Ofenzivní přetahovanou rozhodly nájezdy, Muži ve šlágru kola přemohli Wizards!

Hodně divoké bylo sobotní utkání mezi Pantery a Wizards. Hosté hned pětkrát využili přesilovku, tři minuty před koncem se dokonce dostali do vedení, krátce před závěrečnou sirénou ale srovnal na 8:8 Tomeš a několikátý obrat v zápase dokonal v nájezdech Daněk!

Zápas začali lépe hosté, kteří se od vedení dostali zásluhou Jana Duška, který dorazil Šrámkův nepřesný pokus. Na konci šesté minuty ale bylo srovnáno, Karol Janíček využil perfektní Daňkovy přihrávky, o pět vteřin později navíc obrat dokončil agilní Tomáš Hradec. Hra se dál přelévala ze strany na stranu, gólmani byli prakticky neustále v permanenci, narůstajícího tlaku využil ve 13. minutě David Kolář, který vyčerpal studnu nápadů Pokorného až do dna a poslal Pantery do dvougólového náskoku.

Ani ten však do první sirény neodolal. Byl to Martin Lazárek, který si naběhl na Smutného pas ze standardní situace a zkorigoval skóre na 3:2.

Zkraje druhé části byl za sekání potrestán Dušek a z trestné lavice se odporoučel zpět dříve, než by si přál. Lukáš Pokorný si prohodil s Kolářem role a tentokrát to byl on, kdo za Vávrou rozvlnil šibenici. Pak se ale začaly dít divy. Nejprve byl přísně na pět minut eliminovát ze hřiště Janoušek, vylepšenou přesilovku následně využili postupně Martin Lazárek, Jiří Šrámek  Jan Heller. Rázem tak Panteři znovu museli dotahovat.

Dotahování netrvalo dlouho, prakticky jen osm minut, než si na geniální Pokorného lob naběhl Zbyněk Tomiška, který z voleje překonal Vávru popáté. Útočným choutkám však stále nebyl konec, krátce poté si správně k mantinelu stoupl Pavel Daněk, jenž znovu otočil skóre, tentokrát ve prospěch domácích. Ještě do druhé přestávky však Wizards znovu srovnali, Karel Smutný stál na konci další přesilovkové souhry, díky které na tabuli svítilo skóre 6:6.

Začátek poslední třetiny byl hodně opatrný, přesto jej znovu poznamenalo vyloučení. A opět to Pantery mrzelo převelice, neboť se při něm prosadil aktivní Jiří Šrámek a poslal své spoluhráče do vedení 7:6. Domácím tentokrát dalo daleko víc zabrat, než se vůbec nastěhovali do pásma, přesto nakonec slavili úspěch. Jakub Rybka napřáhl u mantinelu a poté, co se jeho rána od tyčky a Vávrovo zad odrazila do sítě, mohl začít slavit.

Přesto však stále nebyl konec. A to Wizards moc dobře věděli, následně toho také náležitě využili. Jan Blažek tak dlouho čekal na hranici brankoviště, až k němu doletí ztracená mičuda, až se dočkal a za dozoru všech bránících hráčů jej bez problémů uklidil za Hrušku. Hosté se poté logicky zatáhli a snažili se hrát na brejky, ani to však rozjetým Panterům nezabránilo nakonec srovnat. Byl to Lukáš Tomeš, který se celý zápas snažil dostat do hry, aby minutu a půl před koncem nádhernou ránou do bližší šibenice srovnal na 8:8.

Na programu tak bylo prodloužení, ve kterém jednu chvíli tahali za delší konec Panteři, druhou Wizardi, kteří zkusili i „populární“ taktiku hry ve čtyřech bez gólmana, kterou však využít nedokázali. Několikrát k tomu ale měli blízko, zejména na konci pětiminutovky, v rozhodující přihrávce ale stála hokejka Tomišky.

V nájezdech se prosadili hned první dva jmenovaní, jak Pokorný, tak Lazárek úspěšně dotáhli své kličky do konce. Druhá dvojice ani v jednom případě úspěšná nebyla, k exekuci svého pokusu se tak postavil Pavel Daněk, který díky své šibenici a následnému perfektnímu zákroku Hrušky přisoudil druhý bod Panterům!

Panthers Praha – Wizards DDM P10 9:8pn online
Střely na branku: 29:36
Diváci: 30
Brankáři: Martin Hruška – Lukáš Vávra