,,Je dost možné, že na podzim opět naběhnu na hřiště v dresu Panthers,“ říká Veronika Raková.

Nepovedený turnaj na Kotlářce má za sebou rezerva princezen. Nejprve nezvládly první zápas s Bohemkou a ve druhém zápase naprosto propadly s Jižním Městem. Pro rozhovor jsme vybrali Raky, pro kterou to byl poslední turnaj této sezóny. „Nemůžeme být bezchybné celou sezonu,“ poznamenává Veronika Raková.

Jak bys zhodnotila zápas s FbŠ Bohemians B?

Do zápasu jsme šly nekoncetrované. První třetina v našem podání byla hrozná. Do obrany nám vůbec nic nevycházelo, Bohemka nás pořád přečíslovala, ač hrály jednoduchý systém po lajně do rohu a odtamtud na střed. Věděly jsme o tom, od trenéra jsme měly nakreslené povely, které jsme nedokázaly plnit. O pauze jsme znovu s trenérem vše probrali a znovu si vše nakreslili a do druhé třetiny jsme vstoupily hnedka lépe. Začaly jsme bránit tak, jak jsme měly a do útoku si daleko více začaly věřit. Hned se hrálo lépe, víc věcí nám začalo vycházet. Dokonce jsme dokázaly ke konci zápasu vyrovnat na stav 4:4 a udržet jej až do poslední chvíle. Bohužel, jak se nám krátil čas a my chtěly vyhrát a soustředily jsme se převážně na hru dopředu, jsme inkasovaly gól na 4:5 a už na něj nedokázaly odpovědět.

Myslíš si, že za tímto prohraným zápasem stojí kolaps v první třetině, kterou jste prohrály 0:3?

To si rozhodně myslím. Bohužel jsme nečekaly, že by na nás Bohemka mohla v první třetině takto vlítnout. Byly ve všem lepší. V některých chvílích nás dokázaly nečekaně točit a my nevěděly, jak na to reagovat. Tato třetina byla rozhodně v tomto zápase klíčová.

Jak bys zhodnotila nepovedený zápas s FK Jižní Město B?

Už před tímto zápasem, jakmile soupeř přijel, jsme začaly mezi sebou řešit kdo tam je z Ačka kdo jak je dobrý. Trochu jsme se jich zalekly. Ale v první třetině jsme s nimi dokázaly udržet krok. V tu dobu jsem si myslela, že to bude v pohodě a že zápas nedopadne tak tragicky pro nás. Co se stalo v dalších dvou třetinách nevím. Dopředu nám nějaké akce vyšly dobře. Dokázaly jsme Herbadent sevřít na jejich polovině a točit je tam. Ale nedokázaly jsme vstřelit žádný gól. A jak se říká: nedáš dostaneš. Po tom, co jsme už začaly hodně prohrávat tak jsme to dozadu spíše vypustily a zkoušely alespoň dát nějaké góly a neprohrát o tolik. Což vedlo k několika brankám v naší síti, ale i v síti Herbadentu.

V dosavadním průběhu sezóny se vám dařilo držet úctyhodné výkony. Čím si vysvětluješ výpadek v tomto zápase?

Výpadek v tomto zápase si nedokážu vysvětlit, hlavně po dobře odehrané první třetině. Ale já bych to neviděla tak tragicky. Nemůžeme být bezchybné celou sezonu. Loni jsem zde nebyla, ale co říkaly holky, hrály skoro o sestup. Letos se nám to povedlo zvednout herně a držet se nahoře v tabulce a jeden výpadek nic neznamená. Je lepší mít jeden velkej výpadek v sezoně a pokazit jeden turnaj než mít výpadky pořád, aby se nám povedl jen jeden turnaj. Prostě se nám jeden turnaj vůbec nepovedl, za to se přeci nestřílí, ne?

Dosud jste v zápase nejvíce obdržely 7 gólů, což Jižní Město více než zdvojnásobilo. Je pro to nějaké vysvětlení?

No, konec zápasu jsme se snažily hrát hodně dopředu a už moc nemyslely na záda, proto se skóre navyšovalo v náš neprospěch.

Co říkáš na dosavadní průběh sezóny?

Dosavadní průběh sezony je parádní. Držíme se nahoře v tabulce a herně jsme se dokázaly zvednout. Hlavně v týmu panuje super nálada. Vlastně skoro v půlce sezony jsem se rozhodla skončit v A-týmu a hrát už jen za B-tým, ale nevěděla jsem, jak se na to holky z Bečka budou tvářit. Bála jsem se, že mě mezi sebou nebudou chtít. Ale opak byl pravdou. Holky byly rády, že k nim přecházím a že budu hrát s nimi. Mile mě to překvapilo. A na každým turnaji, když nám to moc nešlo, jsme se dokázaly hecnout,navzájem jsme se podporovaly a nakonec dokázaly vyhrát. Jen tento turnaj nám nevyšel a hodně jsme prohrály, ale v šatně jsme se snažily se podpořit se navzájem. Nebylo žádné vyčítání, kdo to zkazil. Prostě jsme jeden tým a zkazily jsme to všechny. Což vnímám jako velké plus tohoto týmu, je zde opravdu dobrá parta a je mi líto, že tuto sezonu nedohraji.

A teď poslední otázka. Do konce sezóny už se na zápasech neukážeš. Je zde možnost, že by ses na podzim opět vrátila na hřiště v panterském dresu?

Ano, tuto sezonu bohužel nedohraji kvůli zdravotnímu problému, ale na holky se rozhodně zajdu podívat a zafandit jim. A na tvou otázku – ano, je dost možné, že na podzim opět naběhnu na hřiště v dresu Panthers. Co si budeme povídat, dres rozhodně měnit nebudu. Takže buď vyběhnu v dresu panterském, nebo v žádném. Uvidíme, jak se vše vyvine. Ale tímto bych chtěla holkám za tuto sezonu poděkovat, a i za to, jak mě mezi sebe přijaly. Bylo to fakt super hrát v tomto týmu. Do konce sezony holkám budu držet palce a doufám, že se sejdeme na tom slibovaném bowlingu. HODNĚ ŠTĚSTÍ!

FbŠ Bohemians B – Panthers Praha B   5:4    online

Panthers Praha B – TIGERS FK Jižní Město B   3:15    online

Autor: Daniel Škvor