Turnaj Mladších žáků v Letňanech

V sobotu 3. 3. 2018 jsme se sešli dobře vyspalí v Letňanech v 10:20. V sestavě chyběl pouze Poky, který má zlomenou ruku, ale z tribuny mohutně fandil. A posílil nás Ježek z Elévů.

První zápas jsme hráli proti Mladé Boleslavi. Nastoupili jsme aktivně a téměř celý zápas měli převahu, ale nedařila se koncovka. A soupeři tam naopak padalo skoro všechno. Stále se nám dařilo dotahovat, ale nakonec nám asi 5 minut před koncem soupeř odskočil na 2:4. V poslední minutě jsme ještě snížili na 3:4, ale vyrovnat už se nám nepovedlo. Nezbyl ani prostor na powerplay. Hlavní důvod prohry – neproměňování šancí.

Po občerstvovací pauze jsme nastoupili proti Startu. Na vítězství ve skupině jsme potřebovali vyhrát o 2 góly, na druhé místo o gól, remíza nebo prohra znamenaly třetí místo a zápas o udržení. Začali jsme výborně  a po pěti minutách jsme vedli už 3:0. Pak jsme ale pustili soupeře do hry, v poločase jsme ještě vedli 3:1, ale po srovnání na 3:3 jsme se položili. Útočníci pak už nedokázali ani vyvézt balón z vlastní poloviny a pouštěli při snaze zvrátit stav na naší stranu soupeře často do přečíslení. Za už rozhodnutého stavu jsme ještě zkusili powerplay, ale nedařilo se už opravdu nic a prohráli jsme nakonec 3:8.

Poslední zápas jsme tedy hráli o udržení v koši a překvapivě proti Tatranu. V bráně poprvé nastoupil Jóňa, protože Fanda už musel vyrazit na dlouhou cestu na hory. Jóňa předvedl několik parádních zákroků a pěkně rozehrával, ale na Tatran jsme neměli. Několik slušných šancí jsme si vytvořili, ale překonat jejich skvělého gólmana se nám nedařilo. V závěru jsme našli ještě zbytky sil a díky Márovi dali čestný gól. Zápas skončil 1:6 a příště musíme zabojovat zase o postup zpět.

Autor: Suchoš