Dorostenci B zaslouženě za plný počet bodů

Radlická arena, hala, která pamatuje už i zápolení samotných trenérů dorostu „B“, když byli věkem ještě mladší žáci, se otřásala znovu v základech při pořádání dalšího turnaje.

Prvním soupeřem nám byli chlapci se sešitými dresy, kteří už měli jeden zápas v nohách a my naopak měli plné ruce práce se sháněním gólmana, který nám bohužel onemocněl. Nakonec jsme sehnali univerzála Mattese, který se neohroženě jal bránit naší svatyni.

Zápas jsme otevřeli bleskovou smrští, když jsme už po osmi minutách vedli 3:0 zásluhou Mánka, Doležala a Šetelíka. Hosté sice do přestávky snížili, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo nastat nějaké drama. To bohužel přišlo. Slavia ihned z kraje druhé třetiny snížila a začala se častěji tlačit na naše území a více ostřelovat Mattese v brance. My jsme sice odpověděli rychlou brankou a drželi si komfortní náskok o dva góly, ale obraz hry začal být poněkud nečitelný a jednoduše se na to nedalo koukat. Náš nedůraz dovolil Slávii intenzivnější ostřelování svatyně a opakované doražení na našeho gólmana, který týmu stále držel pohodlný náskok. My jsme až do konce utkání byli zbrklí a neměli patřičný klid na hokejce, sice jsme přidali ještě jeden gól a upravili na konečných 5:2, ale oči z předvedeného výkonu sem tam pobolívaly.

Věděli jsme, že s takovým výkonem si nás druhý soupeř z „Bolky“ namaže v klidu na chleba. Jejich kádr byl sice z většiny složený ze starších žáků, ale někteří měli lepší techniku než kdejaký samuraj z vyšší ligy. K tomu ještě byli boleslavští vyzbrojeni vytáhlým střelcem se vzezřením Ringo Starra z dob největší slávy The Beatles, který měl místo hokejky automatické dělo, které trhalo sítě.

Zápas byl mnohem florbalovější a z naší strany mnohem zodpovědněji odježděný. Již po zhruba třech minutách jsme se dostali do dvoubrankového vedení, když Förster zvolil úspěšný laser na bližší tyč a Netušil v úniku vykoupal gólmana po dlouhém výhozu Mattese. Po chybě v rozehrávce snížil právě obávaný ostrostřelec na rozdíl jedné branky, ale vedení ihned vzápětí navýšil Voves, 3:1.

Na začátku druhé třetiny předvedl brilantní koupačku dnes dobře hrající Doležal a svou brankou vnesl do boleslavského tábora trochu neklidu. Paradoxně to Boleslav nastartovalo a během „černé dvouminutovky“ dokázala skóre vyrovnat na průběžných 4:4 a neklid byl naopak v našem táboře.

Naštěstí přispěchal znovu Förster s dalším laserem a vrátil vedení na naší stranu, ovšem jen na dvacet vteřin, 5:5. Už to vypadalo, že se hra trochu uklidnila a hráči mají dost gólových hodů, jenže panterští hoši opět udeřili a ještě do přestávky strhli vedení dvěma brankami na svou stranu.

V třetí třetině hrála Boleslav „all in“ a zatápěli nám neskutečným způsobem, že jsme občas nevěděli, kde nám hlava stojí. Vyústilo to ve snížení na rozdíl jediné branky a začalo být ještě větší horko. Požár naštěstí uhasil vikýřem Rendl a když jsme ještě přidali dva góly do odkryté svatyně, mohly propuknout oslavy.

Plný počet bodů byl z dnešního turnaje zasloužený, místy nás podržel vynikající Mattes a kdyby se z prvního zápasu nestala taková holomajzna, mohla to být i slušná reklama na florbal dorostenecké rezervy.

FBC Slavia Praha – Panthers Praha B 2:5 online

Panthers Praha B – Technology Florbal MB White 10:6 online

Autor: Jiří Ptáčník