Neúspěšný pokus o dobytí prvního koše!

Starší žáci A se vydali 10.2. do Kunratic v počtu 9+2 vstříc bojům o první koš. Cíl byl tedy jasný, teď jen hrát tak dobře, abychom se tam dostali.

První zápas byl s týmem Start98, který dorazil v osmi lidech, a tak se zdálo, že zápas bude o to lehčí. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, když už v prvním střídání zaznamenal kapitán Jára svůj první gól. Postupně jsme si vytvořili velký náskok a v polovině zápasu jsme již vedli 8:0. Soupeř se zmohl pouze na jeden gól, když chlapec menšího vzrůstu, který se pohyboval okolo 1,35 metru, dokázal proklouznout mezerou v naší obraně a zavěsit. V posledních čtyřech minutách byl tedy úkol jasný – “Ďurdo dej taky už nějakej gól!”. Ďurda hrál po tomto pokynu čtyři minuty bez střídání a ukázal tak týmu, že se všichni můžou snažit, jak chtějí, ale Ďurda gól dát prostě nedokáže (jeho výmluva byla, že se snaží hrát kombinačně.Touto vsuvkou dokázal aspoň všechny přítomné pobavit). Ještě před koncem utkání se prosadil Jéža, který v tomto utkání naposledy rozvlnil síťku v čase 12:59.

Druhým soupeřem nám byli Black Angels. Tým, který spadl právě z prvního koše. Do zápasu jsme vstoupili snad nejlíp za nějaký ten pátek, když jsme už ve 3. minutě vedli 3:0!  Jak je u nás ale známo, soupeř si vzal time-out a zápas po něm nabral na tempu. Kvůli několika chybám jsme přišli o vedení, které jsme již zpátky urvat nedokázali. Tragickou stránkou naší hry byly naše vlastní přesilové hry, ze kterých jsme dostali hned 3 branky. V závěru dokázal býti soupeř  lepším týmem a své vedení udržel i přesto, že jsme mu párkrát pořádně zatopili pod kotlem.

Poslední zápas o 3. místo jsme odehráli s rezervou Chodova. I přesto, že jsme si mohli utkání s klidem pohlídat, nabídli jsme soupeři šance, kterých využil. Za zmínku ale jistě stojí, že v tomto zápase zaznamenal Ďurina svůj první bod, Zdruby ukázal, že umí střílet a Maxík, který pro Tomína připravil luxusní nahrávku až na dorážku do prázdné branky, že umí nahrávat! V tomto utkání nám ale chyběl důraz na mantinelu a v okolí našeho brankoviště. Na těchto chybách musíme nutně zapracovat, pokud chceme pomýšlet na první koš.

Během celého turnaje jsme byli schopni vyprodukovat mnoho krásných šancí a akcí ale zároveň i chyb a fatálů, ze kterých jsme obdrželi příliš mnoho gólů.

 

Autor: Jenča