Muži A znovu úspěšní, Mukařov srazili v prodloužení!

I druhé víkendové utkání zvládli Muži za dva body. Proti Mukařovu většinu zápasu dotahovali, nakonec však zásluhou Míky zvítězili 4:3 po prodloužení!

Panteři začali první třetinu nebývale aktivně. Akce střídala akci, v největších tutovkách se objevili Pokorný a Tomiška, ani jeden z nich však nedokázali překonat hbitého Mrkose. Prakticky z první šance tak skóre otevřeli hosté, na první ránu Pudicha ještě Mazák dosáhl, tu druhou však odrazil jen před sebe, odkud neposednou mičudu do branky doklepl neobsazený Šimon Otto.

Obraz hry však branka nezměnila. Traverza se i nadále víceméně jen bránila, když už se dostala za půlku, většinou se jednalo jen o nahození z dálky, které si Mazák pohlídal. Tlak se však začínal stávati neúnosným, a tak brzy přišlo očekávané srovnání. Unikající Daněk byl faulován, místo odevzdání balonku jej však předložil do moci v mezikruží čekajícího Jirky Krůška, který prudkou ranou nad nohu srovnal na 1:1.

Druhá část začala podstatně opatrněji. Velkou šanci nevyužil Vaculík, na druhé straně napálil z poloviny hřiště Ptáčník břevno. Postupem času se hra přiostřovala a byla k vidění i dvě vyloučení, po jednom na každé straně. To ani jeden z celků však využít nedokázal, přesto se znovu dokázali prosadit hosté, kteří využili drobné nerovnosti v panterské rozehrávce a zásluhou Karla Svatoše znovu otočili skóre ve svůj prospěch.

Panteři mohli srovnat například výstavní ránou Daňka, ta se ale neujala, nejinak tomu bylo i na druhé straně, kde krátce před sirénou úchvatná střela Vaculíka orazítkovala břevno a brankovou čáru, než našla své útočiště v náručí ležícího Mazáka.

Třetí část začali domácí jak nejlépe mohli. Když to nešlo přímo, tak rozebrali Traverzu úžasným ťukesem, na jehož konci stál do té doby dřevěný Zbyněk Tomiška, který srovnal na 2:2. Hrálo se hodně opatrně z obou stran, čekalo se na nejmenší chybku. Ta bohužel pro Pantery přišla, až příliš důrazného Waltera Schuberta nedokázala obrana eliminovat a útočník hostí nechytatelnou šibenicí znovu poslal Traverzu do vedení.

Hosté po vstřelené brance ještě více zlepšili defenzívu a soustředili se na to, aby nepustili domácí z pásma. To se jim dlouhou dobu dařilo a už už to vypadalo, že si ze Stodoly odvezou plný počet bodů, minutu a půl před koncem ale neuhlídali Davida Koláře, který si naběhl na lahůdkový pas Tomišky a srovnal na 3:3!

Prodloužení hned v úvodu mohl rozhodnout Kolář, který ale trefil jen nataženou nohu famózního Mrkose. Mukařov celkově nástup do prodloužení vůbec nezvládl, domácí byli jasně lepší a nakonec zaslouženě získali druhý bod. Patrik Míka si počíhal na Pokorného pas, hodil si balonek na backhand a vymetl vzdálenější šibenici! I druhý zápas ve dvou dnech tak Panteři ovládli za dva body, Mukařov porazili ve fyzicky náročném utkání 4:3 po prodloužení!

Panthers Praha – Traverza Mukařov 4:3pp (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0) online