Odvety Mužů C!

Osmý turnaj se nesl ve znamení dalších odvet, kdy si na nás pro změnu brousili zuby soupeři. Sokol Břevnov jsme před měsíce porazili vysoko 9:5 a Tatranu jsme na začátku sezony udělili lekci v poměru 14:2. Tento report bude značně poznamenám tréninkem, kdy se veteráni Ghálios a Štajnos rozhodli přejmenovat celý tým po vzoru Sépiáckého Lávičkose, což je podle nás nejlepší zkomolenina jména v historii skvěle zkomolených jmen.

Panthers Praha C – FT Sokol Praha-Břevnov 4:5sn

Hrálo se v nepopulární čas v 8 ráno na Děkance, takže Dánečkos alespoň mohl vybrat hodně na pokutách. Velmi dobře do týmu zapadl střelec Pavel Drašneros, který se na srazu objevil sice pozdě, zato ale s bednou piv, což je team spirit hodný následování i do budoucích turnajů. Samotný zápas začal samozřejmě trochu ospale a zmrzle, což se projevilo hned ve třetí minutě, kdy Štajnos hloupě ztratil balonek a soupeř ho rychlou protiakcí uklidil zpět do branky bezmocného Slávatose. Vzápětí nás vrátil do hry agilní Dalíkos, který vybojoval dírkovaný míček a předložil ho Dánečkosovi, který se, jak je jeho zvykem, nemýlil. Zápas se pak překulil do taktické bitvy, kdy soupeř útočil především po stranách a my se snažili o útoky středem, které nám ovšem zoufale nevycházely. Naše první lajna neměla úplně svůj den, takže příliš nevyházela kombinace, druhá lajna v novém složení Kamilos – Schürleos – Drašneros s podporou Školníkose zase teprve ladila souhru, takže to taky nebylo nic moc. Pak ovšem pracovník v pivním průmyslu Pavel Drašneros poprvé místo střely přihrál a Kamilos se mu po pěkné akci odvděčil gólem. Druhá třetina pro nás skončila fantasticky, protože doslova vteřiny před sirénou se z ničeho nic před golmanem po Dalíkosově nahození zjevil náš elitní střelec Dánečkos a opět rozvlnil síť za zády bezmocného strážce svatyně. Břevnov pak na nás dost nastoupil a dočkal se snížení na 2:3, pak se ovšem regulérně zbláznil s velkou chutí hrající Fenkáčos, který všem utekl, zkušeně zavěsil a vrátil nám dvoubrankové vedení. Hned minutu poté ovšem smazal svůj příspěvek nešťastným fatálem (4:3) a aby toho nebylo málo, tak 20 vteřin před koncem se po náhodném odrazu trefil nejlepší hráč Břevnova Vojtěch Šust(os) a poslal zápas do penalt. V těch si dali volno golmani, kteří pustili 5 ze 6 nájezdů – za nás skóroval národním pokladem aka bekendovým blafákem Danečkos a se štěstím i nájezdový specialista z lavičky Štěpános Weber. Pak ovšem neproměnil trápící se Školníkos a bláznivý zápas tak pro sebe nakonec urval soupeřos z Břevnova, nám zbyl jediný bod.

