Mladší žákyně na turnaji v Boleslavi postupně zlepšovaly svůj výkon

 

K dalším soubojům se mladší žákyně vydaly do daleké Boleslavi, kde se postupně utkaly s Jesenicí, Olympem a domácím týmem.

Brzké vstávání holkám očividně příliš nesedlo a tak když začal první zápas proti Jesenici, byly všude o něco později. Soupeř v klidu kontroloval hru a navyšoval své vedení. O přestávce jsme si tedy řekli, co zlepšíme, a dali jsme si za úkol dát alespoň čestný gól. To se nám i podařilo díky Lůce. Ačkoliv druhá část už byla o něco lepší, na soupeře to nestačilo.

V druhém zápase jsme změřili síly s celkem Olympu, který na turnaj dorazil v počtu 4+1. Utkání bylo od začátku pevně v naší režii a dokázaly se v něm prosadit téměř všechny hráčky. Za zmínku pak stojí čtyři góly Kačky, která poprvé před prázdnou bránou pro jistotu zakopla. Poté už ale přišla na to, jak míček do brány dostat.

V posledním klání dne na nás čekal celek domácí Boleslavi. Ačkoliv jsme v zápase byli o něco lepším týmem, tak góly střílel pouze soupeř. Po přestávce byly holky motivované ještě se zápasem něco udělat. Bohužel i přes dobrý výkon zase skóroval pouze soupeř a holky začínaly vypadat rezignovaně. Přišel tedy time-out a proházení lajn. To nám pomohlo a dokázali jsme třikrát v řadě skórovat, jednou z hole Lůci a dvakrát se radovala Kiki. Závěr ale bohužel zase patřil našemu protivníkovi. Sice jsme prohráli, ale za výkon se rozhodně stydět nemusíme. Asi jedinou kaňkou jinak kvalitního zápasu bylo chování trenéra Boleslavi, který vypadal spíše jako kdyby si přišel zahrát šachy a použil i slova, která nemůžeme citovat.

Výkony se v průběhu turnaje zlepšovaly a na holkách bylo ve druhém a třetím zápase vidět velké odhodlání. Děkujeme Háně a Káje za to, že zaskočily v bráně. Všem hráčkám děkujeme za obětavý výkon, soupeřům za kvalitní zápasy a rodičům za podporu. Velkou pochvalu si zaslouží i rozhodčí, který turnaj zvládl velice dobře. Na závěr ještě přidáváme pár citací z turnaje.

Toli: „Jde se někdo podívat na zápas našich žen? Hrajeme extraligu s Chodovem.“  Kamča: „Kdo?“

Ema: „Já jsem tak šťastná.“

Lůca: „Já jsem kopyto.“

Autor: Dan Ježil