Promrzlý turnaj Juniorů na domácí hale

Krásných sedm stupňů pod nulou okořenilo cestu Juniorů, trenérů a rodičů, na další zápasy druhé nejvyšší juniorské soutěže. V hale to bylo o malinko lepší, ale skutečně jenom o malinko. Dalo by se tak pochopit, že trenéři do haly dorazili přibližně deset minut před zahájením zápasu, stejně jako rozhodcovský pár a sestavu ladili raději v teple přilehlého bufetu. Samozřejmě by se to dalo i nepochopit.

Před prvním zápasem proti Orce, jsme v týmu uvítali novice Lukáše Bártu, který se tak tradičně ujal přípravy zápisu o utkání. Žel bohu popletl v nervozitě strany formuláře, a tak museli pořadatelé zápis přepsat. Tímto se jim ještě jednou omlouváme a děkujeme za ochotu.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a první třetinu opanovali v poměru 4:0, když se postupně prosadili Hradec, Petrák, Hradec a Hradec (ano, Tomáš vsítil hattrick již v první třetině). Zbytek zápasu byl výrazně vyrovnanější, soupeř srovnal obraz hry, a nakonec se dostal na dostřel, když jsme dvě minuty před koncem dostali gól na 5:3 a museli hru uklidnit, abychom utkání neztratili. Kluci zlepšili rozehrávku, chyběl trochu důraz a více střelby, ale jinak byl zápas z pohledu výkonu velmi dobrý.

Sláva vítězům, čest poraženým, škoda jenom zbytečného výstupu po konci zápasu, ale bohužel ne každému bylo naděleno stejně.

V mezičase jsme sledovali znovu obě zlatá představení famózní Ester Ledecké a tímto posíláme gratulace alespoň takto na dálku!

Ve druhém zápase jsme vyzvali rezervu Sparty a zápas měl přesně opačný průběh než ten první. Po dvou zbytečných chybách v rozehrávce jsme rychle prohrávali o dvě branky a museli dotahovat. Kluci se však poté uklidnili, a ještě do konce třetiny otočili stav zápasu v náš prospěch (Hradec, 2x Žiška). Ve druhé a třetí třetině jsme již převzali otěže zápasu a ačkoli se soupeř prezentoval velmi sympatickou hrou, naši kluci hráli ve velké pohodě a postupně navyšovali vedení až na konečných 11:3, když v každé třetině svorně přidali po 4 gólech. Hattrick si tentokráte připsal Žiška a o dva body více dokonce Najvárek (který přes všechny předzápasové analýzy dokonce skóroval!) Kanadský bod za asistenci si připsal i chytající Kobza.

Za tento turnaj musíme všechny hráče pochválit, protože po delší době jsme se prezentovali herně tak, jak bychom si představovali a ačkoli to nebylo úplně bez malých nedokonalostí, ve výsledku to byla kvalitně odehraná sobota s 6 body do tabulky a dobrým pocitem z předvedené hry.

Rádi bychom také vyzdvihli skvělý výkon rozhodcovské dvojice Strnad –  Herman, která předvedla, jak by se to mělo dělat (myšleno zcela vážně a bez ironie nebo sarkasmu).

Díky všem hráčům, soupeřům, pořadatelům a rozhodčím.

Panthers Praha vs. Orka Horní Počernice 5:3 (online)

Panthers Praha vs. ACEMA Sparta Praha B 11:3 (online)