Bídný výkon Mužů B umocněný nejklouzavějším povrchem široko daleko

První rezervu mužů čekaly dva zápasy s papírově slabšími soupeři v barrandovské aréně, jež je známá nízkou hodnotou tření mezi povrchem a podrážkami. 

V prvním utkání nás čekal tým Hlasná – DDM Praha 10 B, což znamenalo odvetu po vzájemném zápase elitních týmů. Vstup do zápasu byl z obou stran ospalý, ospalejší jsme však byli bohužel my a od úvodu jsme museli dotahovat brankové manko. V úvodních dvou třetinách nám dělal největší starosti přechod do útočného pásma a několik nedůrazů a fatálů v obraně, z nichž pramenilo vedení Hlasné 5:0 po dvou hracích částech. Do té třetí jsme vstoupili aktivně, jelikož jsme neměli co ztratit. To přineslo ovoce, když se prosadila posila z poslední ligy Lávičkos, který ze vzduchu dorazil Marhefkovu střelu. O pár minut později se dokázaly prosadit posily z elitního týmu, když Kalous našel volného Jakoba, a ten se do prázdné nemýlil. Stav utkání 2:5 5 minut před koncem napovídal, že by mohlo být zaděláno na drama. Opak byl pravdou, když soupeř vstřelil dva slepené fíky. Minutu a půl před koncem už pouze kosmeticky upravil skóre Lávičkos, po vynikající přihrávce do prázdné od Hanzla. Tři body do tabulky si tak zaslouženě připsal soupeř po výsledku 3:7.

Ve druhém zápase nás čekal sok ze dna tabulky, Prague Tigers B. Do zápasu jsme nastoupili opět ospale a posíleni sekanou v housce z nedaleké Billy. Už v prvním střídání zvonila tyč za Zekem, ale ani to nás neprobralo. Hráli jsme stejně jako v minulém zápase, jen soupeř byl na trochu nižší úrovni, takže obraz hry se možná nejevil tak hrůzostrašně. Trápil nás nejen nedůraz v obraně a nízká produktivita, ale i další herní situace, klouzavé hřiště, se kterým jsme se za devadesát minut nedokázali srovnat a smůla, která se usadila na našich čepelích. To vše mohli vidět příchozí florbaloví fanoušci a moc příjemná podívaná to nebyla. Nechali jsme si stejně jako v prvním utkání soupeře utéct, tentokrát pro změnu ve druhé třetině a jeho tvrz jsme pak marně obléhali. Nepodařilo se nám vsítit ani z trestného střílení, kterého se jako exekutor ujal Dopita, ten však kličkou do forhendu na gólmana nevyzrál a následovala přesilovka, ve které Lávičkos našel z rohu Vaceňáka, který z poloviny hřiště vyslal leč pomalý, ale jedovatý a skákavý projektil, který doputoval až do brankoviště, kde se překutálel přes brankáře a rozvlnil síť. To byl jeden z mála momentů, kdy se pověstné štěstíčko přiklonilo na naši stranu. Zvrátit nepříznivý vývoj utkání se nám ve třetí třetině nepodařilo a museli jsme kousat druhou prohru s papírově slabším týmem.Prospané úvody obou zápasů nás dnes stály body. Nechali jsme soupeře lacino odskočit do vedení a nebyli jsme schopní přehrát jeho obranný blok, když už se nám to povedlo, tak se nám na čepele nalepila smůla, a dneska nám tam nespadlo skoro nic. Pokud chceme pomýšlet na postup do Divize, nemůžeme si dovolit předvádět to, čeho byli dnes diváci svědky. Příště snad lépe, i kdybychom nepřivezli šest bodů, snad dokážeme, že víme, jak se má hrát florbal. Děkujeme všem diváků za podporu a doufáme, že je nebolí oči. Velký dík také patří zraněnému Šádičovi, který přijel na druhý zápas a ujal se role trenéra, na střídačce ho čekala nelehká práce, se kterou se výborně popasoval.

Panthers Praha B 3:7 Hlásná – DDM Praha 10 B (online)

Panthers Praha B 1:4 Prague Tigers B (online)

Autor: Lávičkos