Elévové „B“ nominováni na „zlatou helmu Sencor“!

V sobotu se vydali Elévové znovu do boje, na základní školu Mendelova nedaleko Hájí. Po celou dobu turnaje nás doprovázela příjemná nálada, která se přenesla také do samotných zápasu. Do turnaje jsme šli s tím, že si ho chceme užít, a že se budeme hrou bavit, takže o pohledné akce, tak říkajíc „do kuchyně“ nebyla nouze. Občas to kluci až moc chtěli vykoupat, že odmítli střílet do prázdné brány a hledali místo toho svého spoluhráče.

Do prvního zápasu proti Dvojce jsme vlétli na výbornou a po několika minutách jsme si vytvořili pohodlný náskok. To bychom to nebyli my, kdybychom si to trošku nezkomplikovali a dali soupeři menší naději na obrat v zápase. Naštěstí jsme to nedopustili a došli si pro první výhru turnaje. V zápase bylo vidět spoustu pozitiv, ale jednu věc bychom vytknout mohli… vždy je potřeba myslet také na obranu a nehnat se za každou cenu všichni do útoku.

Další zápas byl proti Davli. První polovina utkání byla naprosto vyrovnaná a i přes našich mnoho šancí bylo o přestávce na světelné tabuli vyrovnané skóre 1:1. Naštěstí kluci ukázali větší chtíč vyhrát než soupeř, trpělivost v zakončení a dovedli zápas do úspěšného konce. Dokonce už kluci mysleli na obranu a dovolili soupeři skórovat pouze dvakrát, což je v této lize obdivuhodné, jelikož zápasy Elévů vypadají většinou dost divoce.

V posledním zápase o první místo nás čekal domácí soupeř Olymp. Již od začátku bylo vidět, že si oba celky finálový souboj zaslouží. Od začátku byla vidět dobrá hra z obou stran, ze které jsme jako první dokázali vstřelit gól my. Do konce první poloviny jsme dokázali ještě několikrát skórovat, na což nám soupeř ale také stihl párkrát odpovědět, tedy výsledek po první polovině 4:2 pro naše borce. Do druhé poloviny se Olymp vrhl tzv. po hlavě, nenechal nám žádný balón bez tvrdého souboje a začal pozvolna snižovat brankový rozdíl. Do posledních vteřin byl zápas vyrovnaný jak na hřišti tak na časomíře. Atmosféra se dala krájet. Až v poslední vteřině se Honzíkovi podařilo vstřelit vítězný gól na 6:5! Kluci vběhli na hřiště a začali bujaře slavit. Kluci si postup zasloužili, za celý turnaj bych je rád pochválil a doufám, že se jim bude takto dařit i v příštích zápasech.

Autor: Poky a Bobr