Bronz Mladších žáků z Hlubočinky

V neděli se naše sebranka Mladších žáků vydala do nové haly, Hlubočinky, kde je ve skupině čekaly zápasy s Prague Tigers a SSK Future.

Panthers Praha vs. Prague Tigers

Ačkoliv rozchytání gólmana vypadalo strašidelně, jak ze strany střelců, tak ze strany gólmana,  začátek utkání patřil nám. Po nepřehledné akci před brankářem z Prague Tigers vystřelil z otočky Prokop Hlaváč, mladá posila z Elévů, který tak otevřel skóre v náš prospěch. Hra byla velmi vyrovnaná, přesouvala se z jedné strany na druhou, pro diváka paráda, pro trenéra nikoliv. Až Kuba Nový, další posila z řad Elévů, navýšil skóre, a to hned nadvakrát, jednou z přesné střely a podruhé z nahození před bránu, kde si balónek tečoval do brány soupeř. Do poločasu jsme ještě dostali kontaktní gól na 3:1. Po poločase byla hra opět ve vysokém tempu, v této polovině se dokázal prosadit ještě Jáchym Hlaváč. Soupeř dokázal překonat Kubu ve druhém dějství jen jednou, tedy konečný výsledek 4:2.

Panthers Praha vs. SSK Future

Za tým SSK Future nastoupilo jen 8 klučinů, což by se zdálo, že je málo, že se dají uběhat a v pohodě přehrát. Opak byl ale bohužel pravdou. Za první polovinu jsme stihli dostat 3 góly, které vyplynuly z naší nedůrazné hry v obraně. Ve druhé polovině jsme dostali stejný příděl jako v první polovině, tedy výsledek 0:6, který nás poslal do souboje o třetí místo s týmem Florbal Chodov.

Panthers Praha vs. Florbal Chodov

Poslední utkání dne byl souboj o 3.místo. Naši borci se do toho utkání vrhli s vervou jej vyhrát, ale bylo vidět, že Chodov nebude tak jednoduché porazit. Jejich vysunutí útočníci nás napadali až u naší brány, čímž dost zatápěli naším bekům. Chodov hrozil prakticky neustále z každé situace, ale náš brankář jim vždy zkazil úsměv na rtu. A stejně jako v prvním zápase jsme otevřeli skóre my a byl to opět ten samý hráč, Prokop Hlaváč. Chodov se nenechal dlouho zahanbit a rychle srovnal skóre po chybě v rozehrávce, kterou způsobil jejich tlak na naše beky. Do konce prvního dějství se již skóre nezměnilo a do posledních 10 minut zápasu jsme šli za stavu 1:1. Druhé dějství nabízelo opět hromadu pěkných akcích, které končily ve dlaních obou z gólmanů. Jednu akci si však Chodov nepohlídal a náš zkušený Šimon Jelínek si s přehledem poradil a vstřelil náš druhý gól. Do konce zbývalo 5 minut, když jsme navýšili skóre, což Chodov nechtěl ponechat jen tak. Naši borci ale nenechali Chodov rozehrát, i když se dostal na naší polovinu, tak zde beci kazili všechny soupeřovy akce. Konec utkání jsme dokázali ubránit, dokonce jsme měli i nějaké šance na zvýšení skóre, což se ale nepodařilo a konečné skóre tedy bylo 2:1, čímž jsme si vysloužili 3.místo.

Chtěl bych kluky pochválit za první a především za třetí zápas, kde se dokázali znovu soustředit na hru po velké porážce. Z druhého zápasu se musíme poučit a zaměřit se na chyby na trénincích. Děkujeme fanouškům za podporu a brzy na viděnou.

Autor: Bobr (Petr Vobecký)