Panterky v play-off Extraligy žen!

O druhém únorovém víkendu měly #princezny jasný cíl. Porazit poslední Vinohrady a tím si zajistit místo v play-off Extraligy žen. 

První třetina začala zostra. Panterky se rozhodly už zkraje zápasu ukázat, kdo bude dneska na hřišti pánem. Nebo paní, to je fuk. První lajna vyhrála buly, uzamkla takzvané SKV Ladies v jejich obranném pásmu, vyměnila si několik rychlých přesných přihrávek a už ve 26. vteřině Kuchyňková poprvé lovila míček ze své svatyně. Hostující hráčky určovaly tempo hry, kombinovaly a vypracovaly si několik slibných šancí. Vinohrady hrozily pouze z ojedinělých brejků. Na 0:2 navyšovala Lochmannová, která se v 6. minutě nejlépe zorientovala na brankovišti a dorazila do brány odražený balónek od Anežky Slané. V 10. minutě předvedlo ukázkovou akci na jeden dotek duo Syslová-Lamková, kdy do prázdné zakončovala druhá jmenovaná, v 11. minutě na čtvrtý gól Panterek nahrávala opět Syslová – naservírovala míček nabíhající Pitterlingové a ta se v těchto situacích nemýlí. V 15. minutě navíc Dobisiková tak dlouho osekávala Jelínkovou, až nabídla Panterkám přesilovou hru. Tu proměnila posekaná Jelínková a připsala si tak svůj již 4. přesilovkový gól. Do konce třetiny se obraz hry ani skóre neměnilo a do šaten se šlo za stavu 0:5 pro #princezny. Ty teda do šatny nešly, protože šatna byla daleko, šly jen do rohu, ale co už. V rohu si vysloužily především chválu a dostaly pokyn, aby hlavně nepřestaly hrát svou hru, jinak by o gólový náskok klidně mohly přijít.

Do prostřední části utkání vstoupily lépe Vinohrady, vytvořily si pár šancí, které ale ztroskotaly na nepřesných přihrávkách. Větší prostor k přihrávání jim ve 2. minutě nabídla litvínovská akvizice Kalinová, která si šla posedět za sekačku. Panterkám se sice podařilo v oslabení získat míček, bohužel ho rozehrály na soupeřky a ty díky tomu po půl minutě početní převahy snížily na 1:5 zásluhou Vejvodové. Tím se rozplynul sen Miklíkové, které trenér Jenšík před zápasem slíbil, že ji za stavu 6:0 dá do obrany. A jelikož princezny klasicky neuposlechly pokynů trenéra po podařeném úvodu zápasu a vykašlaly se na bránění, tak minutu nato Vinohrady z brejku 2 na 1 snižovaly už na 2:5. Hra se v této části vyrovnala, šance byly na obou stranách, Panterky se trápily v koncovce. Po polovině zápasu se do brejku 2 na 1 dostaly tentokrát hostující hráčky, Lamková chladnokrevně usměrnila přihrávku Zittové za záda Kuchyňkové a tím ji vyhnala z brány. Ve 14. minutě si šla na chvíli posedět Kalinová, aniž by věděla za co a ani nedostala prostor nad tím na trestné přemýšlet, protože nařízené trestné střílení SKV proměnila Kutnarová a snížila na 3:7. Po třetím gólu soupeře se Panterky snažily hru uklidnit a začaly zase tahat za delší stranu provazu, leč do konce třetiny už se skóre neměnilo.

Třetí třetina začala mírným tlakem domácího týmu, který byl povzbuzen i přesilovkou, kterou mu ve 3. minutě nabídla za bránění ve hře veteránská, ale nikoli vysloužilá, princezna Vranová. Ač měly slečny z SKV několik šancí, tak početní výhodu kvůli špatně seřízeným mířidlům a výborným zákrokům Marušky Topolové nevyužily. Panterky, podvědomě si vědomy výsledku a svých kvalit, mírně polevily a nepředváděly už takovou hru, za jakou byly pochváleny po 1. třetině. Šance tedy byly k vidění na obou stranách, ale byly plné nepřesností. Jediný gól se v této části zápasu podařilo vstřelit Miklíkové, když ji Ladies trestuhodně třikrát po sobě pustily do výběhu, ze kterého se jí napotřetí podařilo poprvé překonat i druhou golmanku Vinohrad Vyrobíkovou. Touto brankou navýšila na 8:3 a pětibrankový rozdíl si již Panterky do konce zápasu zkušeně pohlídaly.

Díky výhře na SKV se princezny bodově dotáhly na páté Bohemians, kde v neprospěch Panthers hraje jen vzájemný zápas. Zároveň si tímto vítězstvím zajistily historicky první účast v play-off Extraligy žen. Nyní se už tedy mohou pilně připravovat na tuto část sezóny. Už v sobotu 17.2. je ve 20:00 v domácí Stodole čeká zápas s možným soupeřem do play-off, týmem Chodova. Přijďte je podpořit!

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Praha  3:8 (0:5, 3:2, 0:1) online | stream
Střely na branku: 29:24
Vyloučení: 1:2
Využití: 1:1
Diváci: 70

Vyjádření trenéra domácích (Pavel Doubek): „Do zápasu jsme vstoupili špatně a Panthers velmi dobře řešili svoje brejkové situace. Ve zbylých dvou třetinách se obraz hry srovnal, ale už pro nás bylo velmi těžké s výsledkem něco udělat a utkání otočit nebo zdramatizovat. Děkujeme pořadatelům a soupeři za pěkné utkání.“

Vyjádření trenéra hostí (Daniel Škvor): „Dneska zasloužená výhra, fantastická první třetina. Poté trochu sestupný výkon, ale přesto jsme po celou dobu byli mírně lepším týmem. Soupeři přejeme hodně štěstí do bojů o udržení extraligy. Děkuji všem za zápas.“