Juniorkám se nepodařilo uhájit domácí nafukovačku a z jediného zápasu neberou ani bod

V nedělních ranních hodinách se družstvo juniorek sešlo na vymrzlé radlické nafukovačce, aby odehrálo netradičně pouze jeden zápas (druhý zápas s Benešovem byl přesunut na 24.3. od 16:30, určitě přijďte zafandit!).

Čekal nás zápas s papírově lepším soupeřem, který je suverénně na prvním místě v tabulce. Do zápasu jsme bohužel nevstoupily v takovém tempu, v jakém bychom chtěly, ale i přesto se nám podařilo vstřelit branku. Bohužel soupeřkám taky, a tak první třetina skončila 1:1. O přestávce bylo nutné si přiznat, že soupeř je sice lepší na hokejce, to ale nebylo nic, co by se nedalo dohnat tím, že začneme ještě více makat a vyvineme na protihráčky tlak, s čímž měly holky z Plzně očividně problém. Bohužel o tom, že na další pauzu budeme odcházet za stavu 1:2 v náš neprospěch jsme si rozhodly samotné, a to neproměňováním našich naprosto jasných gólových šancí. Ale holky viděly, že to jde a trenérky zase, že jejich hráčky mají chuť hrát. Do třetí třetiny jsme naskočily ještě lépe, a dokonce se nám povedlo skóre vyrovnat. Škoda, že to byl poslední balónek, který se nám povedlo za záda plzeňské gólmanky dostat. Po necelých dvou minutách se Plzeň opět dostala do vedení, které si pojistila dalšími dvěma góly (poslední gól trefily do prázdné brány).

Zápas jsme tedy prohrály, ale myslíme si, že za předvedený výkon se rozhodně nemusíme stydět a nutno říct, že alespoň bod bychom si z tohoto utkání zasloužily. Škoda jen neproměňování jasných šancí, nebo samostatných úniků. K velké změně došlo v nasazení do zápasu, kdy si všechny holky zaslouží pochvalu. Stejně tak Štěpánka, která nám svými zákroky dlouho pomáhala držet vyrovnaný stav. Děkujeme rodičům za podporu a příště se opět budeme těšit na viděnou.

Panthers Praha – FBŠ Slavia Plzeň 2:5 (online)

Autorka: Eliška