Sépiáckou nadílku v Kobylisích odnesli Hornets s Elite!

Hodně veselý byl sobotní program v nové hale na pražských Kobylisích. Kromě klasických výsledků, které nedávaly smysl (zdravíme do Kolína), se na programu obzvláště vyjímaly dva debakly. A ne jen tak ledajaké, jindy lehce neproduktivní tým Sépiáků konečně našel střeleckou vlnu a oba své soupeře doslova rozcupoval s konečným skóre 27:5!

Hodně pošmourný byl předturnajový sépiácký týden. Postupně jeden za druhým odpadali jednotliví legionáři, které skolila většinou vysoká teplota a natažená záda, výjimkou ale nebyly ani zákeřnosti jako chřipka či rýmička. Dalo by se tak říct, že sobotní zájezd do Kobylis a nové místní haly, která nápadně připomíná halu Mělnickou (jen ty šatny jsou tu lepší), sestával spíše z „těch, co přežili“, navíc se pak přibral chlapec s parazitem ve jméně. Jak se ale ukázalo, Dan Škvor byl pro sled událostí vcelku důležitý (vyjma toho, že nedokázal pochopit prostý příkaz „zkus přihrát“).

Sépiáci vs. Hornets Praha B

Zápas s Hornets aka SK Lators začal v poklidu, jako kdyby nikdo neočekával bouři, která má nastat. Po půl minutě se za vcelku očividnou vysokou, která se dle dobových záznamů nacházela někde nad bradou, nechal vyhodit Tomík, který se tak stal s šesti minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Oslabení však bylo víceméně formalitou a naopak v nabídnuté přesilovce jsme poprvé skórovali, když se od půlky prosadil král laserů Mesut. Zápas nás bohužel pro soupeře zastihl ve výjimečné formě, kterou následně hned třikrát potvrdila bývalá juniorská spoluhráčská dvojice Škvor-Vítek Halamíček. Dan Škvor byl zároveň první posilou, která si nepřečetla dodatkový leták a za svou kanadu tak bude pykat vysokými pokutami. Po první třetině trval stav 4:0 pro naše barvy.

Po přestávce náš hlad neutuchal, bohužel však tradiční produktivita obrátila všechna světla na hmyz. Škvorecký nejprve dokonal hattrick, následně uvolil místo Honzovi Pálkovi, který úžasným granátem vyhnal jak pavouky z horního růžku, tak sebe z ČZU. Soupeři jsme povolili jeden čestný zásah, následně opět navyšovali skóre Paučis s Vítkem, kteří i s dalším zásahem Hornets stanovili skóre na 9:2.

Třetí třetina se nesla ve znamení díků hloupě postavené hale, která je sice krásná a moderní, prosklené stěny za střídačkami ale pravděpodobně vymýšlel ten samý blb, co navrhoval SK Latory v Palladiu, krásně tak svítilo asi do poloviny prostranství včetně hřiště. Mírná nevýhoda ale byla dokonale využita v náš prospěch, začala se prosazovat i druhá lajna, kterou doplnil kanadu a pokuty si honící Dan Škvor. Co vám budeme povídat, byl to extrémní válec, soupeř byl víceméně od začátku do konce zralý na ručník, kdybychom odšpuntovali nálož dřív, mohlo to smrdět dvacítkou. Absolutní dominanci jsme potvrdili ještě v závěru, kdy během tří vteřin prošel míček od naší branky až do branky soupeřovy. Konečné skóre se zastavilo na letos v lize rekordních 15:2.

Sépiáci vs. Elite Praha

Elite mělo před sezonou určitě velmi zajímavý příběh, který nakonec skončil dohodou s Black Dragons. Ti se uvolili vzít partu kolem Dana Kubáta pod sebe a umožnit jim hrát jako „Béčko“, zatímco sami brouzdají o ligu výš (kde mimochodem potkávají i „Déčko“ Panthers, doporučujeme jejich reporty, je to sranda a neumí střídat). Samotný zápas mohl být pro nepřítomné novináře lehce pikantní, protože se potkali dva bývalí tréninkoví komplicové, zasvěcení pak vědí, že zde mohla panovat lehká zášť kvůli nepříliš veselému rozchodu Elite s Panthers.

Zápas začal opatrně, Elite se chtělo vyvarovat chyb, do kterých se Horneti pouštěli s radostí a hlavou napřed, místo bezhlavého útočení se tak soustředili spíš na obranu. Ta by za normálních okolností snesla přísná měřítka, na oranžový válec však postupem času přestala stačit. Skóre otevřel v půlce třetiny pravidla hry stále nechápající Dan Škvor (jehož počet dobrých dotyků s balonem za zápas se rovnal počtu jeho bodů… takže asi tak, díky Dane), následoval ho agilní Lávičkos a Mesut, na druhého jmenovaného si navíc připsal asistenci v klidu chydající Mára. Ten navíc přestál i dva o něco ostřejší ataky, vše se však vyřešilo v poklidu a v rámci ústavních zákonů. Třetina skončila klidným vedením 3:0 a dle zapisovatelů poměrem střel 11:3.

Ta druhá začala vcelku mizerně, Elite se z prakticky první akce dostalo ke gólu a snížilo. Odpověď však byla rychlá, konečně se po krásné kombinaci trefil Tomík. Následně zvýšil opět jindy zbytečný Škvor následovaný Lávičkou, vcelku nudnou třetinu co se týče obrazu hry ukončil gólem soupeř – platil tedy stav 6:2.

Před poslední periodou byl nutný lehký zásah směrem k hlavám v mančaftu, které se začaly plnit lehkou zlobou, motivace nasázet druhou desítku za den však naštěstí byla silnější. Nejprve brutálním haluzem o třísla ležícího gólmana zkompletoval hattrick Lávičkos, po něm se postupně trefili Mesut, David Halamíček, dvakrát Dan Škvor a celou devítiminutovou kanonádu ukončil gólem na 12:2 znovu Víťa Halamíček. Elite ještě dokázalo zkorigovat jedním gólem, všechny další akce zejména od borců v Sépiáckém končily neúspěchem, zejména pak díky tomu, že se po nemoci se navrátivší Paučis po každé nepovedené střele z první rozhodl spadnout na zem, případně začít přímo na hřišti klikovat. Konečné skóre 12:3, oběma soupeřům se sluší poděkovat za slušné a fair-play zápasy.

Poděbrady vs. Kolín

Část mančaftu se ještě odpoledne vydala na „šlágr kola“ mezi Poděbrady a Kolínem. Místo očekávané gólové smršti ale dostala spíš lekci tahání kuličky po mantinelu, její následné ztráty a inkasování z protiútoku, který byl zakončen popriskáním ciferníku libovolného z arbitrů. Sláva tak vítězi, čet poraženému (který nám pokazil tikety na tribuně) a hodně štěstí v boji o titul…? Který bu01de i přes naše zaváhání zkraje sezony ještě zajímavý, protože na něj v tuto chvíli ztrácíme pouhopouhý bod!

Jak asi hodnotit turnaj, ve kterém máte konečné skóre 27:5? Vyhneme se klasickým motivačním řečím, stejně si je všichni přečtete v rozhovorech, které budou naše stránky plnit příští dva týdny. Každopádně děkujeme fanouškům za podporu, je fajn že jste se sešli i takhle nad ránem, snad vás hra těšila stejně jako nás!

Sépiáci – Hornets Praha B 15:2 (4:0, 5:1, 6:1) online
Sépiáci – Elite Praha 12:3 (3:0, 3:2, 6:1) online

Autor: Paučis