Začátek jarních prázdnin si naše Dorostenky zpestřily dalším turnajem

Tentokrát se poprvé vydaly do haly, kde jejich trenér vůbec poprvé vkročil na florbalové hřiště k soutěžnímu zápasu. Tehdy jako ostaršený třináctiletý kluk nastoupil proti chlapům, z nichž mnoho přešlo na florbal z hokeje, či hokejbalu, a tak mnohokrát slyšel: „Já za to nemůžu, tak mu dejte nažrat.“ Nechme dávné vzpomínky ke krbu a povězme si něco o turnaji :)

Tým se sešel v poměrně zúžené sestavě 8+1 (dlouhodobě nám chybí kapitánka Anička a jarní prázdniny a úrazy náš připravily o obě Adélky, Kačku a také Rety, která sice na turnaji byla, ale jak se vyjádřily její spoluhráčky, jako kdyby tam nebyla). Prvním soupeřem byly holky z Wizards, kterých se sešlo ještě méně, když měly jenom jednu hráčku na střídání. První třetina patřila mezi klasické Panteří ranní představení. Takové pokračování zlého trenérského snu, kdy si přejete, aby to byla noční můra a nikoliv realita. Holky, nezvyklé na to, že by měly střídat samy od sebe (ano, trenéři to hrubě podcenili, když si mysleli, že holky zvládnout střídat samy. Proboha, vždyť to nezvládnou ani naše dámy z extraligy), se po hřišti občas potácely unavené a mírně dezorientované, protože posty se musely točit, jelikož jsme hráli na pět útočníků.
Občas jsme tak měli dva hroty, což vytvářelo zajímavé herní kreace. Vstřelili jsme sice pěkný první gól, ale s předvedenou hrou jsme prostě nemohli být spokojení. Ve druhé a třetí třetině jsme se přeci jen trochu polepšili a předvedli, že víme, co je to florbal, a dokonce i víme, jak se má hrát. Na druhou stranu je třeba přiznat, že Wizardky hrály poctivý český beton (co jiného také hrát v šesti) a proti tomu není snadné se prosadit, natož hrát pěkný florbal. Co se počítá, jsou tři body, a velice solidní výsledek.

Druhý zápas už byl o něco lepší. Holky zlepšily pohyb bez balonku a soupeřky chtěly také více hrát. Black Angels jsou sice v tabulce hned před námi, ale na druhé místo ztrácejí šest bodů, protože liga je až na nováčky, tedy nás a Wizardky, velice vyrovnaná. První třetinu jsme se ještě úplně nemohli do zápasu dostat a tahali jsme za kratší konec. Druhá třetina pak byla naší nejlepší třetinou celého turnaje. Dostávali jsme se do velice nebezpečných šancí, kterým ale chybělo to nejpodstatnější. Skóre se neměnilo. A pak zase začalo, ale na té špatné straně světelné tabule. Po dvou třetinách jsme tedy prohrávali o čtyři branky. Pozitivní bylo, že holky nepřestaly hrát, naopak zakously se a chtěly prostě jenom dát gól. Což se podařilo dokonce dvakrát, a tak jsme alespoň esteticky upravili skóre, aby lépe odpovídalo tomu, co se dělo na hřišti.

Nebyl to nejlepší turnaj, ale nebyl ani špatný. Byl to prostě další turnaj. Získali jsme „povinné“ tři body (což není vůbec snadná záležitost) a odehráli důstojnou partii s dobrým soupeřem. Díky holkám za turnaj (odehrát turnaj v osmi lidech a ještě pro některé na netradičních postech není zase taková pohádka, jak se nám snaží trenér namluvit :), rodičům za podporu a Lucce za to, že přišla holky podpořit, i když nemohla hrát. Tak zase příště.

Autor: Gigi

Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Panthers Praha – Black Angels 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)