Panthers Praha C, Tatran Střešovice B

Tatran se po tragickém vstupu do soutěže zvednul a minule dokonce porazil suverény z Bohemky, takže nám bylo jasné že na klidnou hru a honění bodů do kanady můžeme zapomenout. To se potvrdilo okamžitě po začátku zápasu, kdy mladíci v dresu Tatranu vlítli na palubovku evidentně s cílem co nejvíce běhat, a v mezičase zkusit taky hrát florbal. Zápas měl obrovské tempo, na které nejsme zvyklí, florbalové krásy ale nabídnul spíše méně. Výjimku z pravidla potvrdil náš nový střele Pavlos, který během 4 minut ve druhé třetině dvakrát trefil prudkou ranou mezírky v golmanově postoji a daroval nám ne úplně zasloužené vedení 2:0. Nás držela hlavně pozorná obrana, kde naši borci i přes vyšší věk a hmotnost dokázali držet krok s lítači ze Střešovic. Když už se něco nepovedlo, vytáhl se famozním zákrokem Slavatos, který si v tomhle zápase opravdu hodně zachytal, neboť soupeř kromě běhání ctil jediné další pravidlo, a to „střelou odkudkoli nic nezkazíš“. Nicméně koncem druhé třetiny jsme přece jen kapitulovali a po snížení jsme se dostali pod opravdu velký tlak. Směrem dopředu jsme nedokázali podržet balon, vzhledem k napadání a zarputilosti protivníků jsme kolikrát byli v držení míčku maximálně pár vteřin. Dařilo se spíše druhé lajně, kde se pozoruhodně a zázračně fungovala nově složená dvojice ambivalentních protikladů Svojítkos – Ghalios. Právě druhý jmenovaný veterán měl po minulém turnaji a slabším výkonu myšlenky na konec kariéry, místo toho se ale rozhodnul pro přesun na beka a to mu výrazně prospělo. Svou vahou dominoval v soubojích u mantinelu, kupodivu i dobře zakládal rozehrávku a několikrát podniknul odvážné průniky až k brance soupeře, aby za pár vteřin zabraňoval brejku před Slavatosem. Ve dvojici s Petrosem dobře řídili hru své pětky a díky tomu dosta vepředu prostor pro své útočné choutky trenéros Kamil Sedlákos. Nicméně tento turnaj jsme prostě chtěli vyzkoušet nájezdy, a tak i v tomto druhém mači jsme dovolili soupeři vstřelit remízový gól. Na penalty se místo Školníkose postavil matador Fenkáčos, což se ukázalo jako dobrý tah. Danečkos totiž nejdříve opět famózně vykoupal golmana stejným blafákem jako ráno, Slavatos se v bráně překonával a tak mohl Fenkáčos v poklidu rozhodnout nájezdy tentokrát pro nás utěšenou střelu do levé šibenice a přisoudit nám extra bod z dovednostní soutěže.

Hodnocení turnaje

Jako z každého turnaje, i tentokrát jsme chtěli 6 bodů. Nicméně Břevnov proti nám ukázal zlepšenou hru a mohl se opřít o svého nejlepšího hráče Vojtu Šusta, který v zápase zapsal 2+1 a vítězný nájezd. Tatran na nás zase vyrukoval s běhacím strojem, který řadu z nás (dobře, hlavně mě Štajnose) uběhal už asi po 5 minutách hry. Jak jsme si první zápas zasloužili vyhrát, tak v tom druhém jsme rozhodně nebyli lepší, takže výsledné tři body jsou asi spravedlivé. Potěší určitě výkon veterána Ghaliose na beku či střelecké umění naší nové akvizice Pavla Drašnerose. Druhá lajna vypadala místy hodně nebezpečně, Štěpános Schürle hraje ve velké formě a odvede hafo černé práce, jen body tolik nenaskakují, ale to by za něj mohla řešit dvojice Drašneros/Kamilos doplněná navrátilcem Kurhnyosem. Obecně potěšil výkon směrem dozadu, kdy jsme ve spolupráci s famózním Slavatošem inkasovali pouze 6 branek. Na duhou stranu nám vázla rozehrávka, první lajně se tentokrát příliš nedařilo (ač Dalíkos měl dvě asistence, Danečkos tři góly a Fenkáčos proměněný nájezd) a obecně bychom prostě měli dávat víc gólů. Příště nás čekají papírově nejslabší týmy BUH a Desperados, první jmenovaný tým má ovšem formu jako hrom, když naposled porazil jednoznačně Vosy a v jeho řadách řádí 42letý střelec Vladimír Mareš (na posledním trunaji 9 gólů, celkem letos 16 zápasů a 36 gólů, neskutečný…). Desperados jsou nevyzpytatelný tým, kterým nám bude chtít oplatit poslední těsnou porážku a který vede nám dobře známý ofenzivní bek Jakub Květoň (16 z. 34 bodů, z beka!). Každopádně bychom měli zkusit vyhrát oba zápasy, protože dále nás čeká Bohemka, Las Plantas a Vosy, a tam se budou body sbírat podstatně hůř. C-POWEROS!

Na konec tohoto reportu se můžete podívat na video dokumentaci nájezdu Martina Denka a Dana Škvora!