Dalších 6 bodů v banku Dorostenců A

Dorostence čekal o víkendu první březnový turnaj a v plánu bylo vytěžit z něj všech 6 bodů. A tak Panteři vyjeli bojovat do nedalekého Berouna. Klukům v tom měli zabránit hráči z Orky a rezervy Tatranu.

Právě s Orkou, jakožto papírově silnějším soupeřem, než byl Tatran, měl na Dorostence čekat těžší zápas. Kluci dostali za úkol hrát zodpovědně a trpělivě, což se jim povedlo a hned ve 4. minutě po skvělém zakončení K. Petráka, který poslal balónek ze vzduchu bekhendem přímo do sítě, vedli 1:0. Po tomto gólu se chlapci ovšem nechali unést. Hráli zbrkle, tvořili chyby v rozehrávce a takové množství promarněných šancích by nikdo na prstech určitě nespočítal. Tudíž nás čekalo neodkladné, a to byl vyrovnávací gól na 1:1. O přestávce tedy trenéři kladli svým svěřencům na srdce, ať zvýší důraz a vyvarují se zbytečných nahrávek naslepo. A na začátku další třetiny to byli opět Panteři, kteří se prosadili jako první. Byl to Míša Petráň, který po krásné akci zakončoval do odkryté branky. Defenzivní hra kluků se bohužel postupem času zhoršovala, a tak byli trenéři nuceni stáhnout na 2 lajny.

Po druhé třetině na tabuli svítil stav 4:4. Hned na začátku si kluci mohli vyzkoušet přesilovku a v ní se jim povedlo soupeře uzavřít, ale ke gólu to nevedlo, jelikož Márt neměl seřízená mířidla a nešlo mu poslat nejeden míček za brankovou čáru. Následovalo oslabení, které jsme zvládli, a poté i další přesilovka, kterou využil Vejlupek přízemní střelou. Následovala zběsilá hra nahoru a dolů, která vyústila v další gól do sítě Orky, který donutil trenéra soupeře odvolat brankáře. Jára Petrák tudíž zpečetil výsledek zápasu na 7:4, a těžší zápas tak kluci zvládli. Za zmínku také stojí výborný výkon Kristiána v bráně, který tým více než párkrát podržel.

Po jednozápasové pauze čekal Panthers druhý zápas pouze pod taktovkou Míly, protože Pápa s Kolim vyrazili bojovat na Stodolu s Traverzou Mukařov v play-off. Zápas s Tatranem měl být mnohem jednodušší, než ten s Orkou. Ale jak se tak známe, soupeře jsme podcenili a hned v zhruba třicáté vteřině jsme prohrávali 1:0. Naštěstí se rychle chlapci dokázali vzchopit a do konce třetiny si odnesli velký náskok ve statistikách držení míče a střel na bránu. Nutno podotknout, že brankář soupeře si se spousty situacemi bravurně poradil, ale i přesto Panteři vedli po první třetině 5:1. Na lavičce hned byla veselá nálada, naši hráči byli plní elánu, jelikož viděli možnost přilepšit si v kanadském bodování. Ačkoliv to takto zní, že se začalo hrát všichni proti všem, ovšem opak je pravdou. Chlapci se semkli jako tým a ždímali obranu soupeře, sázeli si přihrávky do prázdné brány a ty také zakončovali. Druhou třetinu tímto kolektivním výkonem vyhráli 6:0. Druhou periodou ovšem skončila u kluků chuť hrát. Přestalo se bránit, a to znamenalo i 2 další branky do naší sítě. Třetí třetinu vyhrál Tatran poměrem 2:1. Ale to nebylo nejspíše to nejzávažnější, co se za třetí třetinu stalo. Zápas skončil 12:3 pro Panthers.

Než zápas skončil, tak došlo k nepříjemné dohře mezi Davidem Mašátem a jedním ze soupeřů. Oba kluci by si nejspíše odnesli zlatou malinu v kategorii nejzbytečnější čin ve sportu. Pro nastínění situace se jednalo o souboj ve středu hřiště, kdy David upadl a vracející se hráč soupeře šel a úmyslně Davidovi odkopl florbalku do opačného rohu hřiště. To se Dejvovi samozřejmě nelíbilo a bez vulgárních výrazů šel za hráčem soupeře, přičemž do něj nejednou strčil. David tak obdržel trest na 2+10 minut. Následně to David příliš neunesl a ironickým potleskem obdaroval sudího, který neváhal sáhnout po červené kartě, kterou ve florbale moc často nevídáme. Naštěstí to pro našeho hráče žádné následky nemá, do příštích zápasů bude moci nastoupit. Na ospravedlnění musím podotknout, že se David po zápase rozhodčímu omluvil a trenér soupeře svého svěřence také potrestal. Rodičům děkujeme za podporu.

Panthers Praha 7:4 DDM Horní Počernice Orka (online)

Panthers Praha 12:3 Te7 Tatran Střešovice (online)

Autor: Márt