Starší žákyně se podruhé za sebou představily na Děkance, tentokrát ovšem v prvním koši.

V prvním zápase nás čekal jeden z týmů Chodova. Už v první minutě se nám podařilo dostat se do vedení po gólu Kačky Formánkové, která předvedla, že není potřeba protrhnout síť, ale stačí dobře umístěna střela. Pokračovali jsme v dobrém výkonu a u konce první části jsme odskočili o dvě branky. Bohužel soupeř ještě do přestávky snížil. Po pauze pokračovala vyrovnaná hra, bohužel holky nedokázaly využít žádnou další šanci a soupeř půl minuty před koncem po chybě v obraně srovnal.

V druhém klání nás čekal celek domácích Bohemians, který byl velkým favoritem, zejména poté, co naprosto zničil našeho prvního soupeře. Holky do zápasu vstoupily velice dobře, hlídaly si postavení a soupeře nepouštěly do větších šancí. Naopak zvládaly hrozit z brejků a po jednom z nich nás do vedení poslala Monča. Pokračovali jsme v dobrém výkonu, bohužel jsme dostali pár nehezkých gólů, podpořených chybami v obraně. V druhé části jsme už byli téměř pořád pod tlakem a soupeř znovu navýšil své vedení. Začali jsme napadat, bohužel ani to příliš nepomohlo. Holky si zaslouží velkou pochvalu za to, jak celý zápas odmakaly, a to i za rozhodnutého stavu.

Díky lepšímu skóre nás čekal zápas o třetí místo. Utkali jsme se pro změnu s druhým výběrem Chodova. Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře, a to když jsme ani ne po dvou minutách prohrávali už o dvě branky. Naštěstí pak přišlo zlepšení, a to především při hře dopředu. Ačkoli jsme o přestávce prohrávali, tak stav 3:5 pro nás nebyl neřešitelný. Bohužel, druhá půle zápasu už byla více o Chodovu než o nás. Ačkoli holky znovu skvěle makaly, tak nás srážely chybky v obraně a neproduktivita.

Největší problém byl asi v tom, že jsme nedokázali odehrát celý zápas stejně. Čtvrté místo je pro nás letos nejlepší umístění v rámci prvního koše, tudíž to bereme jako úspěch. Gratulujeme Šárce k prvním zápasům za Pantery. Závěrem děkujeme hráčkám za bojovné výkony a rodičům a fanouškům za podporu.

Panthers Praha 2:2 Fat Pipe Florbal Chodov Blue

Panthers Praha 1:9 FBŠ Bohemians Bílé

Panthers Praha 3:9 Fat Pipe Florbal Chodov (o 3. místo)

Autor: Dan Ježil