Jak se budí princezny? Panterky nestačily na Jičín, v play-off je čekají Tigers

Oblíbená pohádka o Šípkové Růžence jakoby odpovídala dění na hřišti při nedělním zápase s Jičínem. Panterky půlku zápasu prospaly, na rozdíl od filmové klasiky je však ani po probuzení nečekal šťastný konec.

Čím to? Pravděpodobně za to může fakt, že po vzoru Marie Horákové v roli na trn nabodlé Růženky nedávaly pozor a hlavně si nenastavily budík. Oproti princezně z Růžového království se navíc neprobudily včas, nýbrž polibek trenéra Jenšíka vždy již téměř dovolily, aby jej pak únavu odsunuly o pár minut dál. Posuďte sami:

Běžela 15. minuta a bdělejší Jičín se v hluboce nezáživném tempu, které by s přehledem trumflo i utkání přípravek, dostal do vedení 3:0. Že by kletba zlé Melánie? Tentokrát v tom nehrála roli sesterská zášť, ale ospalý výkon Pražanek, který hostující FBK využilo vskutku skvěle. Ale pozor, dvě branky krátce před sirénou, které zařídily Šusterová se Slanou. Že by se nám do druhého dějství blýskalo na obrat?

Končí 26. minuta a je jasné, že blesky z konce první části značily maximálně náladu mukařovských mocipánů po nepovedené desetidílné sérii nájezdů. Na tu nejspíš, stejně jako zbytek mančaftu (nebo womančaftu?), myslela Miklíková, která se za své sekání vrátila z trestné lavice už po 33 sekundách. Jenže znovu se spící princezny blíží vypnutí budíku, snad první koukatelnější akci založila Syslová, načež do prázdné zakončila Jelínková. Vyjde druhý pokus o probuzení?

Pokud nepozorný filmový divák odešel čůrat a vrátil se přesně na začátek poslední tříminutovky, mohl by říct, že ano. Ti, jenž v publiku vydrželi bez toho, aby ovladačem přepnuli na Putování s dinosaury, jej však záhy opraví. Jistě, Týnka Lochmannová snížila. Ale viděl jsi to předtím? Není to ani sedm vteřin, co dal gól Jičín! A ještě předtím Topolová lovila míček ze sítě znovu. Nepozorný fanoušku, vyčkej do příští periody, třeba to konečně vyjde!

Tentokrát to vypadalo vskutku nadějně. Princezny už byly téměř ve stavu bdělém, zpoza zdí střešovické Stodoly se navíc počaly ozývati zvuky, kterak se princ Jaroslav přes trní a přísnou paní správcovou snažil prosekat do haly a děvčata probudit definitivně. Kalinová dokázala snížit na rozdíl jediné branky, jenže premiérová branka domácí dvaašedesátky opět jen odsunula čas probuzení. Deset minut před koncem dokončila hattrick Bachmaierová a poté, co na 5:8 zvýšila Chlumská, byl princ Jaroslav spatřen, kterak místo sekání růží zoufalstvím tříská hlavou do zdi.

Přesto princezny zlé tetě Melánii ještě naposledy zkusily vzdorovat, její kletbu však nezlomily ani last-minute trefy Syslové a Hubáčkové. Pravda a láska tak tentokrát nezvítězila nad lží a nenávistí, zvonec nezazvonil a neoznámil pohádky konec, nikdo šťastně až do smrti nežil. Místo toho se vzduchem nesly spíše rozpaky, které doufejme děvčata do příštího týdne rozpráší.

Při historicky první účasti v play-off naší nejvyšší ženské soutěže si je do čtvrtfinálových bojů vybral několikanásobný superfinalista a pražský rival, Tigers Jižní Město. Vítězem vzájemného souboje a postupujícím do semifinále se stane ten, jenž jako první dosáhne hranice čtyř vyhraných duelů. První dvě se hrají již tento víkend, v sobotu o půl druhé se začne na domácí hale Tigers, o den později se extraligového florbalu dočkají i fanoušci v dalekém Milevsku. Předběžný začátek domácího dvojutkání zatím znám není, téměř jisté je však, že se odehraje příští sobotu a neděli v domácím prostředí střešovické Stodoly. Tak nezapomeňte dorazit a #princezny podpořit!

.

Panthers Praha – FBK Jičín 7:8 (2:3, 2:3, 3:2) online|stream