Muži D v Kobylisích za 3 body

V sobotu zavítalo mužské Déčko do nového kobyliského svatostánku odehrát další dvě utkání v honbě za posunem ze spodních pater tabulky.

Fakt, že prázdniny ovlivňují sestavu nejen dětských družstev, byl znát už na nominaci, když stálou osu mužstva doplnili borci z vládnoucích vrstev našeho oddílu. Soupeřem nám měly být dvě družstva z lepších pozic v tabulce (to už jsou ale skoro všichni v lize), a dal se tak očekávat tuhý boj v obou utkáních.

Minulý zápas s Falconem moc florbalové krásy nenabídl a body bral soupeř po hubeném výsledku 3:2. Všichni očekávali stejný průběh i tentokrát a svým způsobem se to i vyplnilo – my tvořili hru do plných a soupeř hrozil hlavně z dlouhých náhozů a individuálních akcí. V polovině první třetiny už soupeř vedl o tři branky, do konce této části hry snižoval pouze kancléř Weber, který ukazoval, že jeho útočné choutky jsou stejné, jako před třemi lety, kdy odehrál poslední soutěžní utkání.
V prostřední třetině zavelel k obratu Honza Šťastný, nikdo ho ale nedokázal napodobit, naopak soupeř skóroval dvakrát a před závěrečnou periodou držel pohodlný náskok 5:2. A když po třech minutách hry přidal šestou branku, vypadalo to, že si pohodlně dokráčí pro body.
Že to nebudou mít ještě tak jednoduché, ukázal novopečený táta Luboš (ještě jednou mu tímto gratulujeme) a trio našich posil v čele s Gigim, který během tří minut zapsal asistenci Kokimu a poté i branku, a rázem to bylo 5:6. Falconu se ale opět podařilo odpovědět, i když snižoval ještě jednou David Volek po přihrávce Kamila Sedláka,  a brankou do prázdné klece definitivně zhasl naše naděje.

V druhém zápase nás čekali vysokoškoláci z Matfyzu bojující o příčky nejvyšší. Minule to s námi neměli jednoduché, po boji jsme nakonec podlehli 3:6, a ani tentokrát jsme nechtěli dát svou kůži lacino. Hned ve druhé minutě skóroval David Volek a soupeře jsme zaskočili aktivní hrou, kterou přibrzdila až v půlce první třetiny obvyklá dvojka za špatné střídání (ano, trest si odseděl zase Paučis #dobrovolně). Soupeř se ale prosadil až při hře pět na pět, do konce třetiny se nic nestalo a stav byl tak 1:1. Skóre se neměnilo oni ve třetině druhé a zadělávalo se tak na další drama.
V závěrečném dějství jsme nejprve přečkali další oslabení a poté dvakrát udeřilo duo Weber – Sedlák, kteří překlopili vedení na naši stranu. V posledních čtyřech minutách nás soupeř zatlačil, snížil a donutil bát se o výsledek. Stále jsme ale odolávali jejich tlaku a když 4 sekundy před koncem poslal pod víko prázdné branky svůj laser Paučis, bylo rozhodnuto.

Škoda prvního zápasu, obrat jsme si zasloužili dotáhnout minimálně na remízu, ale soupeř byl prostě úspěšnější. Musíme zmínit i jeho přístup k zápasu, který se celý nesl v duchu fair-play, soupeř nám přiznal spornou branku a odvolal trest pro Kokiho.
V druhém zápase jsme naopak mohli překvapit a překvapili, když své zkušenosti dokázaly zúročit #legendy.

Panthers Praha – Floorball Club Falcon 6:8 (1:3, 1:2, 4:3)
Pantehrs Praha – VŠSK MFF Praha 4:2
 (1:1, 0:0, 3:1)