Céčko i přes zaváhání a díky zápasům k dobru drží kontakt s čelem tabulky

Sedmý turnaj nás čekaly důležité odvety – s neoblíbeným defenzivním Ekonomem jsme na podzim ztratili bod po výhře na nájezdy a s Barracudami jsme prohráli po smolném průběhu vysoko 7:9. Pomoct nám přišel nováček z Liberce, střelec Pavel Drašner, dále už standardně z Béčka Sova a Vašek, z Déčka David Volek a taky po pauze se navracející Áčkař Kuba Rybka. Celkem to hodilo 15 lidí, a tak jsme poprvé v sezoně vyzkoušeli hru na tři pětky.

FBC VŠTJ Ekonom Praha – Panthers Praha C 3:6 (1:3, 2:2, 0:1) online

První zápas s Ekonomem v jejich domovské hale jsme vyhlíželi s obavou, že soupeř opět dorazí v šesti lidech a postaví na brankovišti autobus. Nakonec to bylo trochu lepší – sešly se jich dvě pětky a autobus postavili až na půlce. Trenér Kamil na začátku proházel sestavu, aby vyzkoušel vzhledem k posilám nové varianty a jeho tahy se projevily pozitivně v úvodu zápasu. Šutér Pavel plácnul bekhendem do míčku tak mocně, že málem protrhl díru v šibenici v brance hostů. Za další minutu se taky bekendem, ale z dorážky prosadil Štajn a my rázem vedli ve 4. minutě 2:0. Na oba góly nahrál z beka Fíla Cajthaml, který naznačil, že tenhle turnaj budou mít beci ofenzivní choutky. Hrálo se hodně opatrně, nám se však povedlo přidat další gól, když se potřetí za sebou prosadila první lajna – trestné střílení si vzal na starosti Fenkáč a ukázal útočníkům, jak se proměňují nájezdy (lehkou žabičkou nad nohu golmana, který čekal kličku do strany). První třetinu nám pak zkazil jen gól soupeře, který padl při počtu hráčů 5 na 4 – ne v přesilovce, ale protože Štajn zapomněl fatálně vystřídat a jen přihlížel rychle využité „přesilovce“. Druhá třetina byla o něco nervóznější, Ekonomu se povedlo přiblížit na 2:3, ale pak se prosadil ve formě hrající Daneček, který po šesti střelách vysoko nad bránu konečně sešteloval mířidla a dvakrát pěkně prostřelil golmana. Až v polovině poslední třetiny začal hrát Ekonom více aktivně, napadal nás a na hru se dalo chvílemi i dívat. Na konci to dokonce zkusili bez brankáře, ale byli potrestání dvojicí „tvrďák Dalík vybojoval a předal“ a „Fenkáč na lob nabral a přes celé hřiště to tam poslal“.

Panthers Praha C – FbC Barracudas Slaný 5:8 (3:3, 2:3, 0:2) online

Druhý zápas jsme byli papírovými favority, ale bojovné Barracudy nás hned od začátku důrazně přesvědčily o svojí kvalitě. Neuběhlo ani 30 vteřin a my prohrávali 0:1, když nejlepší střelec soupeře Rafaj nádherně (a nesmyslně) trefil od manťáku z voleje míček tak prudce a dobře, že Zeke musel lovit ze sítě. My ovšem vytasili Pavla Drašnera, který zatím za Céčko zásadně skóruje pouze ve třetí minutě, což se mu povedlo i v tomto zápase. Po standardní situaci to vymetl takovým způsobem, že si o tom povídal i soupeř na následné buly. Pak se rozjela velká přetahovaná – první třetina skončila 3:3, když se za nás prosadil se štěstím produktivní Filip Cajthaml a pak po zemi jeslemi gólmana Kamil. Skóre sice bylo vyrovnané, ale Barracudy nás nutno říct přehrávaly – jejich hráči měli lepší pohyb, vyhrávali většinu soubojů o odražené balonky a střídali jednu hezkou útočnou akci za druhou. Prostřední část pro nás nezačala dobře. Vlastními chybami jsme nabídli soupeři dva góly, abychom pak spíše bojovností a urputností dvěma góly během 90 vteřin vyrovnali na 5:5. Trefil se opět Kamil (standardně po zemi šourákem) a navrátilec do první lajny Daneček. Těsně před koncem třetiny jsme ale udělali další chybu v rozehrávce a Barracudy rázem vedly 6:5. Třetí část jsme začali tak, jak jsme končili tu předchozí – inkasováním gólů, dokonce dvou během minuty. Tréneři pak zkoušeli promíchat sestavu, stáhnout ji na chvíli na dvě pětky, ale už to bohužel nemělo efekt. Trestuhodně jsme nevyužili ani 5 minutovou přesilovku po holi v obličeji Davida Volka, kdy jsme se v podstatě nedostali k žádným větším šancím. Druhý zápas jsme tak nezvládli a nadšeně hrajícím Barraccudám jsme odevzdali všechny tři body.

Hodnocení turnaje

Z turnaje jsme chtěli šest bodů, máme tři, to není tragédie. Barracudy ze středu tabulky nás ale dost přesvědčivě přehrály, a to by nás mělo mrzet. Nešla nám moc rozehrávka, dělali jsme dost chyb, nevyužili jsme dlouhou přesilovku a taky nám trochu chybělo větší nasazení a úspěšnost v soubojích. V dobré světle se ukázal nováček Pavel, který bude velkou posilou, především když si nebude schovávat góly jen do třetí minuty zápasů. Jakmile se s někým z týmu sehraje, tak to tam začne sypat. Upřímně to dost potřebujeme – tento turnaj se ofenzivně vytáhli beci, když Fenkáč (první dva góly v sezoně), Filip (1+2) a Svojítek (0+1) zaznamenali dohromady 6 bodů, což je víc než nasbíralo sedm z devíti útočníků. Tenhle turnaj ležela ofenziva hlavně na první lajně, která dala 8 branek z 11 (v útoku se ale protočilo 5 hráčů). Minule to zase ale bylo obráceně, my bychom tak potřebovali ustálit sestavu ve všech lajnách (tzn. chodit víc na tréninky), být všichni pravidelně produktivní a snažit se hrát systém a nějaké akce, abychom to nehonili na náhodu. Za tři týdny nás čeká těžký turnaj – v 8 ráno na Děkance Sokol Břevnov, který je v tabulce o bod před námi a v 11 Tatran, který nás vyděsil porážkou do té doby suverénní Bohemky. C-POWER!!!

KANADSKÉ BODOVÁNÍ TURNAJE

Martin Eckstein 4 (1+3)

Daniel Škvor 3 (3+0)

Kamil Sedlák 3 (2+1)

Filip Cajthaml 3 (1+2)

Martin Denk 2 (2+0)

Pavel Drašner 2 (2+0)

Dalibor Baručák 1 (0+1)

Václav Mudruňka 1 (0+1)

Petr Svojítka 1 (0+1)

David Ghali 0

Jakub Kurnas 0

Štěpán Andrle 0

Ondřej Trnka 0

Jakub Rybka 0

David Volek 0

Autor: Martin Alzheimer Eckstein