Jak Déčko #zažiloTatran

Muži D se celou sezonu úspěšně vyhýbali ranním zápasům, takže když se konečně našel někdo, kdo začínal své pořádání už v 8 hodin, nemohli jsme u otevírání haly chybět.

Že si můžeme přispat, nám zapomněl vzkázat správce haly, pro kterého bylo vstávání a odemykání objektu v neděli ráno takovým problémem, že radši přinutil svou nadřízenou, aby za něj se skoro s hodinovým zpožděním zaskočila. Do haly jsme se dostali lehce po půl deváté, ale nikterak to nezabránilo našemu vstupu do utkání, které jsme podle Českého florbalu vedli 1:0 už někdy od středy…

Realita byla jiná, když už se konečně začalo hrát, byla to Lisboa99, která byla nebezpečnějším týmem, naši borci hrozili akorát do sítí za brankami. Vynahradit nám rozcvičku a hlavně rozchytání brankáře Svobody se snažili rozhodčí, kteří nás během prvních pěti minut vyloučili nejdříve na 5 minut a v průběhu oslabení přidali ještě jednu dvojku. Přesto první třetina branku nepřinesla.
Ve třetině druhé už se skóre měnilo, ale jen na straně soupeře, jeden z jeho útočníků nás hattrickem srazil na kolena. Třetí třetina nabídla už jen naši křeč a zmar v zakončení, tři minuty před koncem naději vykřesal tentokrát hrající trenér Daneček, následná hra v šesti umocněná ještě soupeřovým oslabením ale přinesla pouze další míček v naší prázdné brance.

Druhý zápas proti Kobylisům nabídl opět vyrovnaný souboj s nervy drásající koncovkou, soupeř celý zápas hrozil hlavně z rychlých protiútoků a svým přímočarým tahem na bránu testoval běžecké schopnosti našich obránců. Naše první branka tentokrát na sebe nenechala tak dlouho čekat, Pepe po pár minutách otevíral na 1:0 v náš prospěch. Poté se ale dostavila série našich nepřesností a ztrát v útoku, která trvala až do třetí třetiny. Kobylisům se podařilo otočit na 1:3 a až znovu probuzený střelec Weber zadělal svými dvěma zásahy na drama v posledních pěti minutách zápasu. Minutu před koncem pak konečně seřídil svá mířidla David Volek a poslal nás do vedení, ubráněná powerplay soupeře pak znamenala, že si z turnaje vezeme 3 body.

Panthers Praha – Lisboa 99 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Panthers Praha – TJ Kobylisy 4:3
(1:1, 0:1, 3:1)