Dvě Sněhurky a sedm a půl trpaslíka

Jako parodie na oblíbenou pohádku vypadal sobotní výjezd Starších žáků B do Černošic. Kvůli omluvám se sestava postupně z původních čtrnácti kluků do pole smrskla na osm plus dva, další chlapec pak odpadl během prvního zápasu. Sedm statečných přesto dokázalo turnaj jakž takž zvládnout a při historické účasti v sedmém koši brali čtvrté místo.

Byl to zajímavý pohled. Normálně se po palubovkách na soutěžích mladších a starších žáků prohání minimálně desítka borců z každého týmu, sobotní Černošice však hodně poznamenaly současné jarní prázdniny, kdy někteří vyměnili hokejky za běžky a vydali se prozkoumávat krásu umělého sněhu na některý z tuzemských či zahraničních vrchů. Nejinak tomu bohužel bylo i u Panterů, kteří se z původních čtrnácti lidí, kteří měli zabojovat o příčky nejvyšší, postupně dostali až k číslu 8+2.

To sice na turnaji stále nebylo nejméně ze všech, přesto první soupeř, Falcon, měl početní výhodu. To byla v první půli ale pravděpodobně jediná výhoda, kterou pruhovaní chlapci z jedné z Boleslaví drželi. Panteři po ospalém začátku obživli a po šťastném gólu Jáchyma Šetelíka, kdy jej trefil rozehrávající hráč, vedli 1:0. Následně navíc udeřil Vojta Marek s Romanem Fůrou a k překvapení diváctva jsme vedli 3:0.

Nutno podotknout, že jsme si jej zasloužili. Ani nízký počet reprezentantů radlické nafukovačky nebránil tomu, aby kluci přesně plnili to, co po nich bylo požadováno, aktivně soupeře napadali a víceméně si s ním dělali co chtěli. Bohužel ještě před koncem poločasu dostal výstavní kleště zakončené úderem hokejky do břicha Honza Ješetický (při následných disputacích zaznělo i legendární „oba stejně“), kterému se udělalo tak zle, že musel odjet domů a na vyšetření do nemocnice. V sedmi lidech byla hra podstatně opatrnější a Falconi se dostali hned ke dvěma snížením, kluci ale aktivní hrou do těla odmítli vyrovnání a nakonec po statečném výkonu brali výhru 3:2.

Ta se nakonec ukázala být jako klíčová. Druhý soupeř z Boleslavi, majíc v kádru i dvě šikovná děvčata z tamní akademie (což neušlo očím a zájmu několika vybraných jedinců), byl o něco šikovnější než Falconi. Na rozdíl od ranního soupeře navíc často napadal až za naší brankou, což nám dělalo velké problémy. I tak kluci ani přes vražedně nízký počet nevypustili jediný souboj, každé střídání jeli naplno a po poločase drželi nadějné skóre 0:1.

To mohli dorovnat hned zkraje části druhé, ani jedna zbloudilá vlaštovka si však do sítě cestu nenašla, a tak početně silnější soupeř v samotném závěru přidal ještě dva fíky. Kluci ale zaslouží obrovskou pochvalu, na hřišti nechali srdíčko, být nás trochu víc, dá se mluvit o jednom z nejlepších zápasů v sezoně.

Kalich hořkosti jsme si však měli vypít až do dna. Díky časově nepovedenému rozpisu jsme po zápasech v 9 ráno a v pravé poledne měli ten poslední mač o třetí místo odehrát až v půl čtvrté odpoledne. Pro zpestření dlouhé chvíle tak bylo v místním improvizovaném kině promítáno veledílo ze světa Asterixe a Obelixe, které malá množina chlapců do té doby neshlédla a doplnila si tak zásadní mezeru ve vzdělání.

Proti 101. Sportovní i začátek vypadal, jako kdyby většina z nich byla myšlenkami ještě v Alexandrii. Hrstka statečných rodičů, která zůstala až do konce náročného hracího dne, viděla v prvním poločase dva soupeře o šesti až sedmi lidech, kteří místo hry provozovali chodecké závody. Jen na rozdíl od nás tam našemu soku padalo úplně všechno, na co sáhl.

Míček nám sjížděl, v soubojích jsme byli vždy o půl vteřinky později, některé branky nepatřily ani do kategorie „šťastné“, natož „branky“. Bohužel dlouhá pauza, vyčerpání z nadlidského výkonu v zápasech minulých a prostá křeč, která logicky přišla po šestém inkasovaném gólu, dala za vznik vysoké prohře 0:11. Výsledek je ale potřeba hodit za hlavu, sice to byl slušný debakl, 20 minut z 26 jsme ale nebyli horším týmem (respektive hrůza to byla od obou, ale úplně stejná), zkraje druhého poločasu jsme soupeře i docela točili, na čestný gól to ale nestačilo. Škoda jen, že to bylo zrovna se 101. Sportovní, kde se někteří členové lavičky než na trénování soustředí spíš na provokace, což bohužel dokázali letos podruhé ze dvou případů (což ještě stihli zapírat a křivě obviňovat některé kluky včetně pořadatelů, u kterých jsou vzhledem k jejich charakteru podobná obvinění zkrátka a dobře lživá).

První účast v sedmém koši tak končí výsledkově neslavně, čtvrté místo je ale s počtem fungujících lidí velkým úspěchem. Kluci zaslouží za první dva zápasy poplácat po zádech, v tom třetím už to bylo horší, vzhledem k okolnostem se to ale dá pochopit. Děkujeme tradičně skvělým rodičům za podporu a budeme se těšit za dva týdny v Ruzyni!

Panthers Praha B – Floorbal Club Falcon 3:2
Panthers Praha B – FA Mladá Boleslav 0:3

Panthers Praha B – 101. Sportovní 0:11 (o 3. místo)

Autor: Paučis