Ženy selhaly v souboji o 5. místo

Tuto neděli čekal na náš elitní ženský tým zápas se sousedkami v tabulce, hráčkami FbŠ Bohemians. V prvním letošním měření sil se radoval tým zelenobílých po těsné výhře 6:5, Princezny měly tedy soupeřkám co vracet. Navíc si v případě výhry mohly zajistit konečné 5. místo v tabulce Extraligy žen.

Úvod zápasu se Panterkám vůbec nevydařil. Ještě si ani nestihly zahřát ruce z toho mrazu, který byl venku, a ve 42. vteřině už zvedala ruce nad hlavu Bočanová, která proměnila hned první akci domácích. Bohemians byly více na balónu, obrana hostí si příliš nevěděla rady a tak několik střeleckých pokusů musela zachraňovat až Horňáková. Na střelu nikým nehlídané Bočanové už však byla krátká a v 7. minutě už Princezny prohrávaly 0:2. Na tento gól po půlminutě zareagovala Hubáčková a snížila. Následovaly však další dvě branky za záda Horňákové, když si obrana dvakrát nepohlídala juniorskou reprezentantku Kadidlovou a nechala ji v obou případech střílet do prázdné. Na branky Kadidlové zareagovala krátce poté Pitterlingová. A té odpověděla opět Kadidlová. A té? No zase Pitterlingová. Poslední gól přestřelky v první třetině si připsala Zlámalová z Bohemky a do šaten tak princezny odcházely za nepříliš příznivého stavu 6:3.

Po první části nezbylo trenérovi princezen Jenšíkovi nic jiného, než trochu zamíchat se sestavou a doufat, že se jeho týmu podaří zápas otočit. Ač to vypadalo, že šla hra hostujícího celku nahoru, po několika šancích Panterek se radovala opět děvčata v zelenobílém. Ve 27. minutě našla Nová před bránou úplně volnou Zlámalovou, ta uklidila míček do prázdné brány a navýšila na 7:3. Ve 28. minutě byla vyloučena Loudová za blokování hole a nabídla Panthers přesilovou hru. Panterky přesilovku poctivě trénovaly a bylo to poznat, po necelých dvou minutách početní výhodu využila Hubáčková a snížila na rozdíl tří branek. Tímto gólem jako by probudila spící princezny a začaly se dít věci. Nejdříve svou nechytatelnou střelu vyslala za záda Kreisingerové Zittová, za 17 vteřin ze standardní situace snížila na rozdíl jediné branky chytrou tečí Jelínková. Za další tři minuty vyslala dalekonosnou střelu Vranová, tu do brány usměrnila Miklíková a bylo srovnáno. Vyrovnaný stav bohužel moc dlouho nevydržel, minutu před koncem sesadila Panterky z koně gólem do šatny Poláková.

V poslední části byla vidět vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách, skórovat se podařilo až ve 48. minutě domácí kanonýrce Polákové, která využila odložené vyloučení a Bohemians tak odskočily opět na rozdíl dvou branek. Trenéři Panterek po tomto gólu pustili do brány Topolovou. V 56. minutě byla za blokování hole potrestána Pitterlingová a sudí nařídili trestné střílení. K němu se postavila Poláková, avšak šanci nevyužila, pouze napálila balónek do dobře postavené brankářky. Následné oslabení sice Panterky přečkaly bez újmy, ale necelou minutu po konci přesilovky poslala nenápadnou střelou z obrany Bohemku do tříbrankového vedení Andrlová. Chvilku po gólu na 10:7 šla za katr za faul na Polákovou Lochmannová a naděje Panterek na otočení zápasu se začaly pomalu rozplývat. Oslabení princezny sice odbránily, ale bylo to to poslední, na co se v tomto nepodařeném zápase zmohly.

Zápas si Panterky pokazily už v první třetině, kdy svou nedisciplinovanou obranou dovolily soupeřkám šestkrát skórovat. I tak ale můžou v závěrečné tabulce ZČ Extraligy žen skončit na 5. místě, a to za předpokladu, že v posledním kole získají více bodů než Bohemians v zápase proti FBC Ostrava. Princezny čeká zápas s Jičínem, který si v posledním kole zajistil postup do play-off. Přijďte se v neděli 4. března ve 14:00 podívat do střešovické Stodoly, jak to nakonec všechno dopadne!

21. kolo Extraligy žen:
FbŠ Bohemians – Panthers Praha 10:7 (6:3, 2:4, 2:0) online | stream
Poměr střel na branku: 26:19
Poměr vyloučení: 1:2
Využití: 0:1
Počet diváků: 86

Komentář trenéra domácího týmu (Pavel Krbec): „Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a konečně jsme předvedli co trénujeme. Bohužel ve druhé třetině jsme se přestali koncentrovat a ze zápasu jsme udělali drama. Třetí třetinu jsme už měli pod kontrolou a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Děkuji soupeři i všem divákům co nás přišli podpořit.“

Komentář asistenta trenéra hostů (Štěpán Weber): „Jak to tak bývá, po překvapivém vítězství se většinou nevyhrává a dnes jsme názorně předvedli proč, hlavně v první třetině, kdy jsme nedokázali navázat na náš standard ani z poloviny, byli jsme všude pozdě a naivně. Chvályhodný návrat do zápasu ve druhé třetině pak už nestačil a soupeř vyhrál zaslouženě, protože neudělal zdaleka tolik chyb, jako my. Díky všem za zápas!“