Ženy A: I přes sympatické výkony v obou čtvrtfinálových utkáních se překvapení nekonalo

Naše elitní ženské družstvo čekala o víkendu premiérová utkání v play-off Extraligy žen. Za soupeře si je vybraly loňské mistryně Ivanti TIGERS FK Jižní Město, které letos v základní části obsadily konečné 2. místo. Papírový favorit byl tedy jasný a Panterky měly před sebou jasný úkol – být děvčatům z Jižního Města důstojným čtvrtfinálovým soupeřem a pokusit se je překvapit.

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – Panthers Praha 9:3 (2:0, 5:2, 2:1) online|stream

Už začátek prvního čtvrtfinálového utkání naznačil, kdo bude v této sérii povětšinou určovat tempo zápasu. Tigers již od prvních minut rychle kombinovaly na obranné polovině Panthers a když už náhodou byly bez míčku, aktivně napadaly rozehrávku hostí. Z tlaku vytěžily 2 branky, když se nejprve v 7. minutě prosadila slovenská reprezentantka Košturiaková a následně hrubici hostí na velkém brankovišti potrestala kapitánka Čapková. Panterky byly lehce otřeseny dvougólovým úderem, ale oklepaly se a po zbytek 1. třetiny působily soustředěněji, odrážely šance loňských mistryň a samy si, ač sporadicky, vypracovaly několik slibných protiútoků. V první hrací části už žádná branka nepadla, nabídnutým nájezdem po faulu Kučerové ve 20. minutě pohrdla Steinbachová.

Přesilovou hru však už domácí tým využil, když se na začátku 2. třetiny prosadila opět kapitánka Čapková a rázem to bylo o 3 góly. Ve 25. minutě Panterky potvrdily svoje prvenství v úspěšnosti přesilových her ze základní části, když se v početní výhodě prosadila v tomto zápase výborně hrající kapitánka Šusterová. I přestože byla hra čím dál vyrovnanější, tak se projevily zkušenosti týmu z Jižního Města, který mezi 34. a 39. minutou hned 4x potrestal zaváhání princezen a navýšil tak svůj náskok na 7:1. Ke konci prostřední části korigovala výsledek z nájezdu Tereza Syslová a do šaten se šlo za stavu 7:2.

Úvod poslední dvacetiminutovky patřil opět koncentrovanějším Tigers, nejprve se prosadila Kleinová a Steinbachová navyšovala už na 9:2. Domácí tým se snažil načepovat princeznám desítku, ty se ale bránily zuby nehty. Připravily si několik slibných šancí po jednoduchých kombinacích, proměnit se jim však podařilo pouze jedinou, opět zásluhou Šusterové. To byla také poslední vstřelená branka tohoto utkání, desítka se nekonala a princezny si ze hřiště odnášely porážku 9:3 a spoustu poznatků, na čem zapracovat do nedělního zápasu.

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – Panthers Praha 5:4 (4:1, 1:1, 0:2) online|stream

Ke druhému čtvrtfinále odcestovaly Panterky do Milevska, kam Ivanti Tigers tento zápas vyvezly. Do utkání vstoupily oba týmy relativně vlažně, v prvních minutách nebylo vidět moc šancí. Z jedné nenápadné se v 5. minutě prosadila Miklíková a Panterky se poprvé v této sérii dostaly do vedení. Bohužel minutu a půl poté nabídly princezny Tigers možnost přesilovky a domácí tým po velkém tlaku hru v početní výhodě využil zásluhou Košturiakové. Ač byly k vidění šance na obou stranách, Panthers po sérii individuálních chyb při bránění dovolily děvčatům z Jižního Města v první třetině odskočit až na rozdíl 3. gólů a do šaten se šlo za stavu 4:1.

V prostřední části zápasu se hra vyrovnala, Tigers si vytvářely šance po pěkných kombinacích, Panterky hrozily z nebezpečných protiútoků. Za zmínku stojí několik úniků výborně hrající Slané, jeden z nich se jí podařilo využít ve 27. minutě. Do úniku se bohužel po další chybě v obraně princezen dostala i tygřice Kubišová a i po 2. třetině měly soupeřky náskok 3 branek.

Ve třetí třetině se začalo přitvrzovat, několika hezkými zákroky se blýskly obě brankářky. Ve 48. minutě dotáhla na rozdíl 2 branek ze standardní situace Zittová a 3 minuty před koncem snížila na 5:4 po chybě domácí obrany Anežka Slaná. Panterky cítily šanci na překvapení, zkoušely hru v šesti, lež bez střely gól nepadne a tak i přesto, že na více než minutu zamkly Tigers na jejich obranné polovině, vyrovnat se jim už nepodařilo.

Ačkoli výsledky víkendových zápasů nevypadají nijak zle, Panterky hrály pod své možnosti a velkým počtem zbytečných individuálních chyb pomohly soupeři k výhrám. Pokud se z chyb poučí, budou hrát na maximum a zopakují minimálně tak dobrý a koncentrovaný výkon jako proti Chodovu, určitě mají šanci papírově silnější Tigers překvapit. Vy se na to, jak to nakonec dopadne, můžete přijít podívat na vlastní oči už o tomto víkendu. Princezny vás očekávají ve střešovické Stodole v sobotu od 20:00 a v neděli v 18 hodin.