Juniorská rezerva za 3

Rezervní tým juniorů čekal v prosluněné nedělní odpoledne dvojboj se soupeři ze dna tabulky. Povinnost přivézt z Černošic – Mokropsů do Prahy plný počet bodů byla samozřejmostí a hlavní otázka tohoto turnaje byla, zda se, v této sezóně nadprůměrně produktivnímu, Ježilovi podaří dotáhnout na čelo třetí juniorské  ligy v kanadském bodování.

První zápas začal poněkud ospale a dlouho jsme se nemohli dostat na pozitivní vlnu. Hlavně první formace se trápila a její hru místy nešlo ani poslouchat, natož sledovat. Proti všem předpokladům však její člen Anthony Meadow otevřel v šesté minutě skóre. Do přestávky ještě navýšil skóre Jeby, víc z naší hry nestojí za řeč a nebudeme čtenáře obírat o čas. Ve druhé třetině se toho také moc důležitého nestalo, za zmínku stojí jen navýšení našeho náskoku ze zbrusu nové zbraně Tondy Loučky a zlepšená hra druhé formace. Třetí část začala gólem z hole Lávičkose, který zůstal zapomenut za obranou soupeře před bránou a zvýšil na 4:0 po krásné nahrávce od Jebouska. Soupeř začal vypadat odevzdaně a my přidali další dva fíky. Pak jsme nabídli soupeři možnost trestného střílení, ten ho povedenou kličkou proměnil a připravil tak jinak bezchybného Chocholu o čisté konto. Následně byl nájezd nabídnut i nám. Ujal se ho Forejtek, který stále čeká na první gól v této sezóně. Jeho čekání nebylo ukončeno a navíc byl o pár momentů později vyloučen. Tři vteřiny před koncem při hře 4 na 4 uzavřel gólový účet zápasu Ježil, který svůj výkon zhodnotil slovy „Ne“. Děkujeme soupeřům za férový zápas a omlouváme se divákům, za to, co shlédli.

Před druhým zápasem se část výpravy rozhodla pro procházku po okolí a návštěvě zdejšího restauračního zařízení, jehož název jsme bohužel zapomněli. Všem labužníkům doporučujeme vyzkoušet tuto pochutinu, která chutná jen o trochu lépe, než vypadá. 

Posilněni černými párky jsme vstoupili do druhého zápasu s Jeleny Unhošť, kterých si do Černošic našlo cestu šest, pokud počítáme pouze hráče s florbalkou v ruce. Utkání začalo ještě hůře, než ten první, když soupeř otevřel skóre. Vzápětí se náš sok nechal vyloučit a početní převahu využil Alchi svým nechytatelným granátem od mantinelu. Hra se pak zvrhla v nekoukatelnou věc, která neměla s florbalem nic moc společného. Pak byl vyloučen Horký za bránění ve hře, soupeř přesilovku zužitkoval pár vteřin před jejím uplynutím a opět se dostal do vedení. V dalším minutách se opakovalo to samé, akorát byl Horký odeslán na trestnou za nadzvedání hokejky. Soupeř po využití druhé přesilovky přidal další hřebíček do rakve osm sekund po buly a dostal se do třígolového trháku. Do konce třetiny se nám podařilo snížit z hole Sysla, kterému tentokrát střela nesjela, netrefil nikoho do hlavy, ba dokonce vymetl šibenici. Ve druhé třetině mohli diváci spatřit dobývání obranného valu kluků, kteří měli jen jednoho kamaráda na střídání. Bohužel neúspěšné. 22. minuta přinesla vyloučení kapitána Baumruka, který zcela neúmyslně a nešťastně zasáhl soupeře hokejkou do hlavy a vyfasoval „bůra“. Soupeř z přesilovky opět udeřil a získal zpět svůj náskok. Ve třetí části jsme úspěšně ubránili zbytek pětiminutového oslabení a započali obléhání soupeřovy tvrze. Úspěšní byli pouze Baumruk, který napodobil Sysla z konce první třetiny a Lávičkos, který mířil stejně, ale střela zapadla gólmanovi do teploměru u druhé tyčky, ale na to se historie neptá.

Nesplnili jsme povinnost, ztratili jsme zbytečně tři body s týmem ze dna tabulky a hráli velice nepohledný „florbal“. Za největší pochvalu asi stojí hra druhé formace ve složení Baumruk-Štíbr-Alchimowicz-Zeman-Svoboda, která kromě toho, že dala několik gólů, předváděla místy i pěkné akce a jako jediná se během turnaje herně hodně zvedla. Abychom nabídli čtenářům odpověď na otázku z úvodu, tak Dan Ježil měl opravdu den blbec, když se nedotáhl na čelo soutěže v kanadském bodování (za dva zápasy si připsal „pouze“ gól a tři asistence), ba naopak se v bodování propadl a navíc mu ujel „zájezdový“ vlak (vlak, který ho dle jeho slov měl zajet). Děkujeme divákům za to, že to s námi přetrpěli. Těšíme se na shledanou u třetí ligy juniorů, příště se snad předvedeme v lepším světle.

Panthers Praha B 7:1 FBK Vosy Praha (online)
Panthers Praha B 4:5 FBC Jeleni Unhošť (online)

Autor: Lávičkos