraju. Je mi jedno komu, hlavně když to tam padá.”

 

Přijďte naše děvčata podpořit na víkendová domácí čtvrtfinálová utkání. Právě vy můžete být dalším faktorem, který Panterkám pomůže k vítězství!

3. ČTVRTFINÁLE | SO 17.03. – 20:00 | Stodola Aréna Střešovice

4. ČTVRTFINÁLE | NE 18.03. – 18:00 | Stodola Aréna Střešovice