Panterky senzačně porazily Chodov!

Panterky byly v tomto zápase ve stejné pozici jako Ester Ledecká na startu olympijského závodu super-G. S jejich vítězstvím nikdo, ani ony samy, nepočítal, mohly jen překvapit. Cílem bylo odehrát co nejvyrovnanější utkání a Chodov alespoň potrápit. Nakonec ho potrápily nadmíru.

Již od první minuty #princezny dokazovaly, že se soupeře z Prahy 11 nebojí. Hrály aktivně a byly to ony, kdo byl v prvních minutách převážně na míčku a měl více ze hry. Chodov měl problémy s poctivou panterskou obranou a když už se náhodou dostal do šance, vylámal si zuby na tradičně famózně chytající Horňákové. Kdo nepřišel na Stodolu, prohloupil. I přes tipy odborníků se zde odehrával vyrovnaný zápas. Jako první se v utkání v 18. minutě prosadily chodovské Lvice, když domácí tým v útočném pásmu ztratil míček, kterého se chopila nejproduktivnější hráčka hostí Martina Řepková a z protiútoku překonala Horňákovou. Tohle si Panterky nezasloužily, takže hned v dalším střídaní Miklíková od mantinelu prodloužila do rohu na Novákovou, ta vystihla náběh Lamkové před chodovskou svatyni, poslala jí tam kuličku, Lamková vyhrála soutěž v důrazu a bylo srovnáno. Po vyrovnávacím gólu Chodov uzamknul domácí v jejich obranném pásmu, další gól už se ale do konce třetiny nekonal.

Po první části zápasu se Chodov radil tak dlouho, až nestihl přijít včas na druhou a musel ji zahájit v oslabení. Panthers se přesilovka nevyvedla úplně dle představ, tlak sice byl, střely nikoli a mohlo se jít hrát zase 5 na 5. Lvice měly poté mírnou herní převahu, ale Panterky se držely statečně a tlaku zdárně odolávaly. Pak si týmy role vyměnily a za delší konec provazu tahaly Panterky. Vypracovaly si několik slibných šancí a ve 34. minutě tlak zúročily, když se po mantinelu jako štika protáhla agilní Nováková, z úhlu vystřelila a poslala #princezny poprvé v tomto utkání do vedení. Krátce poté mohla srovnat Řepková, ale ke štěstí domácích ji v tomto zápase kulička i hůl poslouchaly méně než obvykle. Ač se Chodov snažil o vyrovnání a občas soupeřkám hodně zatápěl, ke změně skóre už do konce prostřední třetiny nedošlo.

Vstup do další fáze utkání se lépe vydařil Panterkám. Slaná se dostala do úniku a kličkou do backhandu překonala bezmocnou Provázkovou. Chvilku se sice divila jak Ester, ale ovace diváků a radost spoluhráček ji ujistily o tom, že se nejednalo o chybu a že ten gól vážně dala. Na Stodole se hrál krásný zápas. Hra byla v tempu, oba týmy se dostávaly do pohledných šancí a 60 diváků v aréně určitě návštěvy nelitovalo. Ve 49. minutě #princezny držely balón na polovině soupeře tak dlouho, až se jim podařilo navýšit na 4:1. Lochmannová volila přihrávku na jistotu do obrany na Vranovou a ta na jistotu vyslala granát na Provázkovou, která přes clonu neviděla a uviděla už jen míček za svými zády. To se nelíbilo Řepkové, která napadala Šusterovou, na hranici pravidel jí míček vysekla, zakončila a bylo to 4:2. Následně dostaly Panterky možnost přesilové hry a kdo by tipoval, že ji tentokrát využijí, netrefil by se. Protože se v oslabení trefila Tožičková a snížila na rozdíl jedné branky. Na dostřel byl Chodov jen chviličku, minutu po gólu Tožičkové nejdříve prázdnou bránu minula kapitánka Šusterová, z následné šance už se ale nemýlila a halou se mohla rozeznít „Pátá.“ Papírový favorit utkání musel zabrat, aby s výsledkem ještě něco udělal. A zabral pořádně. Domácí tým měl co dělat, aby stíhal odrážet, vyrážet, vyhazovat a odpalovat chodovské snahy o vyrovnání. Tři a půl minuty před koncem snížila na 5:4 Řepková, která po pěkné kombinaci završila svůj hattrick. Zbývaly dvě minuty do konce a Chodov šel do šesti. Tady už Panterky vyloženě očima tlačily čas dopředu a odpalovaly míčky co nejdál od dnes výborně postavené domácí branky. Nakonec časomíra konečně zahoukala a #princezny mohly slavit zaslouženou výhru!

Princezny v tomto zápase ukázaly, že se s nimi v Extralize musí počítat. Dokázaly celý zápas s Chodovem držet krok, zvládly odehrát utkání na tři lajny, Chodov musel stáhnout na dvě. Doufejme, že minimálně stejný výkon předvedou v posledních dvou zápasech, kdy je čeká Bohemians a Jičín, a varují tak své případné vyzyvatele v play-off.

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV  5:4 (1:1, 1:0, 3:3) online | stream
Střely na branku: 23:31
Vyloučení: 0:2
Využití: 0:0
Diváci: 60

Vyjádření trenéra domácích (Daniel Škvor): „Obrovský úspěch, za kterým stála neuvěřitelná obětavost a týmovost všech holek. Nezalekly se velkých jmen soupeřek a po celou první a velkou část druhé třetiny jim byly minimálně vyrovnaným soupeřem. Trochu nás srazily dva slepené góly ve třetí části, i se štěstím jsme ale zápas dotáhli do zdárného konce. Děkujeme soupeři za utkání a fanouškům za podporu.“

Vyjádření trenéra hostí (Michaela Marešová): „Prohráli jsme zaslouženě, soupeř si za svůj výkon vítězství zasloužil, nezbývá nám než pogratulovat Panthers a věřit, že je tohle dostatečné varování před play-off a že se z této porážky poučíme…“