Vysněný postup do prvního koše našich mladých nadějí!

V neděli čekal naše starší žáky další turnaj, tentokrát v přestavěném Kobyliském svatostánku. Bohužel se museli obejít bez lodivoda Lukáše Jenšíka, který měl povinnosti extraligového rozměru. 

Prvním soupeřem nám byla pražská Bohemka. Hned v samotném začátku šel do vedení soupeř načež jsme dokázali bleskově odpovědět. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho, soupeř se rval o vedení a vsítil další gól. Od této chvíle jsme převzali otěže zápasu my, diktovali tempo a do konce první půlky přidali další 3 góly. Po přestávce byla vidět na našich borcích stejná chuť hrát a dávat góly. (kéž by měli takovou chuť i do bránění :-)) Za zmínku stojí prvotřídní šibenice z hole Tondy Ježka nebo bodový příděl Petranssona (2+4).

Druhý zápas nás čekal tým Draků z Říčan. Ačkoliv je nám tento soupeř mnohem známější a máme s ním pozitivní a jasnou bilanci, tak to byl právě on, kdo vedl v tomto zápase téměř celou první polovinu. Díky výkonu Vejliho, který byl narozdíl od prvního zápasu jako utržený ze řetězu, jsme se mohli radovat z druhého vítězství na turnaji. Nebyl to samozřejmě jen Vejli, kdo nám spasil zápas, nýbrž soudržnost týmu a chuť vyhrát.

Náš poslední (postupový) zápas se křížil s utkáním našich žen, a tak jsme mohli alespoň prostřednictvím textového online přenosu fandit našim #princeznám na dálku a sledovat tu famózní přestřelku. Náš zápas se sokoly z Rudné sice nevypadal jako gólové hody, ale o šance na obou stranách nebyla nouze. Nejprve jsme udeřili my v čase 4:42 z hole našeho mladíka Máry Urbana. Soupeř sice dokázal do první sirény srovnat, ale to od něj bylo vše. V druhé části jsme dokázali přidat další 4 góly, přičemž za zmínku stojí exkluzivní lob z hole Ďurdy, který přes celé hřiště trefil odkrytou kasu střelou ala „padající list“.

Ačkoliv se nám podařilo postoupit do vysněného 1. koše, tak je třeba stále zapracovat na obranné činnosti (pozn. Jany Ježkové: hlavně hrát fotbal ;-)) a taktické připravenosti, jinak se v prvním koši ani neohřejeme. Jinak musím kluky pochválit za dobře odvedenou práci a odmakaný turnaj. Speciální pochvalu si zaslouží oba gólmani, jak Adámek tak Tom Brabec a zároveň již zmíněný Mára, který se postu v první lajně nezalekl a předváděl po celou dobu kvalitní výkon.

Panthers Praha – Fbš Bohemians 7:4

Panthers Praha – FBC Draci Říčany 8:5

Panthers Praha – Sokol Rudná 5:1 (o 1. místo)

Autor: Domez