Junioři ztratili první pozici

Nominace na další turnaj juniorského Áčka se nerodila úplně snadno, vzhledem k četným omluvám z důvodu jarních prázdnin se nominační dekret dostal také ke dvěma hráčům současné juniorské rezervy a Sépiáků – Petra Lávičku a Dana Ježila. Postupně nás čekal těžký souboj s rezervou Tatranu a následně s týmem z Králova Dvora.

Od prvního zápasu jsme čekali náročný duel dvou týmů z horní poloviny tabulky, přičemž se víceméně celá prognóza vyplnila, a to i proto, že soupeři dorazily posily z Áčka. Kluci do zápasu nevstoupili špatně a ačkoli byl soupeř aktivnější a sebevědomější, první ve vedení byli Panteři po střele Žišky. Ve druhé třetině soupeř proměnil dvě své šance a zúročil tak svou herní převahu, ačkoli se naše hra oproti první periodě zlepšila. Třetí třetina přinesla ještě dva další obraty, když jsme nejprve díky brankám Mattese a Petráka otočili zápas v náš prospěch, abychom následně inkasovali další dvě branky a zápas tak definitivně ztratili. Nutno podotknout, že poslední gól padnul po hrubé individuální chybě, která nám zápas ve výsledku bohužel prohrála. Sportovně musíme říct, že byl soupeř o pár procent lepší a bylo zajímavé sledovat rozdíl v sebevědomí a odvaze hráčů, kteří již nakoukli do mužské Superligy, oproti ostatním juniorům.

Oběd jsme si užili a všechny pomluvy dejvického Yam Yamu jsou liché. Kari i Bún bò Nam Bộ sneslo nejvyšší hodnocení a za nás tedy historicky první desítka! 10/10

Druhý zápas jsme po dobrém startu přehráli Králův Dvůr v konečném poměru 9:2, kdy si 3 kanadské body připsal Dan Ježil, který mocně útočil na hattrick. Na body sahal po celý zápas také Tomáš Mánek, který byl vyhlášen největším dřevákem soboty, když s obrovským náskokem dokázal spálit odhadem desítku tutových šancí. Když jsme následně zjistili, že fixace čepele na jeho holi je téměř v nulových hodnotách, dostal ze servisního týmu jasný pokyn tuto závadu do příštího turnaje napravit.

Je škoda, že jsme během prvních letošních turnajů prohospodařili poměrně velký bodový náskok a propadli se na druhou, respektive třetí pozici. Na čem budeme muset zapracovat je bohužel pokora, protože se nám stává, zejména u zkušenějších hráčů, kteří by měli tým vést, že nerespektují pokyny a nejedou v zápase na maximum. Kluci si buď uvědomí, že takové chování nebudeme respektovat nebo bohužel nebudou hrát, protože florbal je týmová hra a tým je tak silný jako jeho nejslabší článek.

Děkujeme soupeřům, rozhodčím, rodičům a hráčům.

Panthers Praha vs. Tatran Střešovice B 3:4 (online)

Panthers Praha vs. T.B.C. Králův Dvůr 9:2 (online)