Muži na konečném 4. místě, v play-off na ně zbyl Mukařov

V neděli čekal naše elitní mužské družstvo zápas proti týmu ASK Orka Čelákovice. Panterům stačilo z tohoto zápasu získat 2 body, aby se posunuli na konečné 3. místo tabulky, Orka potřebovala získat alespoň bod, aby proklouzla do play-off a utkání také bedlivě sledovali v Kobylisích, protože jejich postup nebo nepostup do play-off závisel na tom, aby Panteři bodovali naplno.

Panteři hráli v oslabené sestavě, na hřišti působili dosti nejistě. Do zápasu vstoupil lépe hostující tým, když se mu už ve 2. minutě podařilo skórovat, když mladík Hudec nešťastně podklouzl a velezkušený Mikšovský ztrestal. Stejný mladík se pak ocitl ke konci první části znovu v nezáviděníhodné situaci – po nevyužité přesilové hře domácích marně stíhal únik soupeře a použití záchranné brzdy trestali nejprve rozhodčí nájezdem a následně soupeř ve své přesilové hře a když pak v polovině utkání vstřelili aktivnější a hladovější hráči Orky branku na 0:3, začalo to být vážné. Naše útoky ale byly většinou hodně slabé a nemohly namotivovaného soupeře překvapit. První branky domácích jsme se dočkali až po sérii faulů hostů, kdy rozhodčí po kouskách posouvali místo rozehrání až do úplné blízkosti Freimanovy brány, když se ujal rozehrávky Luky Pokorný a velkou parádičkou – obloučkem přes zeď snížil na 1:3. Jenže o chvíli později si zase hosté vzali vedení o tři branky zpět, kdy jsme opět nedůrazně a pomalu bránili střed hřiště. Do přestávky ještě snížili domácí bohémové Janoušek s Lubenským a tak si týpci mohli v šatně říkat, že to půjde a že stačí vlastně jenom trochu přidat a hrát jednodušše.

A jak řekli, tak také udělali. Tedy asi jenom dvakrát, ale to nevadí. Konečně se podařilo prolomit prokletí zvané přesilová hra a střelcem byl dnes již dvakrát zmíněný Hudec! Do konce zápasu jsme si ale tradičně nedokázali upřít zbytečný faul hokejkou na polovině hřiště, tentokrát od Matěje Lubenského, ale oslabení jsme tentokrát zvládli. Dvě minuty před koncem pak přišla další naše oblíbená disciplína a sice power-play, při které ještě stihl zmíněný Lubenský vyzvat soupeře k tanci a zamést s ním podlahu a kapitán Kolář spolu s Tomášem Hradcem (vyhlášeným nejlepším hráčem utkání) vstřelit vyrovnávací branku. Scénář, jako dopředu napsaný, pak pokazili hráči Orky, kteří již v první minutě prodloužení (mimochodem čtvrtého ve čtyřech posledních našich zápasech) rozhodli pro sebe.

Panteři svým nepřesvědčivým výkonem pomohli Orce do play-off, sami pak získali o 1 bod méně než potřebovali na to, aby skončili na 3. místě. Ve výběru soupeřů do play-off si tedy nemohli vybrat a zbyl na ně oblíbený tým z Mukařova, který v loňské sezóně naše týpky vyřadil v semifinále. Čtvrtfinálové zápasy odehrají Panthers již o tomto víkendu, v sobotu v 17:00 a v neděli v 11:00 ve střešovické Stodole.

22. kolo Národní ligy:
Panthers Praha – ASK Orka Čelákovice 4:5p (0:2, 2:2, 2:0, 0:1) online
Poměr střel 32:31
Poměr vyloučení 2:3, využití 1:1
Počet diváků: 31

Komentář asistenta trenéra domácích (Štěpán Weber): ,,Gratulace soupeři k postupu do play-off, za svůj dnešní výkon si to zasloužili, protože takhle se bojuje o postup. My jsme dnes bojovali málo a nedostatečně, ale i přesto jsme ukázali srdíčko, když jsme se vrátili do zápasu i přes celou řadu absencí. Díky všem za zápas!“

Komentář trenéra hostů (Šimon Zmátlo): ,,Děkujeme hráčům za fantasticky odbojovaný zápas a soupeřům za dobrou hru a přejeme jim hodně štěstí do play-off a ať dojdou co nejdál.“