Po dvou zápasech čtvrtfinále je série vyrovnaná

Čtvrtfinálová série slibovala všechno, co k play-off patří, stejně tak, jako v loňské sezoně, kdy jsme se se stejným soupeřem střetli v semifinále. O kvalitě a vyzrálosti soupeře nebylo pochyb a záleželo tedy hlavně na tom, jak se podaří mladíkům z Panthers vyladit formu a vyvarovat se zbytečných chyb, v jejichž trestání bude vždy soupeř efektivnější. No a pak taky nebýt zbytečně vylučovaný a nenechat se strhnout ani drobnostmi, které vedou k vyhrocení a ztrátě koncentrace. Jak to tak bývá, tak byly k vidění dva odlišné zápasy.

V prvním utkání začaly oba celky ve slušném tempu a aktivnější byli naši borci, ale aktivitu proměnili příznačně jen ve dvě oslabení. Z toho druhého ale šli do vedení zásluhou Pokorného a Koláře. Traverza ale dokázala brzy srovnat a tak se stalo ještě dvakrát a na 3:3 srovnávali hosté v našem třetím oslabení. Čtvrté oslabení v polovině utkání, které bylo z našeho pohledu trochu sporné, jsme ubránili, i když jsme měli co dělat, i břevno nám muselo pomoci.

No a třetí třetinu jsme začali mizerně a náš výkon pak už jen dál upadal, což zkušená Traverza nemilosrdně trestala. Již ve třetí minutě nám Tomáš Sláma, který začínal v Panthers, přečetl naší šachovou rozehrávku a Karel Svatoš vstřelil branku na 3:4, která byla nakonec i vítězná. Následovala naše nepovedená přesilovka a v 54. minutě přišel faul a trestné střílení, které neproměnil nejmladší hráč Traverzy Petr Kašpar. Ten to ale nádhernou střelou od mantinelu přes ruku vyvěsil jinak výborně chytajícímu Hrušovi do víka a hned na to jsme inkasovali na 3:6 a při pokusu o power-play trestal opět Tomáš Sláma a znovu Sláma na konečných trochu rozpačitých 3:8.

1.utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy:
Panthers Praha – TJ Sokol Mukařov 3:8 (2:1, 1:2, 0:5) online | stream
Poměr střel 27:29
Vyloučení 5:1, využití 0:1
Počet diváků 70

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Dneska jsme začali dobře, ale pak to šlo čím dál hůř, mrzí nás strašně moc oslabení a neschopnost normálně vystřelit a Traverza nás dnes vzorově vytrestala. Zítra ráno znovu a lépe!“

Komentář trenéra hostů (Marek Chlumský): „První zápas v sérii byl vypjatý až do konce, kdy po neproměněném tlaku domácích Traverza odskočila. Diváci mohli vidět atraktivní utkání a my se na ně těšíme i zítra. Děkujeme soupeřům za zápas.“


To v nedělním utkání oba soci začali utkání v nevalném tempu, přesto se Panteři dokázali rychle dostat do vedení. Nevalného tempa hostující obrany využil nejprve Pokorný s Davidem Kolářem, kteří jedním rychlým krosem a ještě rychlejším zakončením nachytali Bínu na švestkách. O další čtyři minuty později prakticky totožnou situaci zopakoval Pokorný s Jirkou Krůškem a rázem to bylo o dvě branky.

To však Mukařov nakoplo a začal se stávati lepším týmem na hřišti. Na pozorného Mazáka si ale ne a ne přijít, uspěl až ostrou ránou z mezikruží Karel Svatoš. Dlouho to vypadalo, že si Traverza jde za vyrovnáním, hosté si však nepohlídali zadní vrátka a znovu neinkasovali. A to poté, co Daněk naběhl zpoza brány k tyčce a mezi kruhy našel Jardu Janouška, jenž vrátil domácím dvoubrankový náskok. Přesto však Mukařov ještě jednou udeřil a znovu to byl Karel Svatoš, jenž krásnou ranou do šibenice stanovil skóre po první třetině na 3:2 z pohledu Panthers.

Druhé dějství bylo o poznání opatrnější a většinu času v něm dominovali Panteři. Ti zvýšili své vedení zásluhou nádherné branky Lukáše Tomeše, který svou tradiční otočkou vymetl horní růžek Bínovy branky. Byl to jediný gólový moment za celých dvacet minut, o zajímavé situace přesto nouze nebyla. Zejména se přiostřilo v osobních soubojích, po jednom takovém skončili na trestné lavici Ptáčník se Svatošem, skóre se však ani ve sníženém počtu hráčů na hřišti neměnilo.

Nejopatrnější perioda ze všech, tedy ta třetí, přinesla více šancí na straně Traverzy, která po šesti minutách opět snížila. A i do třetice to byl Karel Svatoš, který si nabil do své zbraně řádně ostré střelivo a zkompletoval hattrick. Pantery držel hlavně skvělý Mazák, vpředu byli nejvíce vidět Tomeš s Kolářem, ani oni však nedokázali zabránit srovnání. Pět minut před třetí sirénou využil zmatků v obranném pásmu Šimon Otto, který doteď neobjasněnou cestou dopravil touš za Mazákova záda.

Nakonec se šlo do prodloužení, a to i přes další extempóre Svatoše, který z knížečky nesportovního chování vytáhl kapitolu střílení na bránu po odpískání, po jejímž přečtení div neskončil v péči zdravotnice Ježkové, neb si pro zbytečnou provokaci vybral místo zrovna vedle domácí střídačky.

Začátku prodloužení vládl zejména Mazák, který v prvních dvou minutách vytáhl snad dva jasné góly, ze zbylého programu tedy vybíráme pouze Otta, jenž si na své dráze běhu nevšiml mantinelu a skončil až v klíně rozcvičujícího se Škvora.

Nájezdová loterie se ne a ne dočkat úspěšného střelce, blíž vyrovnání série poslal domácí rychlou kličkou Rybka, kterou však v poslední sérii napodobil Schubert. V osmé sérii se sice dokázal prosadit Vaculík, kvůli vrácení se při exekuci však vlasatému hráči Traverzy nemohl být nájezd uznán, načež sám dotyčný tváří v tvář jednomu z pánů arbitrů div sudímu nesnědl obličej. Rozhodoval tak až neuvěřitelný desátý nájezdník a byl to Pavel Daněk, jenž zvolil zakončení po zemi a přisoudil svou trefou bod Panterům!

.

2. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy:
Panthers Praha – TJ Sokol Mukařov 5:4pn (3:2, 1:0, 0:2, 0:0) online | stream
Poměr střel 25:40
Vyloučení 1:2, využití 1:0
Počet diváků 73

Vyjádření vedoucího domácích (Andrea Nováková): Hodně vyrovnaný zápas, kde se nikdo nechtěl pouštět do zbytečných útočných výletů. Tav 4?4 po základní části spravedlivý, hodně nás podržel Rasťo, díky kterému jsme zvládli i nájezdy. Děkujeme skvělým divákům a těšíme se na příště.

Vyjádření trenéra hostí (Marek Chlumský): Opět vyrovnané utkání, bohaté na mnoho šancí a pohledných akcí. Díky lepší nájezdové sérii je stav 1:1 na zápasy. Děkujeme divákům a těšíme se na příští utkání.