Boj Juniorů o čelo druhé nejvyšší soutěže

Na elitní juniory čekala brzká ranní zkouška tentokráte v Sulicích, ve kterých nyní stojí nové Sportovní Centrum Hlubočinka. Cílem byl zisk 6 bodů a postavit do cesty se jim měli soupeři z Chodova B a Startu98. Zápasy to měly být pro kluky těžké, jelikož oba celky usilují o první příčky.

Trenéři chlapce před startem prvního zápasu nabádali k minimálně stejnému výkonu, jako který předvedli na svatého Martina proti Chodovu, ve kterém svého soka přetlačili 4:3. Očekával se tedy aktivní fyzický florbal. Panteři ovšem vstup do zápasu podcenili, hráli vlažně, prohrávali souboje a po deseti minutách prohrávali 2:0. Načež rychle odpověděl po krásné kombinaci Marhefka, a mohlo se tak za stavu 2:1 odcházet do kabin, resp. do rohu. Začátek druhé třetiny začal lépe pro naše barvy, kdy jsme dostali šanci přesilové hry, ze které ale nic nebylo, ba dokonce i chvilková hra 4 na 4 z důvodu dvouminutového trestu pro Tomáše Hradce, který neúmyslně zahrál rukou. Na rozmezí hry 4 na 4 se prosadil z brejku Matěj Kříž. V následném oslabení k udivení všech diváků utekl soupeři Mattes, který bez skrupulí vymetl pavučinku v pravém horním rohu. Druhá třetina tedy skončila za stavu 3:2. Trenéři o pauze kladli svým svěřencům na srdce hlavně klid a zodpovědnost v obraně. Z jejich slov se nejspíš chlapci moc nepoučili, jelikož hned na začátku poslední periody Chodov srovnal na 3:3 po nepřesné nahrávce na střed. V této chvíli zápasu se chlapci semkli jako tým a hře udávali tempo převážně Panteři. Na 4:3 zvyšoval po nahrávce Záveského a individuální akci Mattes, následně se krásnou střelou od modré prosadil v přesilovce Hradec. Chodov byl tedy nucen sáhnout na taktiku hry bez gólmana. Prázdnou branku trefil Žiška po dlouhém pasu od Mattese, který směřoval do branky. Bohužel mu v cestě, slovy trenéra Koláře, stál fotbalista Lokvenc, který pouze hlavou tedy posunul balón na Žišku, který již nezklamal a svůj povedený výkon na neobvyklém postu podtrhl gólem. Dále už následovala pouze kompletace hattricku v podání Mattese, který z mezikruží vymetl pavučinku druhého horního rohu. Tohle utkání chlapci zvládli na jedničku. Brankář Kobza se také na hřišti neztratil a předvedl skvělý výkon. Podle trenérů se jednalo o nejlepší výkon této sezóny, který junioři předvedli. Chlapci si tak zaslouženě mohli z tohoto zápasu odnést tři body.

Následoval zápas se ‚Startíčkem‘, před kterým odjeli plnit hráčské povinnosti Koli s Pápou, a tak na lávce zůstal Míla. Zápas to měl být obdobně těžký jako ten s Chodovem, tudíž ho chlapci nepodcenili. Hrálo se ve velmi vysokém tempu, soupeři hráli velmi agresivně a vysoko pressovali. Ale i přes velký tlak soupeře jsme šli do vedení my. V pádu se nádherně prosadil Maty Halász a nevelkou chvíli po něm se po krásném uvolnění na střed prosadil Crosby. Za stavu 2:0 končila první třetina a naši borci si mohli jít na chvilku odpočinout. Bohužel již v páté minutě bylo vyrovnáno. Hra v tuto chvíli vypadala následovně. Hrálo se nahoru a dolů, nechyběly tvrdé souboje na hranici pravidel, které převládaly u soupeře, zatímco u nás převládaly fauly florbalkami. Nicméně se zápas těmito záležitostmi zbytečně vyhrotil, hrálo se zákeřně a rozhodčí pouze přilévali olej do ohně. Kdy řešili malichernosti zatí­mco zákeřnosti a zbytečné fauly na mantinelech nechávaly plynout. Zpátky do vedení jsme se dostali po brance Kreutze, a tím končila druhá třetina. Třetí třetina začala v ještě větším tempu, Panterům vázla komunikace a rozehrávka a na Ciglerovi tedy zůstal velký kus práce, se kterou se popasoval. Ale neodkladné přišlo a 5 minut před koncem bylo opět srovnáno. Načež odpověděl Jenda Tvrdek důrazem na brankovišti soupeře. Poslední pětiminutovka byla asi nejkontroverznější z celého zápasu. Opět spoustu nepotrestaných zbytečných zákroků ze strany soupeře. Tento zápas bolel o čemž se přesvědčil i Mattes, který si musel jít sednout na trestnou lavici za sekání. Této situaci předcházely nejméně dva fauly okořeněné výhodami a když už se pokusil dostat ke střele, trefil soupeře hokejkou někam do oblasti stehen. Slovy rozhodčího:“Měl jsi to písklý, neměl ses ohánět.“ Byl tedy zavřen do klece. Výhody vyšly vniveč, jelikož nakonec stejně rozehrával soupeř, kterému se v této přesilovce povedlo prosadit a srovnat na 4:4. Těsně před koncem byl konečně za přestupek proti pravidlům vyloučen i soupeř. Škoda byla, že se stav zápasu nezměnil a že tohle byl jeden ze dvou trestů udělený za tento typ přestupku, jelikož nebyl určitě jediný. Kluky tenhle zápas určitě bolel jak fyzicky, tak po výsledku zabolel i na duši. Jednalo se tedy o další ztrátu a zisk pouze jednoho bodu. Teď už chlapci nesmí chybovat, aby si mohli na konci sezóny odnést titul. Děkujeme rodičům za podporu.

Panthers Praha 7:3 Florbal Chodov B (online)

Panthers Praha 4:4 Start98 Kunratice (online)

Autor: Martin Mattes