Dorostenci berou z Radlic jenom bod

Druhý dvojzápas roku 2018 Dorostenců A se konal na domácí půdě v Radlicích, kde nás čekali solidně těžcí soupeři. Bučis, který se pohybuje kolem pátého místa v tabulce a následně béčko Chodova, které se drží příčku pod námi, tedy na druhém místě. Sestava byla celkem nabitá až na pár lyžařů a marodů, pomohly opět mladé naděje Míša Petráň, Jára Petrák, Kristián Ulrych a Tonda Ježek.

První zápas nás čekal první z jmenovaných, tedy Bučis. První třetinu jsme (jak je naším zvykem) prospali, a tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:3 ve prospěch soupeře. Ve druhé a třetí části kluci předvedli krásný tvořivý florbal, který ale často není zárukou 3 bodů. Soupeř, jak se říká, zaparkoval autobus na vlastní polovině a čekal na naše chyby. K těm bohužel přišlo a soupeř je znamenitě potrestal. Kluci si na konec zkusili hru bez brankáře, ale ani to nepomohlo. Nutno dodat, že soupeře opravdu podržel golman, který předváděl neuvěřitelné zákroky, jimiž vychytal asi 5 našich tutovek, také jsme po zápase napočítali přes 5 tyček, ale nic nám to nebylo platné. Kluci si poprvé v této sezóně vyzkoušeli jaké to je dotahovat výsledek, zápas byl vyrovnaný, ale soupeř měl toho štěstíčka víc, a tak zápas skončil v poměru 4:6 v náš neprospěch.

Po pětihodinové pauze nás čekal druhý zápas s rezervou Chodova, do kterého jsme si vzali ponaučení z prvního zápasu neprospat první třetinu, což se nám úplně nepovedlo a hned ze začátku jsme prohrávali 0:2. Následně se nádhernou bombou do víka blýskl Tonda Ježek, který vstřelil kontaktní gól. Ve druhé třetině jsme soupeře k ničemu nepustili, naopak jsme přidali vyrovnávací gól, který vstřelil Filip Hajžman po nádherné akci s Michalem Petráněm a Lukášem Vejlupkem. Do třetí třetiny kluci vlítli možná až moc přemotivováni a nechali se zbytečně vyloučit. Hned po úspěšně ubráněné přesilovce soupeře jsme se dostali do vedení díky Kubovi Žiškovi. Následně jsme se nechali opět vyloučit a hned po vstupu vyloučeného hráče zpět na plochu jsme dostali vyrovnávací gól. Poslední akce celého zápasu pro nás byla opravdu šokující. Pět vteřin před koncem se k míčku dostal kapitán soupeře, který od mantinelu vyslal pořádnou bombu bekhendem a zazvonila třetí tyč. Naštěstí brankář pohotově vyhodil míček z brankové čáry a zápas byl ukončen za nerozhodného stavu 3:3.

Kluci předvedli opravdu dobrý výkon, jenom bohužel nepřálo štěstí. V některých částech zápasů sice někde vázla rozehrávka, ale vesměs můžeme oba zápasy hodnotit pozitivně. Děkujeme rodičům za podporu a klukům za předvedené výkony.

Panthers Praha 4:6 FC Bučis Team (online)

Panthers Praha 3:3 FAT PIPE Florbal Chodov B (online)

Autor: David Mašát